Vilniaus „Rytas“ Europoje „spardomas“, nes čia per daug LKL lygio žaidėjų

Vilniaus „Rytas“ naująjį savo sezoną pradėjo galingai – trys iš eilės pergalės Lietuvos krepšinio čempionate (LKL) ir skambi pergalė Europos taurėje prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ klubą. Vis tik, sostinės klubo žaidimo kreivė kaip reikiant smigo žemyn, o tam tikrai yra aibė priežasčių.

Dainiaus Adomaičio kariauna Europos taurėje po įsimintinos pergalės prieš „Lokomotiv“ pralaimėjo visas keturias vėliau vykusias dvikovas ir kaip reikiant susikomplikavo savo padėtį B grupėje, kur po pirmojo rato užima paskutinę vietą.

„Rytas“ neprilygo Belgrado „Partizan“, Limožo CSP, Bursos „Tofaš“ ir Venecijos „Umana Reyer“ komandoms.

Tiesioginės tv3.lt transliacijos metu komentatorius Rytis Vyšniauskas ir TV3 sporto žinių vedėjas Vilius Stalgaitis apžvelgė, dėl kokių priežasčių sostinės komanda taip stipriai buksuoja ir kodėl žiūrovai vis rečiau mato laimintį „Rytą“.

Tiesa, privalu paminėti, kad šiam sezonui Vilniaus klubas sukaupė gana kuklų 3,5 mln. Eurų biudžetą. Palyginimui, „Žalgiris“ savo biudžetu artėja 11 mln.

„Rytas“ pralaimėjo toms komandoms, kurios turi geresnius žaidėjus. Elementaru. Pasiimkime iš to paties Venecijos klubo kelis žaidėjus, jie tikrai bus stipresni už tuos, kurie žaidžia „Ryte“, – sakė R. Vyšniauskas.

Netrukus komentatorius aptarė ir vasarą prie Vilniaus klubo prisijungusius naujokus, kurių nauda kol kas – abejotina.

„Pako Cruzas, kad būtų naudingas, turi pats surinkti apie 20 taškų, nes jis nespėja gynyboje. Kartais net ir prasižengti nespėja.

Cameronas Bairstow, atrodo, kad yra krepšininkas, kuris neturi vieno ryškaus talento. Jis, toks jausmas, daro kelis dalykus vidutiniškai, bet nė vieno gerai“, – dėstė R. Vyšniauskas.

REKLAMA

„Rytui“ liko penkerios rungtynės, per kurias net ir trys-keturios iškovotos pergalės negarantuotų vietos kitame etape. Beje, „Rytas“ tuos keturis pralaimėjimus patyrė dideliais skirtumais (-5, -21, -10 ir -11), todėl patekti į kitą etapą bus labai sunku.

Vis tik, V. Stalgaitis įsitikinęs –  tai nors ir yra antra pagal pajėgumą Lietuvos komanda, ji Europos taurėje ir turėtų būti tarp 4-6 vietos savo grupėje.

„Labai gaila, kad toks susilpnėjęs „Rytas“ vis dar yra antra Lietuvos komanda. Savo fronte vilniečiai susirenka viską, ką gali, o Europos taurėje tai yra 4-6 vietų komanda savo grupėje, kurios patekimas į kitą etapą jau būtų pasiekimas“, – tikino V. Stalgaitis.

Į sostinės klubo rungtynes šį sezoną susirenka akivaizdžiai kur kas mažiau žiūrovų, nei rinkdavosi iki šiol, pastaruosius kelis metus.

„Žmonės mėgsta pergales. „Žalgiris“ ankstesniais laikais irgi rinkdavo po 9-10 tūkstančių žiūrovų, nes nebūdavo pergalių. Dabar Vilniaus klubas turi viziją. Komandą Europoje spardo, bet ji turi viziją. Turime jaunų žaidėjų, kurie ateityje galbūt žais Eurolygoje, bet dabar jie gal žiūrovui neįdomūs“, – sakė V. Stalgaitis.

Taip pat akį rėžia antrosios „Ryto“ rungtynių pusės. Beveik visi pralaimėjimai patiriami dėl prasto žaidimo trečiajame-ketvirtajame kėliniuose.

Būtent žvelgdamas į antrąsias rungtynių puses R. Vyšniauskas įvardija ir anksčiau aptartą vieną kertinių šios komandos problemų – tai vienodo lygio žaidėjų stygius.

„Turbūt tos ir yra kertinės atkarpos, kai prasileidi varžovų spurtą, nes turi pasitaupyti pagrindinius savo žaidėjus. Tarkime Dovis Bičkauskis, Mindaugas Girdžiūnas. Tai yra LKL žaidėjai, ne Europos taurės. Tokiame lygyje jiems dar sunku.

Taip pat čia turime lengvus centrus: Martyną Echodą, Evaldą Kairį, Mareką Blaževčių. Jie žaidžiai greitai ir mobiliai, bet fizinėje kovoje nusileidžia beveik visiems varžovams“, – dėstė R. Vyšniauskas.

Visą pokalbį galite pamatyti ir išgirsti teksto viršuje (apie „Rytą“ kalbama nuo 20:25 min.)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų