• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nurimus Pekino olimpiados aistroms, šiandien į Kiniją išskrenda Lietuvos neįgaliųjų sportininkų delegacija, dalyvausianti rugsėjo 6-17 d. Pekine vyksiančiose parolimpinėse žaidynėse.

REKLAMA
REKLAMA

Pekino parolimpiadoje Lietuvos garbę gins rekordinis neįgaliųjų sportininkų skaičius - 26. Pirmą kartą istorijoje šalis turės dviejų komandinių sporto šakų atstovus – lietuviai dalyvaus vyrų aklųjų riedulio ir moterų tinklinio sėdint varžybose.

REKLAMA

Iš viso Lietuvos delegaciją Kinijoje sudarys 45 asmenys. Be sportininkų, į žaidynes keliauja treneriai, medikai, lydintys asmenys, pagalbininkai ir šalies Parolimpinio komiteto bei neįgaliųjų sporto šakų federacijų vadovai.

Laukia medalių

„Šiemet turėsime mažiau lengvaatlečių, tačiau rinktinė pasipildė vienu plaukiku ir parolimpinėse žaidynėse debiutuosiančia moterų tinklinio sėdint komanda", - sakė Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Girnius.

REKLAMA
REKLAMA

Į Kiniją iškeliaujantys neįgalieji sportininkai šiandien bus iškilmingai išlydėti Valakampių reabilitacijos centre vyksiančioje šventėje. Joje dalyvaus ir Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus.

„Sporte prognozės yra blogiausias dalykas, - paklaustas apie viltis Pekine, sakė V.Girnius. - Tačiau prizinės vietos laukiame iš pasaulio čempionų riedulininkų, medalių galime tikėtis iš maratono bėgiko Lino Balsio, kitų lengvaatlečių, plaukiko Kęstučio Skučo“.



Komandoje - buvusi krepšininkė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Debiutantės moterų tinklinio sėdint ekipos tikslas, pasak prezidento, bus šiek tiek kuklesnis. Viliamasi, jog dešimties narių komandai pavyks patekti tarp 4-6 vietas užėmusių ekipų: „Tai optimistinis variantas, tačiau olimpinė sistema sudėtinga, todėl prognozuoti itin sunku. Kelią tolyn gali užkirsti vienintelis pralaimėjimas“.

REKLAMA

Tarp patyrusių komandos žaidėjų jauniausia bus devyniolikmetė Karolina Lingytė. Buvusi perspektyvi krepšininkė, Lietuvos jaunimo rinktinių narė, prieš dvejus metus pateko į siaubingą avariją Lenkijoje.

Vienintelė K.Lingytė liko gyva iš aštuonis žmones vežusio keleivinio mikroautobuso, pastarajam susidūrus su girto lenko vairuojamu pienvežiu. Katastrofa iš tuomet tik septyniolikmetės merginos atėmė ne tik mamą, bet ir koją. Vis dėlto po baisios nelaimės atsigavusi mergina rado jėgų grįžti į sportą.

REKLAMA

Trūksta pinigų

„Kaip visada, trūksta trupučio laiko, sveikatos ir pinigų, - apie pasirengimą parolimpinėms žaidynėms pasakojo V.Girnius. - Labai didelio finansavimo stygiaus nejutome, tačiau papildomi 30 tūkst. litų būtų išsprendę nemažai smulkių klausimų. Ypač daug vargti teko dėl aprangos sportininkams, dėl to sveikieji tikrai neturi problemų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neįgaliųjų Lietuvos sportininkų pasirengimui ir dalyvavimui Pekino parolimpinėse žaidynėse buvo skirta 720 tūkst. litų.

Tuo tarpu vien Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir medalius Pekine iškovojusių šalies olimpiečių sutiktuvės, kurias antradienį Vilniuje surengė Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD), kainavo beveik ketvirtį milijono litų - atitinkamai trečdalį sumos, skirtos šalies atstovams parolimpinėse žaidynėse.

REKLAMA

„Nežinau, ar mums skirtą finansavimą galime vadinti dideliu ar mažu. Tačiau jeigu Žydrūno Ilgausko draudimui būtų prireikę trijų milijonų, jie būtų mikliai surasti", - nuoskaudos dėl neįgaliesiems skirtos sumos neslėpė V.Girnius.



Vadovams neįdomūs

REKLAMA

Nuolat solidžius rezultatus svarbiausiose varžybose demonstruojantys neįgalieji Lietuvos sportininkai atitinkamo dėmesio nesulaukia.

„Dėl to ir liūdna, ir graudu. Priežastis - tendencingas didžiųjų sporto institucijų veiklos rezultatas, - nuomonę dėstė Parolimpinio komiteto prezidentas. - Jie mano, kad mes iš jų atimsime pinigus. Niekas nenori pripažinti, jog mūsų sportas profesionalus, reikalaujantis tiek moralinių, tiek finansinių išteklių“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V.Girnius priminė, kad iki šiol nė vienas aukštas pareigas einantis sporto funkcionierius nebuvo nuvykęs į parolimpines žaidynes: „Nors gauna kvietimus, nei Algirdas Raslanas (KKSD generalinis direktorius - red. past.), nei Vytas Nėnius (Lietuvos tautinio olimpinio komiteto viceprezidentas - red. past.), nei kiti jais niekada nepasinaudoja. Ar tai ne viską pasako?“

REKLAMA

Net parvežę medalius parolimpiečiai audringų sutikimų nesitiki, nors žino, kad valdžios atstovai jų pasveikinti nepamirš. „Artėjant rinkimams paspausti rankos ir parodyti, kad mus myli, sulėks visi“, - į priekį žvelgė V.Girnius.

Treniravosi su sveikaisiais

Rengdamiesi parolimpinėms žaidynėms neįgalieji beveik visą laiką praleido Lietuvoje. Išvykti bent į artimiausias šalis kaimynes pavyko vos keliems sportininkams.

REKLAMA

Kai kurie parolimpiados dalyviai treniravosi ir su sveikaisiais sportininkais. „Tai labai didžiulė paspirtis. Mūsų sportininkai gauna naudingų patarimų, atsiranda didesnis noras siekti aukštų rezultatų“, - pasakojo prezidentas.

Pasak jo, itin naudingos būtų bendros olimpinės stovyklos, tačiau tai neįmanoma, nes neįgalieji neturi galimybių pragyventi iš sportinės veiklos, todėl didžioji dalis yra dirbančių. Dėl šios priežasties su olimpiečiais tiesiog nepavyktų suderinti laiko.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos trispalvę Pekino parolimpinėse žaidynėse neš Sidnėjuje sidabro, o Atėnuose bronzos medalius iškovojęs disko metikas Rolandas Urbonas.

Iki šiol iš parolimpinių žaidynių lietuviai nuolat grįždavo su apdovanojimais. Atėnuose (2004 m.) buvo laimėti 7 medaliai (1 aukso, 1 sidabro, 5 bronzos), o derlingiausios kol kas buvo Atlantos (1996 m.) žaidynės, kuriose laimėta 11 apdovanojimų, tarp kurių buvo 3 aukso medaliai. Lietuviai pirmą kartą parolimpiadoje dalyvavo 1988 m. Seule.

Lietuvos parolimpinės rinktinės sudėtis:

Plaukikai: Kęstutis Skučas, Andrius Bičkauskas.



Vyrų aklųjų riedulio komanda:
Arvydas Juchna, Saulius Leonavičius, Nerijus Montvydas, Genrikas Pavliukianecas, Žydrūnas Šimkus, Marius Zibolis.



Moterų tinklinio sėdint komanda:
Malda Baumgartė, Liudmila Budinienė, Rūta Cvirkienė, Virginija Dmitrijeva, Rita Latauskaitė, Karolina Lingytė, Neringa Sušinskytė, Jolita Urbutienė, Jūratė Verbuvienė, Virginija Žilytė.



Lengvaatlečiai:
Ramunė Adomaitienė (rutulio stūmimas, ieties metimas), Linas Balsys (maratonas), Aldona Grigaliūnienė (rutulio stūmimas, disko metimas), Irena Perminienė (rutulio stūmimas), Dangutė Skėrienė (rutulio stūmimas), Algirdas Tatulis (disko metimas), Rolandas Urbonas (disko metimas, rutulio stūmimas).

Dziudo imtynininkas: Jonas Stoškus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų