Vilniaus „Rytas“ nesėkme startavo FIBA Čempionų lygos turnyre. Donaldo Kairio auklėtiniai namuose 88:106 (22:27, 29:24.20:29, 17:26) nusileido Atėnų „Peristeri“ ekipai.

„Rytą“ į neviltį varė Stevenas Gray‘us, mače pelnęs net 39 taškus ir pataikęs 10 iš 12 tritaškių. Jis surinko iš viso net 47 naudingumo balus.

Apskritai svečiai tolimus metimus metė net 60 proc.  taiklumu. (18 iš 30). Atliko ir 28 rezultatyvius perdavimus, kai vilniečiai 15.

Graikai kiek sėkmingiau pradėjo ir patį mačą, o vilniečiai itin strigo gynyboje. Nepadėjo ir Mindaugo Girdžiūno tritaškiai. „Peristeri“ uraganiniu puolimu nuolat pirmavo ir po dešimties minučių buvo priekyje 27:22.

Paskui vaizdas aikštėje pasikeitė tik tiek, kad ir „Rytui“ vis labiau atsirišo krepšys. Demetriusas Jacksonas tempė komandą į priekį, dar kelis metimus pridėjo M. Girdžiūnas ir „Rytas“ prisivijo varžovus.

Nors „Peristeri“ taip pat sėkmingai puolė, bet vilniečiai kėlinio viduryje išlygino rezultatą. Iki antrojo kėlinuko pabaigos komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, bet ilsėtis išėjo rezultatui esant lygiam – 51:51.

Po pertraukos varžovai iš Graikijos perėmė iniciatyvą. Toliau netilo jų tolišaudė artilerija, kartais kiek suaktyvindavo gynybą ir vienu metu pirmavo 74:64. „Rytas“ vis bandė kabintis, bet varžovai sėkmingai naudojosi visomis vilniečių skylėmis gynyboje.

Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai bandė kiek suaktyvinti gynybą. Pradžioje tas pavyko kiek sėkmingiau, bet paskui ir vėl pasipylė klaidos, kuriomis „Peristeri“ sėkmingiau naudojosi. Ypač tritaškiais „Rytą“ žudė Stevenas Gray‘us.

Vilniečiai dar bandė priešintis, bet „Peristeri“ sėkmingai rinko taškus ir toliau, išlaikė persvarą bei iškovojo pergalę rezultatu 106:88.

„Rytas“: Ch. McCullough ( 9 atk. kam.) 22, M. Girdžiūnas (5/6 trit.) 15, D. Jacksonas (6 rez. perd., 5 klaid.) 14, A. Goudelockas (4/12 metim.) 13, A. Butkevičius 8.

„Peristeri“: S. Gray`us (10/13 trit., 7 rez. perd.,) 47 naud. bal., T. McLeanas 19, M. Jonesas (10 atk. kam.) 14, P. Vasilopoulos (3/4 trit.) 13, T. Petteway`us 11.

Šioje E grupėje dar rungtyniauja Rygos VEF (Latvija) ir Strasbūro SIG (Prancūzija). Jos tarpusavyje žais trečiadienį.

View this post on Instagram

@basketballcl pradedame pralaimėjimu. ⚔️

A post shared by BC RYTAS, Vilnius (@rytasvilnius) on

Startiniai penketai:

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas, Arnas Butkevičius, Andrew Goudelockas, Kristjanas Kitsingas, Rokas Gustys.

„Peristeri“: Abdulas Gady,  Stevenas Gray'us, Marvinas Jonesas, Tre McLeanas, Panagiotis Vasilopoulosas.

Tiesiogiai:

Ketvirtas kėlinys:„ Rytas“ 88:106 „Peristeri“ (22:27, 29:24.20:29, 17:26)

Vilniečiai kėlinuko pabaigoje turėjo geras progas kiek prisivyti varžovų, bet metimai skriejo pro šalį.  Bet techninę užsidirbo vienas iš „Peristeri“ žaidėjų. Tuo pasinaudojęs „Rytas“ sėkmingai atakavo nuo baudų metimų linijos ir prisivijo varžovus iki 75:80.

Įpusėjus kėlinukui varžovų lyderis mače S. Gray'us pataikė jau 8 savo tritaškį mače, o vilniečiai pralaiminėjo 90:81.

„Rytas“ bandė vytis varžovus, bet dažnai kiek perskubėdavo, o varžovai toliau sėkmingai rinko taškus. S.Gray'us pataikė dar vieną tritaškį ir graikai pirmavo 98:86. Svečiai sėkmingai užbaigė mačą, išlaikė persvarą ir triumfavo 106:88.

Trečias kėlinys: „Rytas“ 71:80 „Peristeri“ (22:27, 29:24.20:29)

Kėlinį komandos vėl pradėjo rezultatyviai. po Roko Gusčio atkovoto kamuolio ir dviejų taškų rezultatas buvo lygus 58:58.

Įpusėjus kėliniui vaizdas nepakito. Vilniečiai sėkmingai puolė, bet tuo pačiu atsakė ir svečiai. Po dar vieno „Peristeri“ tritaškio jie jau buvo priekyje 64:61. Varžovai sėkmingai naudojosi „Ryto“ klaidomis, dar keliskart sėkmingai užpuolė ir jau pirmavo 71:61. Šiek tiek padidinę tempą atsigavo ir vilniečiai ir po tritaškio prisivijo varžovus iki 69:76. Vis dėlto kėlinuko sėkmingai šeimininkams nepavyko užbaigti ir po 30 minučių „Ryto“ atsilikinėjo 71:80.

Antras kėlinys: „Rytas“ 51:51 „Peristeri“ (22:27, 29:24)

Sužaidus kelias minutes kėlinyje dvitaškį pelnė Andrew Goudelockas, vilniečiai pridėjo dar kelis taškus ir skirtumas sumažėjo iki 29:32. „Rytas“ kiek pagerino gynybą, o po dviejų D. Jacksono baudos metimų bei pridėto tritaškio pirmavo 39:36. Bet įpusėjus kėliniui po graikų ekipos tritaškio jie vėl susigrąžino persvarą ir pirmavo 41:39.

M. Girdžiūnas pataikė jau penktąjį savo tritaškį mače ir vilniečiai vėl pirmavo rezultatu 44:41. Kėlinio pabaigoje abi komandos sėkmingai puolė, nuolat keitėsi pirmaujanti komanda. Galų gale po antrojo kėlinio švieslentė rodė lygų rezultatą 51:51.

Pirmas kėlinys: „Rytas“ 22:27 „Peristeri“

Graikai pelnė iš eilės penkis taškus, tik tada vilniečiai atsakė dvitaškiu. Sužaidus tris minutes „Peristeri“ pirmavo 9:2.  Įpusėjus kėliniui po greitos kontratakos ir Mindaugo Girdžiūno tritaškio vilniečiai atsilikinėjo 7:13. Svečiai iš Graikijos pataikė visus penkis mestus dvitaškius ir pirmavo 16:7. M.Girdžiūnas pelnė dar penkis taškus, bet metimais atsakė ir graikai bei jie pirmavo 24:16.

Vilniečių gynyba ir toliau nesugaudė „Peristeri“ krepšininkų. Po dar vieno tritaškio rezultatas tapo 27:19, bet kėlinį tritaškiu užbaigė ir „Rytas“ (22:27).