• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NBA, kaip ir kiekviena sporto lyga, turi savo taisykles ir nuostatus, kurių reikia laikytis. Ši lyga nėra iš tų, kurios be tikslo dalina baudas žaidėjams ar personalui. 

NBA, kaip ir kiekviena sporto lyga, turi savo taisykles ir nuostatus, kurių reikia laikytis. Ši lyga nėra iš tų, kurios be tikslo dalina baudas žaidėjams ar personalui. 

REKLAMA

Nors pati griežčiausia bausmė – pašalinimas iš lygos iki „gyvos galvos“, pritaikoma retai, tačiau keletas tokių atvejų istorijoje yra pasitaikę ir dėl pasikartojančių priežasčių. 

Dažnai užtenka suspendavimo

Nesunku pastebėti ne vieną atvejį, kai įvairūs žaidėjai ir treneriai, nors ir įsitraukę į muštynes, buvo tik suspenduoti ir nubausti didelėmis baudomis.

Vienas iš pavyzdžių – „Malice at the Palace“ muštynės tarp „Pistons“ ir „Pacers“, kuriose lyga skyrė kelis nušalinimus nuo rungtynių po to, kai abiejų komandų žaidėjai, treneriai ir sirgaliai įsitraukė į dramatiškas muštynes. 

Susistumdymas NBA įvyko ir šiame sezone, kai rungtynėse tarp Minesotos „Timberwolves“ ir „Golden State Warrios“ kilo konfliktas pačioje rungtynių pradžioje. Aikštės viduryje susikibo Klay'us Thompsonas ir Jadenas McDanielsas. Po to į situaciją įsivėlė Draymondas Greenas, kuris už kaklo suėmė žaidėjus bandžiusį skirti milžiną Rudy Gobertą ir šį parvertė ant žemės.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl itin žiauraus elgesio D. Greenas buvo suspenduotas penkerioms rungtynėms ir praras 769 tūkst. dolerių. 

Pernelyg viliojo lažybos

Šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose iš lygos buvo pašalinta 12 žaidėjų. Visi jie buvo apkaltinti lošimu arba taškų „nusukinėjimu“. 

REKLAMA

Vienas iš jų buvo Jackas Molinasas iš Fort Veino „Pistons“ (dabar Detroito „Pistons“) komandos, kuris buvo „Visų žvaigždžių“ žaidėjas, kol buvo pašalintas už lažybas per savo komandos rungtynes.

Tais laikais žaidėjai neuždirbdavo tokių įspūdingų sumų, kaip dabartiniai žaidėjai, o pagunda papildyti savo piniginę lošimo pinigais buvo per didelė, kad kai kurie galėtų atsispirti.

Dažniausiai pasikartojanti priežastis

Tik aštuntajame dešimtmetyje pradėjome matyti žaidėjus, kuriems buvo uždrausta žaisti už piktnaudžiavimą narkotikais. Lyga bandė kovoti su narkotikais po to, kai septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose kilo daugybė priklausomybės problemų, kurios nusinešė daugybę žaidėjų gyvybių.

Štai sąrašas žaidėjų, kuriems buvo visam laikui uždrausta žaisti už tai, kad pažeidė lygos narkotinių medžiagų vartojimo politiką:

Johnas Drew (Atlanta „Hawks“, 1986 m.)

Eddie Johnsonas (Seatlo „SuperSonics“, 1987 m.)

Chrisas Washburnas („Golden State Warriors“, 1989 m.)

Roy Tarpley (Dalaso „Mavericks“, 1995 m.)

Richardas Dumasas (Filadelfijos „76ers“, 1995 m.)

OJ Mayo (Milvokio „Bucks“, 2016 m.)

Pastarasis žaidėjas buvo pašalintas, nes pažeidė NBA narkotinių medžiagų vartojimo politiką – rūkė marihuaną ir piktnaudžiavo skausmą malšinančiais vaistais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018 m. jis turėjo teisę pateikti prašymą dėl sugrįžimo, tačiau vis dar negrįžo į NBA. Pirminis jo suspendavimas už narkotinių medžiagų vartojimo politikos pažeidimą laikomas ilgiausiu suspendavimu NBA istorijoje – 164 rungtynės, nes jis iš karto apėmė du sezonus iš eilės.

Vienintelis asmuo, kuriam buvo uždrausta žaisti visą gyvenimą ne dėl narkotikų, o dėl kitų priežasčių, buvo Donaldas Sterlingas, kuris bus įrašytas kaip blogiausias savininkas NBA istorijoje.

REKLAMA

2014 m. balandį lyga iki gyvos galvos uždraudė Sterlingui būti NBA ir skyrė 2,5 mln. dolerių baudą po to, kai buvo paviešinti privatūs jo rasistinių komentarų įrašai.

Sugrįžo atgal

Tiesa, yra ir tokių žaidėjų, kurie sulaukė tokios bausmės, tačiau vėliau atgavo galimybę rungtyniauti. Pavyzdžiui, 2019 m. gegužės 17 d. Tyreke’ui Evansui buvo uždrausta žaisti už tai, kad jis pažeidė jau minėtą narkotikų politiką.

Praėjus dviems sezonams, 2021 m., jis turėjo teisę kreiptis dėl tokios bausmės panaikinimo, o 2022 m. vasario 14 d. jis buvo oficialiai galėjo grįžti į lygą. 

Toks pats scenarijus susiklostė ir Jalenui Harrisui iš Toronto „Raptors“, kuris draudimo sulaukė 2021 m., tačiau sugrįžo 2022 m. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų