REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių korupcijos skandalą įsivėlusi Japonijos bendrovė ketvirtadienį pareiškė sustiprinsianti priežiūrą, kad užkirstų kelią tolesniems pažeidimams.

Į 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių korupcijos skandalą įsivėlusi Japonijos bendrovė ketvirtadienį pareiškė sustiprinsianti priežiūrą, kad užkirstų kelią tolesniems pažeidimams.

REKLAMA

Leidybos įmonė „Kadokawa“ „rimtai išdavė visuomenės pasitikėjimą“, sakė bendrovės prezidentas Takeshi Natsuno. Spaudos konferencijoje jis su kitais dviem vadovais giliai nusilenkė, taip parodydamas gailėjimąsi.

Bendrovės įkūrėjo sūnus Tsuguhiko Kadokawa rugsėjo mėnesį buvo suimtas dėl įtarimų, kad Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto nariui Haruyuki Takahashi davė 69 mln. jenų (487 091 eurų).

„Kadokawa Group“ buvo pasirinkta olimpinių žaidynių rėmėja ir išleido žaidynių programą bei gidus.

H. Takahashi yra buvęs Japonijos reklamos bendrovės „Dentsu“, kuri 2013 metais atliko svarbų vaidmenį rengiant Tokijo olimpines žaidynes, o vėliau tapo Tokijo žaidynių rinkodaros padaliniu, vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

H. Takahashi buvo suimtas ir paleistas iš kalėjimo po maždaug keturių mėnesių kalinimo. Japonijos žiniasklaida sako, kad jis neigia kaltinimus korupcija.

REKLAMA

Jis taip pat kaltinamas kyšininkavimu, siejamu su keliomis su Tokijo olimpinėmis žaidynėmis susijusiomis bendrovėmis: „Aoki Holdings“ – drabužių įmone, rengusia Japonijos olimpinę komandą; „Daiko Advertising Inc.“, „ADK Marketing Solutions“ ir „Sun Arrow“, kuri gamino Tokijo olimpinių ir parolimpinių žaidynių talismanus „Miraitowa“ („Miraitova“) ir „Someity“.

Bet kokie teismo procesai greičiausiai vyks lėtai, nes Japonijos teismo procesas paprastai užtrunka, be to, jame dalyvauja keliolika asmenų.

Prokurorai teigia, kad H. Takahashi už kyšius veikė taip, kad bendrovėms būtų sudarytos palankios sąlygos sudaryti rėmimo sutartis ir kitokios naudos, susijusios su olimpinėmis žaidynėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot prokurorų, be kyšininkavimo skandalo, vyksta atskiras tyrimas dėl paraiškų klastojimo ir olimpinių bandomųjų renginių vietų parinkimo.

Dėl Tokiją krečiančių įtarimų korupcija šiaurinio Japonijos miesto Saporo paraiška rengti 2030 metų žiemos olimpines žaidynes buvo „sustabdyta“.

Saporas buvo laikomas 2030 metų favoritu, iš dalies dėl Japonijos patikimumo ir didelių išlaidų atidėtoms Tokijo žaidynėms surengti.

Pranešama, kad Šveicarijoje įsikūręs Tarptautinis olimpinis komitetas mano, kad Solt Leik Sitis dabar yra vienintelis kandidatas priimti 2030 metų žaidynes.

Solt Leik Sičio organizatoriai teigė, kad norėtų rengti olimpiadą 2034 metais, nenorėdami to daryti iš karto po Los Andželo, kuriame 2028 metais vyks vasaros olimpinės žaidynės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Oficiali Tokijo olimpinių ir parolimpinių žaidynių kaina buvo 13 mlrd. dolerių (11,83 mlrd. eurų), nors vyriausybės auditas parodė, kad tikrosios išlaidos gali būti dvigubai didesnės. Apie 60 proc. Tokijo olimpiados išlaidų sudarė valstybės lėšos.

Dėl COVID-19 pandemijos žaidynės buvo atidėtos metams ir surengtos 2021-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų