Cristiano Ronaldo sugrįžimas į Madridą pažymėtas skaudžia nesėkme, o „Manchester City“ stebuklingai išsigelbėjo Vokietijoje, žaisdami dešimtiese. Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje netrūko aistrų, o tiek Madride, tiek Gelzenkirchene didžiausia vakaro žvaigžde tapo vaizdo peržiūrų sistema (VAR). Jeigu vieną komandą ji gelbėjo, tai kitą – skandino, bet nepaskandino.

Madrido „Atletico“ pirmose aštuntfinalio serijos rungtynėse namie 2:0 (0:0) palaužė blankiai atrodžiusią vieną turnyro favoritę Turino „Juventus“ su C.Ronaldo priešakyje.

Pirmame kėlinyje abi komandos turėjo po vieną pavojingą progą po standartinių situacijų, o ypač galingą smūgį atliko Cristiano Ronaldo, paleidęs šūvį iš 30 metrų atstumo.

Pirmo kėlinio metu teisėjas buvo skyręs 11 m baudinį į „Juventus“ vartus, bet pasinaudojęs VAR priėmė teisingą sprendimą ir jį atšaukė.

Atviresnis futbolas prasidėjo antrame kėlinyje, o vos jam prasidėjus šimtaprocentinę progą turėjęs Diego Costa liko vienas prieš vartininką, bet net nepataikė į vartų plotą. Po kelių akimirkų Antoine’o Griezmanno smūgis pataikė į virpstą.

70 min. Alvaro Morata pelnė įvartį ir pakėlė visą stadioną ant kojų, tačiau netrukus teko nusivilti. Vėl pasinaudojęs VAR sistema teisėjas atšaukė įvartį, nes A.Morata abiem rankomis nusistūmė G.Chiellini.

Vis tik „Atletico“ savo pasiekė ir mačo pabaigoje sudaužė „Juventus“ gynybą. 79 min. minutę pasižymėjo Jose Gimenezas, o po keturių minučių persvarą padvigubino Diego Godinas. Abu įvarčius pelnė vidurio gynėjai.

Tuo tarpu „Manchester City“ liko dešimtiese ir išvykoje stebuklingai 3:2 (1:2) palaužė „Schalke“.

„Manchester City“ užtikrintai tvarkė reikalus Vokietijoje, kai 18 minutę jau pirmavo po Sergio Aguero įvarčio. Pepo Guardiolo auklėtiniai kamuolį valdė 70 procentų laiko ir dominavo aikštėje, tačiau tada savo žodį tarė mačo arbitras Carlosas del Cerro.

Per septynias minutes jis skyrė du 11 m baudinius į anglų vartus, o sprendimas dėl pirmojo užtruko net keturias minutes, peržiūrint VAR.

Antrasis baudinys taip pat buvo abejotinas ir diskutuotinas. Abu smūgius galiausiai sėkmingai realizavo „Schalke“ saugas Nabilis Bentalebas.

Maža to, antrasis baudinys skirtas parodžius geltoną kortelę Fernandinho, tad jis turės praleisti atsakomąjį susitikimą Mančesteryje. Verta pastebėti, kad šis saugas „ManCity“ šiame sezone yra gyvybiškai svarbus.

Visos Anglijos čempionų bėdos tuo nesibaigė, nes nuo 68-osios minutės jie liko dešimtiese. Antrą geltoną kortelę gavo Nicolas Otamendi.

Vis tik rankų „City“ nesudėjo ir 85 minutę Leroy’us Sane išlygino rezultatą sensacingu baudos smūgiu. Jis paleido šūvį į patį vartų kampą iš maždaug 23 metrų atstumo. 90 min. pergalingą įvartį pasiekė Raheemas Sterlingas.

Atsakomieji mačai Turine ir Mančesteryje vyks kovo 12 dieną.