Iškilmingoje ceremonijoje apdovanoti geriausi buriavimo sporto atstovai

Sausio 12-ąją dieną kasmetiniuose apdovanojimuose buvo paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti reikšmingiausi buriavimo įvykiai, pristatyti naujo sezonobprojektai ir kelionės.

10

Metų geriausios buriuotoja tituluota Viktorija Andrulytė. Šiuo metu yra 15 pasauliniame reitinge, 2018 m. laimėjo Ispanijos čempionatą, buvo IV pasaulio taurės varžybose Marselyje. Sportininkė apdovanojimų metu pasidalino savo sezono planais: jau netrukus tartai Majamyje ir siekis iškovoti Olimpinį kelialapį.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Geriausių šalies buriuotojų apdovanojimai

Jau septintus metus vykstančiuose metų buriuotojų apdovanojimuose bus paskelbtas geriausias buriuotojas: Artūras Dovydėnas – jo naujas buriavimo vadovėlis „Buriavimas“ garantuoja aukštesnę visos Lietuvos buriavimo kokybę, o jo vadovaujam „kreiserinio buriavimo mokykla“ yra vienabgeriausių rengianti būrinio laivo vadus.

Artūras, nenuilstantis buriuotojas, blogeris, Kuršių marių regatos komentatorius, šiuo metu vienas iš Ambersail II projekto dalyvių ką tik perplaukė Atlantą.

Metų buriavimo įvykiu komisijos sprendimu netikėtai tapo „470 Easter European championship“. Tai pirmas kartas, kai tarptautinė olimpinės 470 jachtų klasės federacija praplėtė Europos čempionato sąvoką ir įpareigojo Lietuvą surengti Europos čempionatą. Iki šio momento Lietuvoje nevyko tokio rango varžybos.

Atsiimdamas apdovanojimą Lietuvos 470 jachtų aociacijos prezidentas pasidžiaugė , kad minėtas renginys buvo puikiai įvertintas ir 2019 vėl vyks Lietuvoje, Elektrėnuose rugsėjo mėnesį, o prieš čempionatą rinksis geriausi buriavimo treneriai ir jauniesiems buriuotojams surengs aukštojo meistriškumo kliniką.

Geriausios įgula tapo Platu -25 jachta „Mojito-tv3“ Lietuviai gausiai dalyvavo Pasaulio Platu-25 čempionate Rygoje IV vieta, pirmi Lietuvos Platu -25 jachtų čempionate. 2018 metų regata – Vilkaviškio buriuotojų regatą „Škvalas“ Lenkijoje. Pavasarį ir rudenį skaitlinga Lietuvių flotilė skrodžia Mozūrų ežerų bangas.

Pergalėmis Elektrėnų sporto centrą garsino ir broliai Tauras ir Arijus Dambrauskai, plaukiantys dviviete Rs feva jachta jie Olandijoje Europos Taurėje buvo III, o Elektrėnuose II. Rs feva Europos čempionate Anglijoje pateko į Auksinį laivyną.

REKLAMA

Broliai tapo geriausi jaunojo buriuotojo kategorijoje.

Geriausiu teisėju pripažintas Valius Bogunas. Jam 2018 buvo kupini ir sėkmių ir sunkių išbandymų: puikus darbas Lietuvos ir Tarptautinėse regatose, teisėjauta įvairiose pozicijose, tiek kreiseriniame,  tiek sportiniame buriavime, o kur dar pečius užgulusi atsakomybės našta tragiškai pasibaigusioje “rudeninės Baltijos” regatoje. 

Metų teisėjo titulas tai ne  įvertinimas ir motyvavimas tolesniam tobulėjimui, tai paskata pakelti teisėjo naštą ir išsaugoti santūrumą ir objektyvumą vardan buriavimo progreso.

Senjoro titulas atiteko ilgamečiam buriuotojui Romualdui Janušauskui, jachtos „Vasara-Girteka Logistks“ kapitonui.

Jauniausio ir geriausio „Optimst“ buriuotojo titulas pirmą kartą atiteko merginai iš Rėkyvos Rūtai Mažunavičiūtei.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų