Gydytojų nuomonės šiuo klausimu dažnai išsiskiria. Vieni tikina, jog besilaukiančioms vairuoti yra pakankamai saugu, tačiau kitų nuomonė – priešinga. Yra teigiančių, jog patiriamas stresas vairavimo metu gali sukelti komplikacijų nėštumui.
Aštuntą mėnesį nėščia Eglė už automobilio vairo jaučiasi drąsiai: „Man vairavimas yra malonumas, todėl streso vairuodama nepatiriu, greičiausiai, atvirkščiai – kur kas labiau atsipalaiduoju, mėgaujuosi vairavimu”, - pasakoja mergina.
Eglei antrina ir už poros savaičių gimdysianti Virginija. Anot moters, nėštumas – ne liga, todėl vairuoti tikrai galima. „Vienintelis minusas, jog tenka sėdėti šiek tiek stačiau nei įprastai”, - sako Virginija. Pasak jos, nesvarbu, ar tu nėščia, ar ne, jeigu vairavimas kelia stresą, geriau už automobilio vairo išvis nesėsti.
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų vyr. akušerės Violetos Staniulevičienės, nėščiosioms vairuoti galima, tačiau svarbu nepamiršti saugumo: „Besilaukianti moteris turi pagalvoti apie savo savijautą – jei ji jaučiasi gerai, vairuoti galima”, - sako specialistė.
Pasak gydytojos, naujuose automobiliuose saugos diržai yra pritaikyti visiems, dėl to sunkumų užsisegant ar atsisegant saugos diržą paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais neturėtų kilti. „Nėščioji gali prisitaikyti saugos diržą pagal savo pilvą – šiuolaikinės mamos turi daugybę idėjų, kaip sumažinti diskomfortą vairuojant”, - teigia V. Staniulevičienė.
„Besilaukianti moteris yra lygiavertė eismo dalyvė, niekuo neišsiskirianti iš kitų, todėl svarbiausia yra neužmiršti kelių eismo taisyklių, išlikti budrioms ir atsakingoms”, - sako gydytoja. Gydytojų teigimu, specialių reikalavimų nėščiosioms už automobilio vairo – nėra, tačiau būtina laikytis bendrų saugumo taisyklių.