naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeštadienį Tokijo olimpiados moterų šuoliuose į aukštį rusė Marija Lasickienė įrodė, kad net ir tokį sunkų sezoną gali užbaigti didžausia karjeros pergale.

Šeštadienį Tokijo olimpiados moterų šuoliuose į aukštį rusė Marija Lasickienė įrodė, kad net ir tokį sunkų sezoną gali užbaigti didžausia karjeros pergale.

REKLAMA

M.Lasickienė iki olimpinio finalo šiemet daugiausiai buvo šokusi lygiai 2 m. Rusė ilgus metus dominuodavo svarbiausiose varžybose, tačiau jos rezultatai šiemet suprastėjo, „Deimantinės lygos“ etape M.Lasickienė buvo tik 4-a ir jos nenugalimumo mitas, atrodė, bliūkšta.

Olimpiniame finale rusė vėl turėjo problemų. 1,96 m aukštyje ji padarė dvi klaidas ir tik trečiu mėginimu sugebėjo išsigelbėti. Jei ne tas šuolis, M.Lasickienė apskrita būtų likusi be medalio. Vėliau rusė antru bandymu įveikė 1,98 m aukštį ir įsiveržė į lyderių trejetą. Tada ji antru mėginimu įveikė 2 m aukštį ir pakilo į trečią vietą, o po puikaus šuolio 2,02 m aukštyje galiausiai tapo lydere.

M.Lasickienei rimtai priešinosi australė Nicola McDermott. Ji antru bandymu įveikė 2,02 m aukštį ir pasiekė žemyno rekordą. Tuomet M.Lasickienė konkurentei atsakė 2,04 m rezultatu. N.McDermott atliko 3 nesėkmingus bandymus ir liko su sidabru, o rusė pasidabino auksu. Bronza atiteko prie favoričių priskirtai ukrainietei Jaroslavai Mahučich (2 m).

REKLAMA

Pasibaigus finalui, J.Mahučich pasiėmė Ukrainos vėliavą ir draugiškai pozavo kartu su ruse. Tai kai kuriems Ukrainos gyventojams nepatiko ir į tai sureagavo šalies gynybos ministro pavaduotoja Ganna Maliar.

REKLAMA

„Mūsų bronzos medalininkė Jaroslava Mahučich yra mūsų oro pajėgų jaunesnioji leitenantė. Ukrainos delegacijoje iš viso buvo 60 armiečių. Jaroslavos nuotrauka su Marija Lasickiene, kuri atstovavo Rusijos olimpiniam komitetui, sukėlė didelį pasipiktinimą visuomenėje. Ukrainai atstovaujantys sportininkai turi nepamiršti, kad Rusijos ir Ukrainos karas vis dar tęsiasi, todėl turėtų elgtis atitinkamai. Reikia suprasti, kad toks neatsakingas sportininkų elgesys gali padėti priešams ir tapti dezinformacijos objektu.

REKLAMA

Tuo pačiu noriu paprašyti nustoti smerkti Jaroslavą, kol mes sulauksime jos pasiaiškinimo. Dabar ji Tokijuje. Susitiksiu su ja, kai tik ji grįš. Vėliau pranešiu apie mūsų pokalbio detales“, – rašė G.Maliar.

Įdomu tai, kad M.Lasickienė apskritai vos neliko be starto Tokijo olimpiadoje. Garsiai šalies sporto funkcionierius kritikavusią sportininkę už borto norėjo palikti sporto ministras Olegas Matycinas. Bent jau taip tikina M.Lasickienės vyras Vladas Lasickas. 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų