Istorinis įvykis bokse: Lopezas suvienijo lengvo svorio kategorijos diržus

Las Vegase (JAV) įvyko viena iš svarbiausių šių metų bokso dvikovų, kurioje 23-ejų metų amerikietis Teofimo Lopezas (16-0) vieningu teisėjų sprendimu (116-112, 119-109 ir 117-111) nugalėjo 32-ejų metų Ukrainos bokso žvaigždę Vasilijų Lomačenką (14-2) ir tapo pirmuoju lengvo svorio kategorijos kovotoju vyru, kuris suvienijo WBA (Super), WBC (frančizės), WBO ir IBF pasaulio čempiono diržus.

T. Lopezas (nuotr. stop kadras)

T.Lopezas nuo WBO įkūrimo 1988 metais tapo jauniausiu kovotoju, turinčiu visus keturis pasaulio čempiono diržus.

Iš pradžių šie boksininkai turėjo susikauti gegužės 30-ą dieną „Madison Square Garden“ arenoje, tačiau kova buvo atšaukta dėl koronaviruso pandemijos. Nors V.Lomačenka ir T.Lopezo pasirašytame kontrakte nėra numatyta revanšo galimybė, tačiau labai tikėtina, kad jie stos į kovą dar kartą.

T.Lopezas savo persvarą susikūrė ankstesniuose raunduose, sugebėjo savo stiliumi neleisti V.Lomačenkai perimti iniciatyvos ir nors teisėjai Timas Cheathamas, Julie Ledermanas ir Steve‘as Weisfeldas paskelbė T.Lopezo pergalę pakankamai dideliu skirtumu, tačiau veiksmas ringe buvo intensyvus iš abiejų pusių.

V.Lomačenka pirmuose raunduose neatliko daug smūgių, tuo tarpu T.Lopezas buvo agresyvus. Viskas pasikeitė antroje kovos dalyje, kai V.Lomačenka pradėjo smūgiuoti kur kas daugiau, tačiau ukrainiečiui nei karto nepavyko rimčiau sužeisti varžovo.

Pagal „CompuBox“ statistiką, T.Lopezas atliko daugiau smūgių (183 iš 659 prieš 141 iš 321), pataikė daugiau stiprių smūgių (148 iš 364 prieš 78 iš 172), tačiau V.Lomačenka atliko daugiau „jabų“ (63 iš 149 prieš 35 iš 295).

REKLAMA

Likus vos 10 sekundžių iki dvikovos pabaigos teisėjas Russellas Mora sustabdė kovą, nes dėl atsitiktinio smūgio galva virš dešinės T.Lopezo akies atsivėrė kirstinė žaizda.

Ukrainietis per nepilnus septynerius metus profesionalų ringe spėjo tapti trijų skirtingų svorio kategorijų pasaulio čempionu ir daugelio buvo vadinamas geriausiu absoliučios svorio kategorijos „pound-for-pound“ boksininku pasaulyje. Prieš tai V.Lomačenka turėjo fenomenalią karjerą mėgėjų ringe. Jis tapo dukart olimpiniu ir pasaulio čempionu bei kartą triumfavo Europos čempionate.

Paskutinį kartą V.Lomačenka kovėsi 2019 m. spalį, kai vieningu teisėjų sprendimu nugalėjo Luke‘ą Campbellą. Tai buvo vos antras kartas nuo 2014 m., kai V.Lomačenka laimėjo ne nokautu.

T.Lopezas prieš tai kovėsi 2019 m. gruodį, kai „apšildė“ Terence‘o Crawfordo ir Egidijaus Kavaliausko kovą, sustabdė Richardą Commey ir iškovojo IBF čempiono diržą. Amerikietis vis dar yra nenugalėtas – 16 pergalių per 16 kovų ir 12 nokautų. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų