39
ASVEL – „Žalgiris“ (nuotr. zalgiris.lt)

Jocytės akivaizdoje – pirmoji „Žalgirio“ pergalė išvykoje: patiestas ASVEL klubas

Dimša pasiekė savo karjeros rekordą

Kauno „Žalgiris“ (4/3) šio sezono Eurolygoje pasiekė pirmąją pergalę išvykoje. Žudiko instinktą lemiamu metu pademonstravę Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykos rungtynėse ketvirtajame kėlinyje 93:76 (22:24, 28:22, 19:21, 24:9) palaužė Vilerbano ASVEL (3/4) klubą.

39

Rungtynės pasižymėjo rezultatyvumu, intensyvumu ir intriguojančia mačo dinamika, o didžiausią įspūdį paliko „Žalgirio“ spurtas mačo pabaigoje.

Šiose rungtynėse ryškiausiai žibėjo Tomo Dimšos žvaigždė – gynėjas pelnė 21 tašką ir pagerino savo asmeninį karjeros rekordą Eurolygoje.

Dar vienas solidžias rungtynes sužaidė ir Kevarriusas Hayseas, kuris pasižymėjo net 5 nuostabiais blokais.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 24:22, o po antrojo – 50:46. Antrajame ketvirtyje „Žalgirį“ į priekį truktelėjo 8 taškus iš eilės pelnęs Tomas Dimša. Po jo taiklių metimų žalgiriečiai vienu metu turėjo 8 taškų persvarą.

Po trijų kėlinių 69:67 vis dar pirmavo „Žalgiris“.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ įgijo 6 taškų pranašumą, tačiau problemų kėlė aukštaūgių pražangos – K. Hayseas ir Laurynas Birutis taisykles buvo pažeidęs po 4 kartus, Rolandas Šmitas – 3 sykius.

Gyvybiškai svarbų tritaškį antroje ketvirtojo kėlinio pusėje įskraidino Arnas Butkevičius. Netrukus puolėjas gavo penktąją asmeninę pražangą ir buvo priverstas baigti savo pasirodymą rungtynėse.

Likus 3:30 min. „Žalgiris“ pirmavo 81:76. Padėtį dar geriau pagerino T. Dimšos dvitaškis. Žalgiriečiai per likusias minutes problemų sau nesusikūrė ir laimėjo solidžia 17 taškų persvara.

Rungtynes Vilerbano arenoje stebėjo talentingiausia Lietuvos krepšininkė, šiuo metu ASVEL krepšinio akademijoje besimokanti Justė Jocytė. Ji praėjusią vasarą su Lietuvos U18 rinktine iškovojo Europos čempionato auksą.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais namų arenoje, kai lapkričio 18 d. susitiks su Milano „EA7 Emporio Armani“

„Žalgiris“: Tomas Dimša 21 (5/6 trit.), Lukas Lekavičius 16, Edgaras Ulanovas (5/7 dvit.) ir Keenanas Evansas (7 atk. kam., 8 rez. per.) po 12, Ignas Brazdeikis ir Lauryrnas Birutis po 8, Kevarriusas Hayesas 6 (6 atk. kam., 5 blk.).

ASVEL: Jonah Mathewsas 15, Aminas Noua 12, Nando De Colo 11 (4 rez. per.), Davidas Lighty 9, Youssoupha Fallas 7 (7 atk. kam.).