Žinoma, visų lietuvių priešakyje bus pasaulio rekordininkas Mykolas Alekna, kuris pastaruoju metu demonstruoja fantastišką formą ir yra disko metimo viršūnėje.
Mykolą čempionate palaikys ir kartu varžybose pasirodysiantis brolis Martynas, o su jais kartu į Romą išvyko ir sportininkų treneris Mantas Jusis.
Prieš prasidedant svarbiausioms varžyboms specialistas su žurnalistais pasidalino, kokie tikslai iškelti šiam čempionatui.
„Prognozės tokios, kad norėtųsi, jog Mykolas apgintų titulą, – prisimindamas auklėtinio triumfą 2022 m. Miunchene sakė M. Jusis. – To nėra pavykę padaryti nei Romui Ubartui, nei Andriui Gudžiui, nei Virgilijui Aleknai. Mykolas galėtų pakeisti Lietuvos istoriją.
Dėl Martyno labai viliuosi, kad bus finalinėse varžybose ir papuls į dvyliktuką.“
Įtemptas grafikas
Mykolas per pastarąjį mėnesį poilsio beveik neturėjo. Jis per šį laikotarpį spėjo sudalyvauti ketveriose varžybose, o visose jose pranoko savo varžovus ir užėmė pirmąsias vietas.
Turint tai omenyje, natūraliai kyla klausimas, kur yra lengvaatlečio ribos ir ar tokios formos nepažeidžia nuovargis?
„Pamatysime šį sezoną, sunku prognozuoti, – apie tai, kiek pavyks išsilaikyti aukštumoje, kalbėjo M. Jusis. – Kol kas viską laimi ir dideliu atstumu, kaip disko metime, 1,5-2 metro. Varžosi su pagrindiniais varžovais, tai tikrai yra įspūdinga, o ypač, kai yra 21-erių metų.
Pamatysime, laukiame Europos čempionato ir pasižiūrėsime.“
Tiesa, jau minėtą nuovargį jaučia tiek pats treneris, tiek ir jo auklėtiniai.
„Mes iš vienų varžybų, į kitas varžybas keliaujame. Grįžome, persikrovėme daiktus ir šiandien vėl išvykstame į Europos čempionatą. Nuovargis yra, bet tituluoti sportininkai „Deimantinės lygos“ dalyvavo ir Osle, ir Stokholme, ir važiuoja čia. Visiems sąlygos vienodos“, – sakė treneris.
Nors daugelis jau dairosi į artėjančias Paryžiaus olimpines žaidynes, tačiau po Europos čempionato disko metikai sustoti neketina.
„Bus dar nemažai varžybų, kokios penkerios, – planus iki kelionės į Prancūziją aptarė treneris. – Atsirinkome tas, kuriose dalyvausime, gal dar kažką ir atsisakysime nors reikia labai gerai pasiruošti olimpinėms žaidynėms.“
Praėjusiame Europos čempionate Miunchene pats Mykolas pagerino ir turnyro rekordą (69,78 m). Nors M. Jusis neslepia, kad viltis dar pagerinti šį rezultatą yra, tačiau teigia, kad prognozuoti tai dar yra per anksti.
Kovos ir pats su savimi
Ketverios užtikrintai laimėtos varžybos iš eilės ir pasiektas pasaulio rekordas gali rodyti, kad M. Alekna šį sezoną dėl geresnio rezultato konkuruoja pats su savimi. Visgi M. Jusis nėra linkęs nuvertinti ir tituluotų varžovų.
„Aš manau, kad varžovai tikrai labai stiprūs. Tiek Kristjanas, tiek Danielis Stahlis.
Aišku, ir su savimi turi kovoti, kai esi gerai pasiruošęs ir demonstruoji savo geriausią sportinę formą, bet čia yra sportas. Nugali stipriausias, tad pamatysime“, – sakė jis.
Jau minėti sportininkai – slovėnas Kristjanas Čehas ir švedas Danielis Stahlis – šį sezoną demonstruoja kiek kuklesnius rezultatus.
Švedo sezono rekordas kol kas yra 68,99 m, o nors kol kas geriausias sezono K. Čeho rezultatas yra 70,48 m, tačiau „Deimantinėje lygoje“ jam sekėsi prasčiau.
Osle jis nusviedė 65,12 m ir liko penktas, o Maroke – 64,64 m ir užėmė tik septintąją vietą.
Nepaisant neblizgančių rezultatų M. Jusis sako, kad dėl varžovų pajėgumo nerimas išlieka kiekvieną kartą.
„Jie turi patirties labai daug. Danielis Stahlis matėme pernai Budapešte šeštu bandymu laimėjo varžybas, numetė fantastinį rezultatą 71,46 m. Tai yra unikalu ir niekada negali būti ramus. Net numetęs 70 m, kai Stahlis žengia į sektorių, visada gali prisiminti tą momentą, kad jis gali šituo bandymu padaryti“, – kalbėjo treneris.
Tiesa, nors geriausiųjų sąrašus prognozuoti pagal pasirodymus praėjusiose varžybose galima, tačiau kitoks varžybų formatas gali ir kiek koreguoti rezultatus. Šiame Europos čempionate pirmą kartą vyrų disko metimo kvalifikacija ir finalas vyks tą pačią dieną.
„Specialiai tam būtent nesiruošėme, nes važiavome į vienas varžybas po kitų, – aiškino M. Jusis. – Europos čempionatui nedarėme kažkokio specialaus pasirengimo, nes tam tiesiog nebuvo laiko.
Mykolui galbūt tai yra ir privalumas, nes jam yra 21-eri, jis greičiau atsistato nei, pavyzdžiui, Andrius Gudžius. Jam tikrai gali būti sunku ryte įvykdyti kvalifikaciją, o vakare mesti finale. Rezultatai gali dėl to nukentėti.“
Primename, kad Europos lengvosios atletikos čempionatas vyks birželio 7-12 dienomis. Karščiausius įvykius ir sportininkų komentarus iš Romos galėsite sekti naujienų portale tv3.lt.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!