Vilniuje bus apdovanoti geriausi Lietuvos buriavimo sporto atstovai

Sausio 12-ąją dieną kasmetiniuose apdovanojimuose bus paskelbti praėjusio sezono geriausi buriuotojai, regata, įgula, apžvelgti reikšmingiausi buriavimo įvykiai, pristatyti naujo sezono projektai ir kelionės.

 

Praėję metai buriuotojams buvo įsimintini. 2018-aisias ne tik buriuotojai, bet ir visa Lietuva sulaikę kvapą stebėjo „Ambsail II“ projekto pristatymą, kurio metu buvo prisiminta Tūkstantmečio odisėja, pristatytas įgytas modernus ir itin brangus „Vor 65“ laivas, atskleisti šio projekto tikslai. Nujojo laivo grafinio dizaino autorė Giedrė Jaronytė nominuota metų buriuotojos kategorijoje, o minėtas projektas - metų įvykio kategorijoje.

Metų geriausios titulo kategorijoje ir geriausia „Laser radial“ jachtų Lietuvos buriuotoja Viktorija Andrulytė, kuri puikiai perėmė estafetę iš Gintarės Volungevičiūtės-Šeidt. Šiuo metu sportininkė yra 15 pasauliniame reitinge, 2018 m. ji laimėjo Ispanijos čempionatą, buvo ketvirta Pasaulio taurės varžybose Marselyje. Viktorija siekia 2019 m. Europos čempionate iškovoti kelialapį į 2020 m. Tokijo olimpiadą.

Itin sėkmingi metai buvo ir dar vienai nominantei - Irutei Žičkuvienei. Buriavimo trenerės auklėtiniai ne tik puikavosi Lietuvos čempionatų medaliais, net trys jos sportininkai pateko į Lietuvos „Opitmist“ burvalčių rinktinę ir atstovavo Lietuvą Pasaulio čempionate

Jau septintus metus vykstančiuose metų buriuotojų apdovanojimuose bus paskelbtas ir geriausias buriuotojas. Vienas iš pretendentų - tėvo pėdomis sekantis Tomas Ivanauskas, jis „Team brunel“ Volvo Ocean race 2017/18 kranto komandos narys. Tomo paslaugų prireikė ir naujajame „Ambersail II“ projekte . Ankstesniais metais geriausieji: Linas Ivanauskas - Linkus, Tauras Rimonis, Šarūnas Sodeika, Juozas Bernotas du kart.

Didelį darbą buriavimui nudirbo Artūras Dovydėnas: jo naujas buriavimo vadovėlis „Buriavimas“ užtikrins aukštesnę visos Lietuvos buriavimo kokybę, o jo vadovaujam „kreiserinio buriavimo mokykla“ yra viena geriausių rengianti būrinio laivo vadus. Pats Artūras - nenuilstantis buriuotojas, blogeris, Kuršių marių regatos komentatorius, šiuo metu kažkur viduryje Atlanto buriuojantis Karibų archipelago link.

REKLAMA

2018 m. kreiserinį buriavimą galima vadinti Jachtos „Platu 25“ sėkmingis metais. Geriausios įgulos nominacijoje „Platu 25“ jachta „Mojito-tv3“ . Lietuviai gausiai dalyvavo Pasaulio „Platu 25“ čempionate Rygoje. Pirmą kartą vyko Lietuvos šios grupės jachtų čempionatas, o kur dar „Galvės taurė“ ir kitos varžybos. Lietuvoje „RS 280“ visus titulus iškovojo jachta „Raganosis“.

Išskirtiniai metai ir tuo, kad pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje vyko olimpinės klasės „470 East European“ čempionatas, kur Matas Niekis ir Rokas Dikšaitis pasiekė istorinę pergalę ir pasipuošė bronzos medaliais. O renginys jau turi tęstinumą ir vyks 2019 m. rugsėjo mėnesį vėl Lietuvoje. Jachta „Lietuva“ po daugelio metų plaukiojimo pradėjo kapitalinį remontą.

 

Elektrėnuose debiutavo RS Feva jachtų klasės Europos taurės etapas, regatos organizatoriai „RS sailing jachtų asociacija“ ir Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ pademonstravo ne tik puikius organizacinius sugebėjimus, bet gerai išnaudojo vietos resursus ir Elektrėnų savivaldybės skirtą paramą. Įsimintina Panevėžio buriuotojų klubo organizuota regata „100 burių Lietuvos 100-mečiui“. Daug laivų rinkosi ir į tradicinę Vilkaviškio buriuotojų regatą „Škvalas“ Lenkijoje. Pavasarį ir rudenį skaitlinga Lietuvių flotilė jau ne pirmas sezonas skrodžia Mozūrų ežerų bangas.

Sportinis jaunimo buriavimas buvo gausus startais ir apdovanojimais. Aukštą II vietą Pasaulio „RS tera“ klasėje iškovojo jaunoji buriuotoja Evelina Jokubauskaitė iš Trakų buriuotojų klubo. Deimantė Jarmalavičiūtė sėkmingai atstovavo Lietuvą tarptautinėse varžybose. Daumantė Petraitytė drauge su Ūla Matijošiūte puikiai debiutavo Lietuvos čempionate Rs feva jachtų klasėje ir tapo čempionėmis, merginos nugalėjo daugiau patirties ir labiau tituluotus vaikinus. Burlentininkas Rokas Didrikas atstovaujantis Kauno „Bangpūtį“ puikiai pasirodė Pasaulio jaunimo čempionate JAV , ten užimdamas 19 vietą, jis taip pat buvo per žingsnį nuo jaunimo Olimpijados Argentinoje. Pergalėmis Elektrėnų sporto centrą garsino broliai Tauras ir Arijus Dambrauskai, plaukiantys dviviete RS feva jachta, jie Olandijoje Europos Taurėje buvo treti, o Elektrėnuose iškovojo antrą viet. RS feva Europos čempionate Anglijoje pateko į Auksinį laivyną.

REKLAMA

 

Geriausiu teisėju pripažintas Valius Bogunas. Jam 2018-tieji buvo kupini ir sėkmių, ir sunkių išbandymų: puikus darbas Lietuvos ir tarptautinėse regatose, teisėjauta įvairiose pozicijose, tiek kreiseriniame,  tiek sportiniame buriavime, o kur dar pečius užgulusi atsakomybės našta tragiškai  pasibaigusioje „Rudeninės Baltijos” regatoje.  Metų teisėjo titulas tai ne  įvertinimas ir motyvavimas tolesniam tobulėjimui, tai paskata atlikti garbingas teisėjo pareigas ir išsaugoti objektyvumą vardan buriavimo progreso.

Senjoro titulas atiteko ilgamečiam buriuotojui Romualdui Janušauskui - jachtos „Vasara-Girteka Logistks“ kapitonui. Jauniausio ir geriausio „Optimst“ buriuotojo titulas pirmą kartą skirtas merginai iš Rėkyvos Rūtai Mažunavičiūtei, atstovaujančiai Šiaulių „Atžalyno sporto mokyklą (trenerė Irutė Žičkuvienė).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų