REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiniasklaidoje vis kalbama apie galimus svarbius „Barcelona“ pirkinius, tačiau realybė kitokia. Katalonijos klubą smaugia didžiulės skolos ir realus net bankroto scenarijus.

Žiniasklaidoje vis kalbama apie galimus svarbius „Barcelona“ pirkinius, tačiau realybė kitokia. Katalonijos klubą smaugia didžiulės skolos ir realus net bankroto scenarijus.

REKLAMA

Buvęs klubo agentas Jose Maria Minguella prieš mėnesį sakė, kad Erlingas Haalandas atvyks į „Barceloną“ pasibaigus sezonui, jei naujuoju organizacijos prezidentu taps Emilis Rousaudas.

„Tai „melagiena“, – Sport1 sakė agentas Mino Raiola. – Nesu kalbėjesis nei su vienu kandidatu į „Barcelonos“ prezidentus. Nei apie E. Haalandą, nei apie ką nors kitą, nei norėčiau tai daryti.

Kai bus išrinktas naujasis prezidentas – tada jie gali skambinti“.

Panašu, kad jokio skambučio nebus. Pirma, dėl nukeltų rinkimų iki pat kovo 7-osios dėl logistinių komplikacijų, kurias sukėlė COVID-19. Antra ir dar svarbesnė priežastis – „Barcelona“ bankruotoja – praneša goal.com.

Klubas neišgalėjo sumokėti savo žaidėjams algų praėjusį mėnesį. Kyla klausimas, kaip jie turėtų įsigyti vieną talentingiausių puolėjų pasaulyje?

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad „Barcelonos“ finansinė situacija neleidžia įsigyti net Erico Garcia. Situacijos nepalengvina ir tai, kad jaunasis gynėjas yra prieinamas už kur kas mažesnę kainą dėl besibaigiančio kontrakto su Mančesterio „City“.

REKLAMA

Stebina ir tai, kad tarp artimų klubui žmonių atsiranda tikėjimo, kad Neymaras gali sugrįžti į „Barcelona“ net ir išvykus Lioneliui Messiui.

Argentinietis pats atvirai išsakė situaciją Katalonijoje: „Klubas yra labai prastoje ekonominėje situacijoje ir bus labai sunku grįžti į ten, kur buvome. Turime įsigyti žaidėjų, bet bus sudėtinga tai padaryti“.

„Barcelonos“ kapitonas teigė, kad Neymarą įsigyti būtų nerealu vien dėl išpirkos. Artimiausiu metu tai bus išvis nerealu, nes goal.com pateikia šokiruojančius įsiskolinimus.

Visa klubo skolų suma yra 1,2 milijardo eurų. Dar labiau katalonus spaudžia laikas. Pranešama, kad klubas turi sumokėti net 730 milijonų eurų iki birželio 31-os dienos. Jei „Barcelona“ nesugebės to padaryti, griūtis labai tikėtina. Ispanijos futbolo galiūnas gali išnykti kaip registruota asociacija ir tapti limituota kompanija.

REKLAMA
REKLAMA

Net jei „Barca“ sugebėtų išdėlioti įsiskolinimus ar kreditoriai suteiktų laiko, tolimesnėje ateityje reikės galvoti apie atlyginimų mažinimus ir žaidėjų pardavimus. Tam prireiks ne tik vėl „iškišti“ Philippe Coutinho, bet pakelti susidomėjimą nepavykusiom investicijom į Ousmane‘ą Dembele ar Antoine‘ą Griezmanną.

Goal.com jau buvo pranešę, kad „Barcelona“ bus priversta parduoti vieną iš „neliečiamųjų“ – Marcą-Andre ter Stegeną, Frenkie de Jongą arba megatalentą Ansu Fati. Klubą smaugia ir žvėriškas L. Messi atlyginimas (500-600 tūkst. dolerių per sav.).

Argentinietis anksčiau yra sakęs, kad pačiam klubui būtų geriau jį paleisti sezono pabaigoje.

Stringa ir namų stadiono „Camp Nou“ atnaujinimo darbai. Jie turėjo prasidėti praėjusią vasarą, tačiau buvo sutrikdyti skolų, kurias išryškino pandemija. Buvęs klubo prezidentas Josepas Maria Bartomeu sakė, kad niekas negalėjo numatyti tokio reiškinio, tačiau daugiau nei akivaizdu, kad klubo verslo modelis visiškai netvarus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Blaugrana“ dvejus metus iš eilės „Deloitte Football Money League“ užėmė pirmąją vietą pagal metines išlaidas. Net 74 procentus savo pajamų klubas išleidžia žaidėjų algoms, kai „La Liga“ rekomenduojamą limitą brėžia ties 70 proc.

„Barcai“ pandemija kirto stipriau nei kitiems klubams būtent dėl to – skolos beveik padvigubėjo dėl ženkliai sumažėjusių pajamų iš transliavimo, bilietų ir verslo.

Pačio stadiono atnaujinimas turėjo kainuoti 600 milijonų eurų, o J. M. Bartomeu tikėjosi šią sumą „panaikinti“ iš klubo sąskaitos, išorės investuotojų ir stadiono pavadinimo pardavimo didžiuliam komerciniam partneriui.

REKLAMA

Vis gi reali suma išaugo iki 815 mil. eurų, įvykdymas patvirtintas „Goldman Sachs“ investuotojų, kuriems „Barca“ jau turi sumokėti 90 mil. eurų. Tai įžiebė nepasitenkinimą ir visuomenėje, kuri nenori, kad vienas iš Katalonijos laisvės simbolių būtų kontroliuojamas kompanijos.

Ispanijos futbolo milžinas turi priimti sprendimus. Algos turi mažėti, kai kurie žaidėjai išvykti, įskaitant ir geriausiuosius.

Sirgaliams tai reiškia ne laukimą E. Haalando ar likimą L. Messio. Aistruoliai turi melstis, kad klubas kito sezono pradžioje dar priklausytų jiems.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų