Pusfinalyje dėl NBA vidurio sezono trofėjaus kelią baigę Naujojo Orleano „Pelicans“ (13/11) po pertraukos sugrįžo su naujomis jėgomis. Jono Valančiūno atstovaujama ekipa pirmadienio naktį nepabūgo lygos lyderių Minesotos „Timberwolves“ (17/5) ir įveikė juos rezultatu 121:107 (29:29, 30:23, 31:34, 31:21).

Taip buvo nutraukta šešių „Timberwolves“ pergalių serija. Įdomu tai, kad pastarąjį kartą ši komanda pralaimėjo taip pat lietuvio atstovaujamai komandai – Sakramento „Kings“ su Domantu Saboniu.

J. Valančiūnas pirmadienio mače pasižymėjo dvigubu dubliu. Per 35 minutes aikštelėje jis pelnė 14 taškų (5/8 dvit., 0/1 trit., 4/7 baud.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Geriausias nugalėtojų gretose buvo Zionas Williamsonas, kuris sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, pelnydamas 36 taškus.

Po to, kai krepšininkas vidurio sezono turnyro pusfinalyje pelnė 13 taškų iš aštuonių metimų ir atkovojo tik tris kamuolius, jis tapo NBA analitikų pajuokos objektu, tačiau amerikietis įrodė, kad tai jam nė motais.

Minesotai prireikė beveik keturių minučių, kad ketvirtajame ketvirtyje įmestų pirmuosius savo taškus. Tada tritaškį pataikė Mike’as Conley, kuris sumažino Naujojo Orleano persvarą iki 99:89.

„Timberwolves“ trumpam buvo priartėjusi iki 99:91, tačiau Z. Williamsonas pataikė dvitaškį su pražanga, o Brandonas Ingramas pataikė ir tritaškį su pražanga ir išvedė savo komandą į priekį jau dviženkliu skirtumu (104:91). Po to „vilkai“ nebekėlė grėsmės.

Minesotos ekipa žaidė be pagrindinio rezultatyviausio žaidėjo Anthony Edwardso, kuris penktadienio vakarą dėl dešiniojo klubo sąnario raiščių paliko pergalę Memfyje.

Karlas-Anthony Townsas buvo „Timberwolves“ lyderis, pelnęs 17 taškų ir atkovojęs 12 kamuolių, tačiau likus 2:35 min. jis iškrito, o jo komanda atsiliko 14 taškų.

Ketvirtadienį Minesotos krepšininkai sieks grįžti į pergalių kelią Dalase, kur susitiks su „Mavericks“, o „Pelicans“ trečiadienį Vašingtone susikaus su „Wizards“.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 36 (5 atk. kam.), CJ McCollumas 23 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), Brandonas Ingramas 20 (5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14 (5/8 dvit., 4/7 baud., 13 atk. kam., 4 rez. perd.), Trey Murphy III 10.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas 17 (12 atk. kam.), Mike’as Conley 17 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), Nazas Reidas 17 (6 atk. kam.), Jadenas McDanielsas 12, Shake’as Miltonas 12 (5 rez. perd.).