Trečiadienį didžiausiame Prancūzijoje „Stade de France“ stadione vykęs disko metimo finalas užgniaužė kvapą daugeliui, o savo įtampa nenusileido aukščiausio lygio krepšinio rungtynėms.
Trečiuoju mėginimu Jamaikos lengvaatletis netikėtai aplenkė Mykolą Alekną, kuris iki tol lyderiavo ir jau buvo pagerinęs jo tėčiui priklausantį olimpinį rekordą.
R. Stona pagerino savo karjeros rekordą, tapo olimpiniu rekordininku ir nugalėjo su 70 m rezultatu.
Savo atsakui M. Alekna turėjo tris bandymus, tačiau visi jo metimai nepadėjo aplenkti šių varžybų fenomeno.
„Nenoriu suklysti su jo vardu, palaukite sekundėlę, – mobiliajame telefone savo tautiečio vardo po intrigų kupino finalo ieškojo Niujorke gyvenantis Craigas. – Jis yra universiteto atletas. Jis taip pat yra amerikietiškojo futbolo žaidėjas savo universitete. Jis nuostabus. Jį treniruoja amerikietis Ryanas Crouseris (olimpinis čempionas rutulio stūmime), jis gimęs Montego Bėjuje, Jamaikoje. Stebėjau varžybas aukščiau iš tribūnų ir man viskas buvo prieš akis, kai jis atliko metimą. Jis pataikė tiesiai ant baltos linijos ir tada aš ėjau iš proto. Visi tautiečiai su vėliavomis pašoko ir ėmė jomis mosuoti, tai mūsų pirmas auksas, nors galėjome turėti jau keletą“.
Po trečiojo M. Aleknos metimo (69 m 97 cm) stadiono švieslentėje įsižiebė užrašas „Olimpinis rekordas“. Atrodė, kad tikslas jau pasiektas, nes santūrusis lietuvis rankų pirštais įmitavo sėkmingą šūvį, o kątik stadione pasiektas rezultatas už galvų privertė griebėsi net užsienio šalių sporto komentatorius.
Lietuvos supertalentas diską nusviedė 8 cm toliau, nei tą prieš 20 metų buvo padaręs jo tėtis, olimpinis rekordininkas Virgilijus Alekna.
Tačiau tada olimpinę sceną užkariavo R. Stona, iki tol žengęs septintoje vietoje.
„Atvykti čia ir iš tikrųjų tai padaryti – tai geriausias jausmas mano gyvenime. Žinojau, kad norint tai padaryti reikės atiduoti labai daug. Eidamas į paskutinius tris metimus buvau septintoje vietoje. Žinojau, kad neturiu ko prarasti, todėl tiesiog mečiau“, – po finalo spaudos konferencijoje sakė R. Stona.
Žaidžia amerikietišką futbolą
25-erių R. Stoną vilioja pinigai, kuriuos galima uždirbti žaidžiant amerikietiškąjį futbolą, o atletas jau lankėsi „Green Bay Packers“ ir „New Orleans Saints“ klubų peržiūrose.
Sportininkas pripažino, kad ilgą laiką jo pasiruošimą Paryžiaus žaidynėms trukdė kelių sportų derinimas vienu metu.
R. Stona kurį laiką taip pat bandė sekti savo tituluoto trenerio pėdomis ir netgi mokėsi rutulio stūmimo.
„Uždarų patalpų sezono metu atlikau rutulio stūmimą, tada išvykau į keletą NFL treniruočių stovyklų, o tada vėl ėmiau mesti diską. Dabar aš čia“, – šyptelėjo kylanti Jamaikos sporto žvaigždė.
Jamaikos sprinteriams šios žaidynės itin nesėkmingos, o R. Stona auksą iškovojo pirmiau už daugelį jau pasirodžiusių bėgikų. Jis norėtų, kad šalis gerokai daugiau skirtų dėmesio būtent mažiau populiarioms sporto šakoms. Esą tai taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl jis nėra linkęs tęsti karjeros disko metimo sektoriuje.
„Turėtume daugiau gerbti disko metimą, rutulio stūmimą, turiu galvoje viską. Bėgimas susilaukia daug dėmesio, tačiau lauko renginiai buvo nepakankamai įvertinti, todėl turėtume sulaukti daugiau dėmesio. Turėsiu apsispręsti dėl savo ateities, bet dabar metas švęsti. Jamaika dabar turi didžiuotis“, – sakė naujai iškeptas olimpinis čempionas.
Įspūdingą disko metimo finalą žiūrėkite čia:
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!