REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Andrius Gudžius į Europos lengvosios atletikos pirmenybes išvyko kaip planetos čempionas. Nekalbusis 27-erių kaunietis prieš skrydį į Berlyną su žurnalistais bendrauti atsisakė, bet varžybų planais ir ambicijomis pasidalijo disko metiko treneris Vaclovas Kidykas.

Andrius Gudžius į Europos lengvosios atletikos pirmenybes išvyko kaip planetos čempionas. Nekalbusis 27-erių kaunietis prieš skrydį į Berlyną su žurnalistais bendrauti atsisakė, bet varžybų planais ir ambicijomis pasidalijo disko metiko treneris Vaclovas Kidykas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medalio spalvą greitai pamatysime

– Treneri, kokios mintys prieš skrydį?

– Geros. Šventė prasideda. Andrius jau iškovojo nemažai medalių, bandysime papildyti apdovanojimų gausą. O kokios spalvos – greitai pamatysime.

REKLAMA

– Kas bus pagrindiniai A. Gudžiaus konkurentai?

Danielis Stahlis, ne per seniausiai numetęs 69,11 metro. Vokietis olimpinis čempionas Christophas Hartingas, savo šalies čempionate pasiekęs 66,90.

Yra bent penki, šeši vyrukai, kurie gali diską nuskraidinti 65–66. Trys pajėgūs daugiau.

Žinoma, pamiršau seną vilką Piotrą Malachowskį. Jis nuolat gerina rezultatą. Manau, visiškai nereikia nurašyti ir Gerdo Kanterio. Jis kelis kartus numetė per 64 metrus ir visi žinom, kad ruošiasi tik Europos čempionatui.

REKLAMA
REKLAMA

Kova bus įdomi.

A. Gudžius į Berlyną skrenda kaip pasaulio čempionas. Ar jis atlaiko įtampą?

– Manau, jo platūs pečiai pakelia, bet nėra lengva. Vis dėlto Andrius važiuoja kaip pasaulio čempionas, šiuo metu turintis antrą sezono rezultatą pasaulyje, o Europoje nepralaimėjęs nė vienų varžybų. Tai savotiškai slegia jo pečius, bet Andrius turi patirties, laimėjęs pasaulio čempionatą, „Deimantinės lygos“ finalą, tris kartus metęs per 69 metrus. Jo patirtis jau didžiulė. Manau, ja Andrius tinkamai pasinaudos.

– Išvykstate kvalifikacijos išvakarėse. Aklimatizuotis nereikia?

– Pasaulio, Europos čempionai ar olimpinės žaidynės yra šurmulys, o mes važiuojame atlikti savo darbo. Tokiuose renginiuose vieni baigia savo varžybas ir švečia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes taikome tokią formulę, kad vykstame para prieš kvalifikaciją. Taip pat darydavo ir Virgilijus Alekna. Kai Japonijoje vyks olimpinės žaidynės, reikės modeliuoti kitaip, gal nuvykti į stovyklą. Laukia ir pasaulio čempionatas Katare. Taip pat šiltas kraštas.

Čempionatas – beveik 40 laipsnių kaitroje

– Kaip pavyko pasiruošti Europos čempionatui?

– Vokietijoje vos ne 40 laipsnių oro temperatūra. Ji alina kiekvieną šalies gyventoją.

Stvovyklavome Palangoje, buvo labai karšta. Vienaip žmogui, kuris sveria 100 kilogramų, kitaip tam, kuris gerokai stambesnis. Nelengva. Pasiruošimas buvo normalus, bet galėjo būti bent penkiais laipsniais vėsiau.

REKLAMA

– Ruošiatės karščiui?

– Bandėme. Europos čempionato vakarinės varžybos vyks pusę devynių. Darėme treniruotę apie pusę aštuonių. Oro temperatūra sumažėjo gal laipsniu. Dieną buvo 31, o tuo metu 30. Vis tiek karšta. Gerai tai, kad visi dalyvaus vienodomis sąlygomis.

– Ar Andrius lengvai susitvarko su karščiu?

– Paatvirausiu. Dirbu su juo nuo 14-os metų. Anksčiau būdavo problema. Normalu, nes diskininkai sveria daugiau nei reikia normaliam žmogui. Dabar treniruotėse jis jaučia save. Jose reikia ne tik diską mesti, o ir svorius kelti. Jis kažkaip susitvarko. Gal organizmas išgauna patirtį.

REKLAMA

Andriui kartais primenu, kad olimpinėse žaidynėse Japonijoje bus ne ką mažiau laipsnių. Jis sako: varžybos vyks vakare. Atkertu, jog vis tiek bus karšta.

– O apšilimui oro sąlygoms daro įtakos?

– Taip. Kai vėsesnis oras, reikia įšildyti raumenis, kad jie būtų paruošti metimams. O dabar viskas normalios, kovinės būsenos. Kai pradėsi daryti pratimą, vanduo bėgs upeliais ir nebus jokios naudos.

Manau, šiuo atveju karštis Andriui bus į naudą, nes jis daro neypatingai ilgą makštą, tik tam trikrus judesiukus. Kolegos klausia: o tu kada nors makštiniesi? Žmogus jaučia savo kūną, žino, kad jis optimalios, varžybinės būsenos ir to pakanka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gali kristi asmeninis rekordas

– Ar šie metai – stabiliausi Andriaus karjeroje?

– Taip. Man apskritai patinka jo metimo technika, stilius. Andrius turi ypatingą disko jausmą. Kai jis treniruotėse meta, sakau, kad taip gali daryti tik keletas žmonių. Tai – Dievo dovana.

Pažymėsiu, diskas – labai didelė lėkštė. Kuo tavo pirštai ilgesni, tuo geriau, stabiliau jį laikai. Mano auklėtinio pirštai trumpi, bet kaip yra smuikininkas virtuozas, taip Andrius diskininkas. Gal perlenkiau lazdą, bet jis labai susidraugavęs su dsiku.

REKLAMA

– Kaip toli Berlyne reikės mesti diską, norint iškovoti medalį?

– Šitas olimpinis stadionas renovuotas pagal visus reikalavimus. Ten nepūčia jokie vėjai. Manau, medaliui gali užtekti 67, o auksui reikėti 68,5. Neturiu pranašiškų galių, bet be vejo 68 metrai – didelis rezultatas. Trys vaikinai pasiruošę tiek numesti. Reikia tą padaryti.

– O kiek Andrius meta treniruotėje?

– Daugiausia yra numetęs 69,20. Palangoje treniravomės dvi savaites ir nė karto nebuvo palankaus vėjo. Kasdien pūtė iš šiaurės vakarų. Tačiau gal ir geriau į varžybas važiuoti taip nei treniruotėse numetus 72 metrus ir nežinant, kaip bus čempionate. Andrius prie geriausio savo asmeninio rezultato nepriartėjo, bet iki finalinių varžybų dar yra trys dienos. Viskas turi būti gerai.

– Berlyne taikystės į asmeninį rekordą?

– Andrius – neprognozuojamas. Jis Lenkijoje numetė 69,35. Po lietaus, didžiuliame, moderniame stadione. Tai – be galo geras rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų