buriavimas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „buriavimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „buriavimas“.

Į Paryžių olimpinio medalio važiuojanti Viktorija Andrulytė: „Konkurencija bus labai didelė“

Tris olimpinius kelialapius iškovojusi, tačiau tik į antrąsias savo žaidynes išvykstanti Viktorija Andrulytė jaučiasi pasirengusi Paryžiaus olimpinių žaidynių buriavimo akvatorijai Marselyje. „ILCA 6” klasės buriuotoja ir Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumnė savo olimpinį krikštą patyrė 2021-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse, nors kelialapį buvo iškovojusi ir į 2016 metų Rio De Žaneiro olimpines žaidynes.
2024-07-15

Lietuvos jūrinio buriavimo čempionų titulą apgynė „Arabela-Auga“ komanda

Sekmadienį popiet, pasibaigus trečiai lenktynių dienai, paaiškėjo Lietuvos jūrinio buriavimo čempionato nugalėtojai. Didžiųjų jūrinių jachtų „ORC“ grupėje čempionų titulą apgynė kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga“ komanda. Pirmąkart jūriniame čempionate startavusioje mažesnių sportinių jachtų „ORC Sportboat“ grupėje pergalę šventė kapitono Aivaro Mieliausko vadovaujama „Zig Zag“ komanda.
2024-07-14

Lietuvos jūrinio buriavimo čempionate – įnirtinga kova dėl kiekvienos sekundės

Penktadienį startavusiame Lietuvos jūrinio buriavimo ORC čempionate komandos konkurencingai varžosi dėl kiekvienos sekundės. Po pirmųjų lenktynių didžiųjų jūrinių jachtų ORC grupėje pirmauja „Arabela-Auga“ (kpt. Raimondas Šiugždinis), tačiau nuo jos vos 38 s. atsiliko „Rhino“ (kpt. Saulius Pajarskas) komanda. Trečioje vietoje esančią „Nida III“ (kpt. Arūnas Burkšas) bei ketvirtoje vietoje esančią „Dia“ (kpt. Tauras Rymonis) skyrė vos 23 s.  „Buvo sunki diena.
2024-07-13

Savaitgalį startuosiančiame Lietuvos jūrinio buriavimo čempionate nusimato ir ekstremalių sąlygų: svarbiausia – saugumas

Visą savaitgalį Baltijos jūroje ties Klaipėda vyks įnirtingos buriuotojų kovos Lietuvos jūrinio buriavimo ORC čempionate. Šiais metais čempionate prie starto linijos stos ne tik stipriausios didesniųjų jūrinių jachtų įgulos, bet ir mažesnių sportinių jachtų komandos, kurioms Baltijos jūros bangos gali tapti rimtu sportiniu iššūkiu. Praėjusiais metais dideliu atotrūkiu nuo kitų konkurentų pergalę šventusi jachtos „Arabela-Auga“ (kpt.
2024-07-12

Į Paryžiaus olimpiadą išlydėti Rytis Jasiūnas ir Viktorija Andrulytė: kol kas daugiau džiaugsmo nei jaudulio

Ketvirtadienį Lietuvos buriuotojų bendruomenė į Paryžiaus olimpines žaidynes išlydėjo du olimpiečius – Rytį Jasiūną ir Viktoriją Andrulytę. Sportininkams gero vėjo linkėjo tiek buriuotojų bendruomenės nariai, tiek ankstesnių olimpinių žaidynių dalyviai, tiek jaunieji buriuotojai. „Kol kas tikrai daugiau džiaugsmo nei jaudulio. Tas palaikymas tiek iš buriuotojų bendruomenės, tiek iš sporto žurnalistų, tiek iš Lietuvos tautinio olimpinio komiteto labai džiugina.
2024-07-04

Įspūdingas Eriko Scheidt finišas pasaulio čempionate: pirma vieta amžiaus grupėje ir per plauką nuo penketuko

Sekmadienį vakare finišavusiame Pasaulio ILCA 4 jachtų klasės čempionate jaunasis Lietuvos atstovas Erikas Scheidt užėmė pirmąją vietą savo amžiaus grupėje (iki 16 metų) ir šeštąją vietą bendroje įskaitoje. Nuo pasaulio geriausiųjų penketuko sportininką skyrė vos du taškai. Į paskutinę lenktynių dieną E. Scheidt žengė būdamas devintoje pozicijoje bendroje įskaitoje. Lenktynės vyko ypač sudėtingomis, silpno vėjo sąlygomis su stipria srove.
2024-07-01

Europos „RS Feva“ buriavimo čempionate Nidoje užtikrintą pergalę švenčia Slovakijos komanda

Visą savaitę Nidoje vykusiame Europos „RS Feva“ jachtų klasės čempionate pirmąją vietą užtikrintai iškovojo Slovakijos komanda, sidabras bei bronza atiteko dvejoms Italijos komandoms. Šių metų čempionais tapusi Slovakijos komanda su Jerguš Brestovsky ir Oliver Brestovsky pirmavo nuo pirmųjų čempionato dienų. Pirmosiomis čempionato dienomis pučiant silpnesniems vėjams ši komanda visose lenktynėse finišo liniją kirto pirmoje arba antroje pozicijoje.
2024-06-28

Buriuotojas Rokas Rimša triumfavo Europos taurės etape

Lenkijoje, Gdanske, vykusiame Europos buriavimo taurės etape Lietuvos atstovas Rokas Rimša ILCA 4 jachtų klasėje tarp 79 dalyvių iškovojo pirmąją vietą. ILCA 6 jachtų klasėje Rokas Germanavičius tarp 99 dalyvių bendroje įskaitoje užėmė 8 poziciją, tačiau savo amžiaus grupėje iki 17 metų iškovojo antrąją vietą. Europos taurės etapas vyko birželio 25-27 dienomis, Gdanske, Lenkijoje. Čia Lietuvai atstovavo gausus būrys Lietuvos jaunųjų buriuotojų.
2024-06-28

Lemiama Nidoje vykstančio Europos buriavimo čempionato diena: ar pavyks lietuviams grįžti į lyderių trejetuką?

Šiandien Nidoje įvyks lemiamos Europos „RS Feva“ jachtų klasės čempionato kovos ant vandens, kurios lems šių metų čempionus. Šiuo metu lyderių trejetuke – Slovakijos, Italijos bei Estijos komandos, o praėjusių metų čempionų titulą ginanti Lietuvos komanda su vairininke Rūta Mažunavičiūte – penktoje pozicijoje. Tačiau paskutinę dieną pasikeitus oro sąlygoms, jos gali įnešti intrigos ir į galutinius rezultatus.
2024-06-28

Jaunieji Europos čempionato buriuotojai: sudėtingose sąlygose gelbėja komandinis darbas

Antroji Nidoje vykstančio Europos „RS Feva“ čempionato diena jaunuosius sportininkus pasitiko su lengvais vėjais ir sudėtingomis, atidumo reikalaujančiomis buriavimo sąlygomis. Pasak jaunųjų buriuotojų, su silpnų vėjų iššūkiais geriausiai padeda susidoroti darnus komandinis darbas ir sklandi komunikacija laive. „Prie silpnų vėjų mums dažniausiai sekasi kiek sunkiau, tad mūsų lūkesčiai šiandienai nebuvo dideli. Tačiau mus gelbėjo komunikacija ir geras komandinis darbas.
2024-06-26
REKLAMA
REKLAMA

Europos „RS Feva“ buriavimo čempionate Nidoje – stiprus svečių iš užsienio startas

Pirmoji Nidoje vykstančio Europos „RS Feva“ jachtų klasės čempionato diena sportininkus ant vandens pasitiko su kiek silpnesniu nei vidutinis vėju, kuris buvo palankus svečiams iš Slovakijos bei Italijos. Būtent šių šalių komandos po pirmos dienos trijų lenktynių užima pirmąją ir antrąją vietas. „Šiandien pūtė tikrai geras, pakankamai stabilus vėjas, tad mes plaukimu tiesiog mėgavomės.
2024-06-25

Nidoje – Europos buriavimo čempionato startas

Nidoje šiandien, pirmadienį, startuoja Europos „RS Feva“ dviviečių jachtų klasės buriavimo čempionatas, kuris jaunųjų sportininkų jėgas išmėgins birželio 24-28 dienomis. Iš užsienio atvykę čempionato dalyviai džiaugiasi lenktynių akvatorija, o permainingos orų prognozės žada patikrinti buriuotojų meistriškumą labai skirtingomis sąlygomis. „Tiesą sakant, nesitikėjau, kad bangos čia gali būti tokios didelės – man tai labai patiko.
2024-06-24

Pirmą kartą Lietuvoje – sportinių jachtų Europos čempionatas

Savaitgalį Nidoje startuoja visą savaitę šiame pajūrio mieste karaliausiantis Europos „RS Feva“ čempionatas, kuriame prie starto linijos planuoja stoti net 30 komandų iš skirtingų Europos valstybių. Pasak buriuotojų, po jau kelių Nidoje vykusių skirtingų jachtų klasių pasaulio buriavimo čempionatų, tai – pirmas kartas, kai Lietuvai patikėta organizuoti sportinių jachtų Europos pirmenybės.
2024-06-21

Per plauką nuo geriausiųjų dešimtuko: Lietuvos įgula sėkmingai finišavo pasaulio čempionate

Pasaulio dviviečių jachtų jūriniame čempionate Lietuvos įgula – Raimondas Šiugždinis ir Rimantas Stropus – su jachta „Samsara“ užėmė 12-ąją poziciją bendroje įskaitoje ir 3-ąją vietą „Corinthian“ įskaitoje, kurioje varžosi buriavimo mėgėjų, o ne profesionalų įgulos. Pasak komandos, čempionatas buvo sudėtingas tiek dėl ypač permainingų sąlygų, tiek dėl per beveik tris paras lenktynių susikaupusio nuovargio. „Iš viso lenktyniavome gal dvi su puse paros.
61
2024-06-15

Pasaulio čempionate konkurentus besivejanti Lietuvos įgula: „Nuotaikos kovinės“

Pasaulio dviviečių jachtų jūriniame čempionate lenktyniaujanti Lietuvos komanda su jachta „Samsara“ iš 22 pozicijos per antrąją varžybų parą pakilo į 13 vietą ir toliau vejasi konkurentus. Pasak įgulos, nuovargis po dviejų lenktyninių parų be kranto didelis, tačiau nuotaikos kovinės. „Naktį laukėme žadėto apie 20 mazgų vėjo, tačiau kiek stipriau pūsti pradėjo tik apie 4 valandą ryto. Panašu, kad ties lenktynių akvatorija ir mūsų pozicija buvo vadinama „akis“ – teritorija su mažai vėjo.
2024-06-13

Į savaitgalį vyksiančią „Galvės taurės“ regatą planuoja aplankyti ir į olimpiadą patekusi Viktorija Andrulytė

Visą savaitgalį nuo penktadienio Galvės ežere karaliaus tradicinė „Galvės taurės“ regata, sportinėms varžyboms ir buriuotojiškai šventei į Trakus sukviečianti gausų būrį jaunų ir patyrusių buriavimo sporto atstovų iš visos Lietuvos. Sekmadienį regatoje „Platu 25“ jachtų klase planuoja varžytis ir į Paryžiaus olimpines žaidynes atsirinkusi Viktorija Andrulytė.
2024-05-31

KTU studentė Deimantė su jachta perplaukė Atlantą

Dešimties metų buriuoti pradėjusi KTU Statybos inžinerijos studentė Deimantė Jarmalavičiūtė į savo pasiekimų sąrašą jau įsirašė sėkmingą dalyvavimą varžybose, kuriose su „Ambersail-2“ komanda teko plaukti iš Ispanijos į Žaliojo Kyšulio salas Afrikoje bei įveikti Atlanto vandenyną. Sportininkė džiaugėsi, kad treniruotes ir keliones pavyko sėkmingai suderinti su statybos inžinerijos studijomis ir karjera šioje srityje.
483 2024-05-10

Olimpinį kelialapį iškovojęs Rytis Jasiūnas: „Svarbiausia – nepalaužiama vidinė motyvacija“

Olimpinės svajonės gimimas, rezultatų duobė, juodas ir sunkus darbas, nepalaužiamas tikėjimas savimi ir pagaliau iškovotas olimpinis kelialapis IQFOIL burlenčių klasės rungtyje – Ryčio Jasiūno olimpinė kelionė kupina ne tik sportinio ryžto, bet ir žmogiškų išgyvenimų. Su juo – atviras ir nuoširdus pokalbis apie kovą ne tik su konkurentais distancijoje, bet ir savimi pačiu.
2024-05-06

Rytis Jasiūnas įpusėjus paskutinei kovai dėl olimpinio kelialapio: „Dar per anksti džiaugtis“

Įpusėjus kovai dėl olimpinių kelialapių Hierese vykstančioje „Paskutinio šanso regatoje“ olimpinės IQFOIL burlenčių klasės atstovas Rytis Jasiūnas užima trečiąją vietą – jei šią poziciją jam pavyktų išlaikyti iki varžybų pabaigos, kelialapis Lietuvai būtų garantuotas. Tačiau sportininkas pripažįsta, kad kol kas džiaugtis dar per anksti, nes sąlygos labai sudėtingos ir reikalaujančios maksimalaus susikaupimo.
2024-04-23

Paskutinis šansas: ar pavyks Lietuvai iškovoti dar du buriavimo kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes?

Šiandien Prancūzijoje, Hierese, startuoja „Paskutinio šanso regata“, kuri Lietuvos buriuotojams yra paskutinė galimybė iškovoti dar du kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes. IQFOIL burlenčių klasėje dėl kelialapio kovos Rytis Jasiūnas ir Juozas Bernotas, ILCA 7 jachtų klasėje – Martis Pajarskas, Vėjas Strelčiūnas ir Radvilas Janulionis.
2024-04-21

Erikas Scheidt finišavo Europos buriavimo čempionate: dramatiška atomazga ir vertingos pamokos ateičiai

Vos 14 metų turintis Lietuvos buriuotojas Erikas Scheidt kone viso Europos ILCA 4 jachtų klasės čempionato metu tarp pustrečio šimto dalyvių laikėsi geriausiųjų dešimtuke, tačiau paskutinę dieną gavęs griežtą nuobaudą su papildomais 62 baudos taškais buvo priverstas nusileisti į žemesnę, 28 poziciją. „Šita bauda už ženklo palietimą distancijoje buvo išties griežta – maksimalus baudos taškų skaičius be galimybės juos atmesti kaip blogiausią rezultatą.
2024-04-13

Lietuviai savaitgalį vėjaračiais varžėsi ne tik Nidoje, bet ir JAV

Apskritus metus vėją gaudantys Lietuvos buriuotojai šį savaitgalį vėjaračiais varžėsi ne tik Nidoje bet ir Nevados dykumoje, JAV. Karolis Atkočaitis, Greta Kalinauskaitė ir Gustas Stankevičius išdžiūvusiame Ivanpah ežere rungėsi Atvirame Šiaurės Amerikos „Blokart“ čempionate ir baigė pasiruošimą šiandien ten pat prasidedančiam Pasaulio „Blokart“ vėjaračių čempionatui, į kurį susirinko 105 sportininkai iš 12 pasaulio šalių.
2024-04-09

Erikas Scheidt pradėjo kovą Europos čempionate – varžosi lyderių dešimtuke

Balandžio 7 d. jaunasis Lietuvos buriuotojas Erikas Scheidt startavo ILCA 4 jachtų klasės Europos čempionate, kur tarp beveik pustrečio šimto dalyvių iš viso pasaulio po pirmosios dienos lenktynių užima 8 vietą. Pirmąją čempionato dieną įvyko dvejos lenktynės, kurių metu E. Scheidt užėmė 3 ir 5 vietas, bei bendroje įskaitoje šiuo metu užima 8 poziciją tarp 243 dalyvių.
2024-04-08

Link geriausiųjų 20-uko artėjantis Rytis Jasiūnas: „Lenktynių distancijoje pulsas kilo beveik iki maksimumo“

Pirmąją dieną dėl per stipraus vėjo prestižinėje „Trofeo Princesa Sofia Mallorca“ regatoje likę be lenktynių, antrąją varžybų dieną olimpinės IQFOIL burlenčių klasės buriuotojai varžėsi net 4 lenktynėse, po kurių Lietuvos atstovas Rytis Jasiūnas tarp 108 konkurentų užima 23 poziciją. ILCA 6 jachtų klasėje po dviejų lenktynių dienų Viktorija Andrulytė, užimdama 50 poziciją tarp 117 dalyvių, pateko į auksinį laivyną ir tęs kovą dėl aukštesnių pozicijų.
2024-04-03

Olimpinių klasių buriuotojus Ispanijoje pasitiko jūriniai iššūkiai

Net iki 30 mazgų gūsiuose sustiprėjantis vėjas bei didelė jūrinė banga - prestižinėje „Trofeo Princesa Sofia Mallorca“ regatoje startuojančius Lietuvos atstovus pasitiko ne tik meistriškumo, bet ir ištvermės bei jėgos reikalaujančios sąlygos. Po pirmų dvejų lenktynių geriausiai iš lietuvių sekasi ILCA 7 jachtų klasės atstovui Marčiui Pajarskui, kuris tarp 184 dalyvių užima 38 poziciją.
2024-04-02

Olimpinių klasių buriuotojai startuoja Ispanijoje vykstančioje regatoje: „Nusimato visko – ir saldaus ir rūgštaus“

Balandžio 1-6 dienomis net penki Lietuvos olimpinių klasių buriuotojai startuoja prestižinėje, stipriausius pasaulio buriuotojus sutraukiančioje „Trofeo Princesa Sofia Mallorca“ regatoje Ispanijoje. ILCA 6 jachtų klasėje Lietuvai atstovaus Viktorija Andrulytė, IQFOIL burlenčių klasėje – Rytis Jasiūnas ir Juozas Bernotas, ILCA 7 jachtų klasėje – Martis Pajarskas ir Radvilas Janulionis.
2024-04-01

Velykinė dovana Lietuvai – Erikas Scheidt iškovojo trečiąją vietą masiškumu pasižyminčioje regatoje Italijoje

Velykų išvakarėse Lietuvos jaunasis buriuotojas Erikas Scheidt iškovojo trečiąją vietą tarp 168 dalyvių Italijoje, Gardos ežere, vykusioje „ILCA Youth Easter Meeting“ regatos ILCA 4 jachtų klasėje. ILCA 6 jachtų klasės jaunimo kategorijoje iš trijų Lietuvos atstovų geriausiai pasirodė į auksinį laivyną tarp 180 dalyvių patekusi Ema Kuodytė.
144
2024-03-31

Buriuotojai Pasaulio čempionatui ruošėsi Nidos aerodrome: gamta padovanojo puikias sąlygas

Kovo 15-17 d. Nidoje įvyko Vėjaračių meistriškumo stovykla ir sezono atidarymo „Blokart“ vėjaračių varžybos, kur iš Šiaulių, Klaipėdos, Neringos, Kauno susirinkę buriuotojai drauge ruošėsi ir artėjančiam Pasaulio „Blokart“ vėjaračių čempionatui. Pastarasis vyks JAV, Nevadoje, balandžio 2-12 dienomis.
2024-03-19

Buriuotojas Rytis Jasiūnas pateko į geriausių penketuką: „Tai – aukščiausias mano rezultatas olimpinėje burlenčių klasėje“

Po penkių intensyvių lenktynių dienų olimpinės burlentės „IQFOIL Games“ varžybose Lietuvos buriuotojas Rytis Jasiūnas iškovojo penktąją vietą tarp 59 konkurentų iš viso pasaulio. Varžybų metu sportininkams teko išmėginti jėgas buriuojant tiek itin silpno, tiek ypatingai stipraus, net iki 30 mazgų (apie 15 m/s) siekiančio vėjo sąlygomis. Lietuvos atstovo teigimu tai – puikus pasiruošimas prieš balandį vyksiančią paskutinę atranką į Paryžiaus olimpines žaidynes.
2024-03-11

Buriuotoja Viktorija Andrulytė – Europos vicečempionė

Atėnuose (Graikija) vykstančiame Europos buriavimo čempionate Viktorija Andrulytė ne tik iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpiadą, bet ir laimėjo sidabro medalį ILCA 6 jachtų klasėje. Penktadienį paskutinėse – „medalių“ – lenktynėse V.Andrulytė finišavo trečia. Lietuvė čempionatą baigė su 27 baudos balais ir iškovojo vicečempionės titulą. V.Andrulytę aplenkė tik pasaulio čempionė vengrė Maria Erdi (21 baudos balas), kuri laimėjo ir „medalių“ lenktynes.
75 2024-02-23

Ar pavyks Viktorijai Andrulytei Europos čempionate prie olimpinio kelialapio pridėti ir medalį?

Atėnuose, Graikijoje, vykstančiame Europos buriavimo čempionate Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė iškovojo kelialapį Lietuvai į Paryžiaus olimpines žaidynes. Šiandien čempionate laukia finalinė lenktynių diena, kurios metu V. Andrulytė, šiuo metu čempionato įskaitoje užimanti antrąją vietą, Medalių lenktynėse varžysis tarp dešimties stipriausiai čempionate kol kas pasirodžiusių sportininkių. Šios lenktynės ir nulems, kas šiemet taps Europos buriavimo čempione ILCA 6 jachtų klasėje.
2024-02-23

Buriuotoja Viktorija Andrulytė iškovojo kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes

Patyrusi buriuotoja Viktorija Andrulytė iškovojo bilietą į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Sportininkė varžysis ILCA 6 jachtų klasėje. „Šiandien Europos ILCA čempionate įvykdžius dar trejas lenktynes ILCA 6 klasėje, Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė bendroje įskaitoje užima antrąją vietą ir patenka tarp dešimties sportininkių, kurios rytoj, finalinę čempionato dieną, varžysis Medalių lenktynėse.
225
2024-02-22

Dėl olimpinio kelialapio kovojanti Viktorija Andrulytė pirmauja Europos buriavimo čempionate

Trečiąją Europos čempionato dieną, popiet papūtus nestabiliam, tačiau minimalią ribą peržengiančiam vėjui, organizatoriams pavyko įvykdyti dar kelias lenktynes tiek moterų ILCA 6, tiek vyrų ILCA 7 laivynams. Po trijų lenktynių Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė ILCA 6 klasės moterų įskaitoje stovi pirmoje vietoje, tiek pat taškų turinti Kroatijos atstovė Elena Vorobeva – antroje.
2024-02-21

Viktorijai Andrulytei – sėkminga Europos buriavimo čempionato pradžia

Graikijoje, Atėnuose, vakar startavęs Europos buriavimo čempionatas ILCA 6 ir ILCA 7 olimpinėms jachtų klasėms sportininkus pasitiko su ypatingai silpnu vėju, kuris atletus privertė ilgokai lūkuriuoti ant kranto. Galiausiai ILCA 6 jachtų klasės moterų įskaitai, kur Lietuvai atstovauja Viktorija Andrulytė, buvo įvykdytos vos vienos lenktynės, po kurių sportininkė dalinasi 1-2 vietas su Kroatijos atstove Elena Vorobeva.
2024-02-19

Graikijoje – sėkminga Europos čempionato pradžia buriuotojai Viktorijai Andrulytei

Graikijoje, Atėnuose, vakar startavęs Europos buriavimo čempionatas ILCA 6 ir ILCA 7 olimpinėms jachtų klasėms sportininkus pasitiko su ypatingai silpnu vėju, kuris atletus privertė ilgokai lūkuriuoti ant kranto. Galiausiai ILCA 6 jachtų klasės moterų įskaitai, kur Lietuvai atstovauja Viktorija Andrulytė, buvo įvykdytos vos vienos lenktynės, po kurių sportininkė dalinasi 1-2 vietas su Kroatijos atstove Elena Vorobeva.
2024-02-19

Lietuvos buriuotojams – priešpaskutinis šansas iškovoti olimpinius kelialapius

Šiandien, vasario 18 d., keturi Lietuvos atstovai – olimpietė Viktorija Andrulytė bei buriuotojai Martis Pajarskas, Vėjas Strelčiūnas, Radvilas Janulionis – pradeda kovą moterų ILCA 6 bei vyrų ILCA 7 Europos čempionate Atėnuose, Graikijoje. Šis čempionatas lietuviams – dar viena, priešpaskutinė, proga iškovoti Lietuvai kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes.
2024-02-18

Naujovė Neringoje – nuo šiol laivų savininkai už vietą uoste mokės kitaip

Neringiškiai kuria Lietuvoje unikalią sistemą buriuotojams ir kitų laivų savininkams. Už Nidoje prišvartuotus laivus bus galima susimokėti parkomate ar specialia programėle. Kaip už kokį automobilį. Iki šiol šios procedūros vyko popieriniu, biurokratiniu būdu. Vis tik patys pinigus mokantys buriuotojai pageidauja ir geresnės infrastruktūros bei papildomų vietų – jachtos bei motoriniai laivai Nidoje nebetelpa. Nidos uostas jau ruošiasi vasarai.

Pasaulio čempionate Martis Pajarskas susidūrė su ekstremaliomis sąlygomis ir neišvengė traumų

Iki 30 mazgų (15 m/s) pastovaus vėjo, ekstremalios lenktynių sąlygos, viena po kitos virstančios buriuotojų jachtutės ir nemalonios traumos – taip atrodė priešpaskutinė ILCA 7 pasaulio čempionato, kuriame Lietuvai atstovavo Martis Pajarskas, diena. Nepaisant rezultato, neleidusio iškovoti Lietuvai kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes, sportininkas pripažino, kad gavo labai geras pamokas, kaip pasiruošti bei ką patobulinti iki kitų atrankinių varžybų, kurios startuos jau vasario viduryje.
2024-02-01

Vėjo ironija: kovai dėl olimpinio kelialapio susirinkusius buriuotojus pirmąją dieną štilis paliko krante

Pirmoji Pasaulio olimpinės IQFOIL burlentės čempionato diena pasibaigė lenktynėms taip ir neįvykus dėl per silpno ir nepastovaus vėjo. Lietuvai čia atstovaujantys buriuotojai Juozas Bernotas ir Rytis Jasiūnas drauge su kitais 116 atletų, kurių didelė dalis į čempionatą atvyko kovoti dėl kelialapio į Paryžiaus olimpines žaidynes, visą dieną praleido įtemptame laukime, tačiau sportininkai tikina prie tokių vėjo pokštų jau pripratę.
2024-01-30

Ar pavyks Jasiūnui arba Bernotui pasaulio čempionate iškovoti vienintelį Europai skirtą olimpinį kelialapį?

Šiandien Lansarotėje, Ispanijoje, Pasaulio olimpinės IQFOIL burlentės čempionate prie starto linijos stos ir du Lietuvos atstovai – olimpietis Juozas Bernotas bei buriuotojas Rytis Jasiūnas – kurie kovos dėl teisės atstovauti Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Visoms kelialapio dar neturinčioms Europos valstybėms šiame čempionate bus skirtas vos vienas kelialapis, tad konkurencija nusimato ypatingai arši.
2024-01-29

Sėkmingas Eriko Scheidt debiutas pasaulio jaunimo čempionate

Po penkių dienų ir devynių lenktynių dviviečių „Snipe“ jachtų klasės pasaulio jaunimo čempionate Majamyje, JAV, Lietuvai atstovaujantis jaunasis buriuotojas Erikas Scheidt su komandos draugu užėmė 12 vietą tarp 46 komandų iš 19 valstybių. Tai buvo pirmas kartas, kai iki šiol vienvietėmis vaikų „Optimist“ bei jaunimo ILCA 4 jachtų klasėmis buriavęs sportininkas startavo dviviečių jachtų klasės čempionate.
2024-01-08

Argentinoje sėkmė nenusišypsojo – Viktorijai Andrulytei dėl olimpinio kelialapio teks kovoti kitose varžybose

Po trijų kvalifikacinių dienų olimpinės ILCA 6 jachtų klasės pasaulio čempionate Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė, užimdama 58 vietą tarp 102 dalyvių, pasirodymą šiame čempionate tęs sidabriniame laivyne (dalyvės, kvalifikacinio etapo metu bendroje įskaitoje užėmusios 52-102 pozicijas) ir nebeturės progos kovoti dėl šiame čempionate skiriamų 7 olimpinių kelialapių. Kita galimybė iškovoti Lietuvai kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes lauks vasario mėnesį Europos čempionato metu.
2024-01-08

Viktorija Andrulytė pasaulio čempionate Argentinoje kovoja dėl kelialapio į olimpines žaidynes

Šiandien Argentinoje startuojančiame olimpinės moterų ILCA 6 jachtų klasės pasaulio čempionate Lietuvos atstovė Viktorija Andrulytė kovos dėl kelialapio Lietuvai į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes. Čempionate, kur startuoja 102 dalyvės iš 46 valstybių, bus išdalinti 7 kelialapiai jų dar neturinčioms ir čempionate geriausiai pasirodžiusioms valstybėms.
2024-01-05

Erikas Scheidt pasaulio „Snipe“ jachtų klasės jaunimo čempionate kovoja dėl vietos geriausiųjų trejetuke

Jaunasis Lietuvos buriuotojas Erikas Scheidt, pirmąkart startavęs pasaulio „Snipe“ dviviečių jachtų klasės jaunimo čempionate nuo pat čempionato pradžios buriuoja tarp lyderių ir kovoja dėl vietos geriausiųjų trejetuke. Čempionatas, kuriame varžosi 46 komandos iš 19 pasaulio valstybių vyksta Majamyje, JAV, sausio 3-7 dienomis.
2024-01-05

Lietuvos buriuotojai 2024-uosius pradeda kovoje dėl olimpinių kelialapių

2024 metų sausis – reikšmingas mėnuo Lietuvos olimpinių klasių buriuotojams, mat šį mėnesį įvyks net 3 pasaulio čempionatai, kuriuose Lietuvos atstovai tęs praėjusių metų vasarą prasidėjusią kovą dėl teisės atstovauti Lietuvai šių metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
2024-01-03

Lietuvos „470“ jachtų klasės buriuotojai dalyvauja tarptautinėje mokymų ir treniruočių stovykloje Atėnuose

Lietuvos „470“ jachtų klasės buriavimo rinktinė pradėjo olimpinės „470“ jachtų klasės tarptautinę kliniką (mokymų ir treniruočių stovyklą) Atėnuose. Visą savaitę nuo gruodžio 15 iki 24 dienos devynios komandos iš viso pasaulio treniruosis drauge bei gilins teorines ir praktines žinias.
2023-12-18

Lietuvos buriuotojai po trečių pasaulio taurės ketvirtfinalio lenktynių: reikia mokėti ne tik laimėti, bet ir pralaimėti

Trečiose „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės ketvirtfinalio lenktynėse Lietuvos buriuotojai grupėje užėmė ketvirtą vietą ir, nors šiandien dar laukia lenktynės su dvigubais taškais, mūsiškiai nebeturi realių šansų patekti į pusfinalį.
2023-11-30

Antrą pralaimėjimą iš eilės patyrusi Lietuvos buriavimo rinktinė: mes kovosime iki galo

Antrose „SSL Gold Cup“ pasaulio buriavimo taurės ketvirtfinalio lenktynėse Lietuvos komanda antrą kartą finišavo ketvirta ir šiuo metu grupėje po dvejų lenktynių užima ketvirtąją vietą po Ispanijos, Italijos ir Šveicarijos. Vis dėlto, komanda tikisi, kad į lenktynių distanciją sugrįžus stabilesniam vėjui, kuriuo buriuojant daugiau lemia komandinis darbas, o ne Fortūna, jiems per dvi likusias dienas dar yra šansų atsigriebti ir bent pakovoti dėl teisės patekti į pusfinalį.
2023-11-29

Lietuvos buriuotojai po skaudaus finišo pirmose ketvirtfinalio lenktynėse: „Yra azartas ir noras atsigriebti“

Pirmos „SSL Gold Cup“ pasaulio buriavimo taurės ketvirtfinalio lenktynės Lietuvos komandai prasidėjo apmaudžia ketvirtąja vieta grupėje. Ir nors tai – kol kas prasčiausias Lietuvos rezultatas per visas varžybas, komanda motyvacijos nepraranda ir tikisi prieš konkurentus atsigriebti jau šiandienos lenktynėse. Pirmadienį startavęs ketvirtfinalis Lietuvos grupei, kur mūsiškiai varžosi su Italijos, Ispanijos bei Šveicarijos rinktinėmis, prasidėjo ilgu vėjo laukimu ant vandens.
2023-11-28

Lietuvos buriuotojai išgyveno skaudų finišą pirmose ketvirtfinalio lenktynėse: yra noras atsigriebti

Pirmos „SSL Gold Cup“ pasaulio buriavimo taurės ketvirtfinalio lenktynės Lietuvos komandai prasidėjo apmaudžia ketvirtąja vieta grupėje. Ir nors tai – kol kas prasčiausias Lietuvos rezultatas per visas varžybas, komanda motyvacijos nepraranda ir tikisi prieš konkurentus atsigriebti jau šiandienos lenktynėse. Pirmadienį startavęs ketvirtfinalis Lietuvos grupei, kur mūsiškiai varžosi su Italijos, Ispanijos bei Šveicarijos rinktinėmis, prasidėjo ilgu vėjo laukimu ant vandens.
2023-11-28
Į viršų