33
„Formulės 1“ Jungtinių Amerikos Valstijų etapas (nuotr. SCANPIX)

„Formulės 1“ lenktynėse eilinę pergalę iškovojo Lewisas Hamiltonas, laimėjęs didįjį Jungtinių Amerikos Valstijų prizą. Dramatiškai susiklostė kova dėl trečiosios vietos.

33

Nors L. Hamiltonas triumfavo šeštadienio kvalifikacijoje, jį sekmadienį iškart po starto aplenkė Sebastianas Vettelis.

Britas pirmąją vietą susigrąžino septintajame rate ir daugiau lyderio pozicijos iš rankų nebepaleido. „Mercedes“ lyderis 56 ratus įveikė per valandą 33 minutes 50,991 sekundės.

S. Vettelis iškovojo užtikrintą antrąją vietą (+10,143 sekundės).

Dramatiška kova vyko dėl trečiosios pozicijos. Maxas Verstappenas paskutiniuosiuose posūkiuose aplenkė Kimi Raikkoneną ir džiaugėsi vieta trejete. Kol 20-metis olandas ruošėsi podiumui, teisėjai sportininką nubaudė penkių sekundžių bauda, mat jis, lenkdamas K. Raikkoneną, atsidūrė už trasos ribų.

Taigi trečioji vieta atiteko K. Raikkonenui (+15,779 sek.), o M. Verstappenas liko ketvirtas (+16,768 sek.).

Taškų taip pat įsirašė Valtteri Bottas (+34.967 sek.), Estebanas Oconas (+90,980 sek.), Carlosas Sainzas (+92,944 sek.), Sergio Perezas (+1 ratas), Felipe Massa (+1 ratas) ir Danilas Kviatas (+1 ratas).

Bendrojoje pilotų įskaitoje pirmauja L. Hamiltonas (331 taškas), lenkdamas S. Vettelį (265 tšk.) ir V. Bottą (244 tšk.).

Tarp komandų geriausiai sekasi „Mercedes“ (575 tšk.). „Ferrari“ (428 tšk.) – antra, „Red Bull“ (315 tšk.) – trečia.