Vilniaus „Rytas“ kovas FIBA Čempionų lygos įkrintamosiose pradėjo pergalingai. Pirmose serijos iki dviejų pergalių rungtynėse „Jeep“ arenoje sostinės krepšininkai 85:62 (23:16, 23:16, 19:12, 20:18) įveikė Salonikų PAOK. Rungtynes tiesiogiai transliavo naujos kartos „Go3“ televizija.

„Rytas“ nuo pat mačo pradžios didino spaudimą varžovams – po pirmo kėlinio pirmavo 23:16, o po antrojo – 46:32.

Po ilgosios pertraukos Lietuvos čempionų persvara dar labiau išryškėjo. Prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui „Rytas“ pirmavo 65:44 ir paskutinė susitikimo atkarpa tebuvo formalumas.

„Rytas“ atliko dvigubai daugiau rezultayvių perdavimų (20:10) ir įtikinamai laimėjo kovą po lenta (45:25).

Vilniaus klubas baudos aikštelėje pelnė 46 taškus, o varžovai – 28. Atsarginiai „Ryto“ krepšininkai pelnė 44 taškus, o nuo suolelio pakilę Salonikų žaidėjai – 28 taškų.

Tiesa, PAOK  iš šeimininkų perėmė net 14 kamuolių, o šeimininkai svečius „apvogė“ vos 4 kartus. Graikai taip pat rečiau klydo (12:18).

Naudingiausiai Vilniaus ekipoje žaidė po 19 efektyvumo balų surinkęs Martynas Echodas (11 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai). Margiris Normantas ir Marcusas Fosteris surinko po 14 taškų ir tiek pat naudingumo balų.

Jarvisas Williamsas pasižymėjo 8 taškais ir 15 naudingumo balų.

Solidžiai atrodė Benedekas Varadi ir Elvaras Fridriksonas. Vengras atitinkamai pelnė 11 taškų ir surinko 12 naudingumo balų, o islandas mačą baigė 10 taškų ir 9 efektyvumo balais.

PAOK ekipoje rezultatyviausias buvo dar prieš kelis sezonus Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) žaidęs Jalenas Riley – vos 185 cm ūgio įžaidėjas pelnė 17 taškų.

Pasvalio „Pieno žvaigždėse“ praeityje rungtyniavęs kitas PAOK legionierius Yannickas Franke pelnė 6 taškus.

Atsakomasis įkrintamųjų mačas tarp „Ryto“ ir PAOK sausio 11 vyks Graikijoje. Jeigu serijoje prireiks lemiamų trečiųjų rungtynių, jos vėl vyks Vilniuje.

Jeigu kitą savaitę „Rytas“ įveiks Salonikų krepšininkus dar kartą, Lietuvos čempionų klubas pateks tarp stipriausių „Top 16“ FIBA Čempionų lygos komandų ir pratęs pasirodymą šiame turnyre mažiausiai iki kovo mėnesio.

„Rytas“: Marcusas Fosteris (5 rez. perd.) ir Margiris Normantas – po 14, Martynas Echodas (5/5 dvit., 5 atk. kam.) ir Benedekas Varadis – 11, Elvaras Fridrikssonas 10.

PAOK: Jalenas Riley 17, Jaylenas Handsas 11, Tyleris Polley 8 (5 atk. kam.).