Ar pastebėjote, kad tai, kas malonu, dažniausiai kenkia mūsų organizmui? Saldumynai, alkoholis, ilgas vakarojimas prie kompiuterio ar televizoriaus sveikatos tikrai nepagerina. Bet yra viena išimtis, kai pasitenkinimas dera su sveiku organizmu, – tai seksas.
Seksas vietoj treniruoklių salės ir šokolado
Ar mieliau nubėgtumėte 120 kilometrų per metus, ar užsiimtumėte seksu tris kartus per savaitę? Pasirodo, abu šie užsiėmimai sudegina vienodą kiekį kalorijų! Reguliarus seksas sukuria tokį pat efektą kaip ir reguliari mankšta: sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje bei pagerėja kraujotaka. Per valandą meilės žaidimų sudeginama 360 kalorijų. Ar vis dar manote, kad verta lieti prakaitą brangiuose sporto klubuose..?
Biochemiškai mylėjimasis nesiskiria nuo organizme vykstančių procesų, valgant daug šokolado, todėl žaidimai lovoje mums tokie malonūs. Orgazmo metu išsiskiria endorfinai, kurie gerina nuotaiką ir mažina skausmą. Taigi tipiška anekdotuose aprašoma situacija, kai moteris atsisako mylėtis, nes jai skauda galvą, apsiverčia: esant tokiam negalavimui, seksas veikia kaip vaistas.
Endorfinų sukeliamas euforijos jausmas yra geriausia priemonė nuo silpnos depresijos, streso ir įtampos. Seksas – saugiausias pasaulyje raminantis vaistas, net 10 kartų efektyvesnis už valiumą!
Cheminių medžiagų, vadinamų feromonais, išsiskyrimas lytinio akto metu padidina žmogaus seksualumą ir troškimą mylėtis. Taigi kuo dažniau užsiimame seksu, tuo daugiau to norime!
Kokybiškas meilės aktas sumažina širdies smūgio tikimybę, tačiau tarp tų, kurių seksas netenkina, patiriančių infarktus yra daugiau. Aktyvus seksualinis gyvenimas – ilgaamžiškumo variklis.
Kai kurie mokslininkai teigia, kad seksas, be išvardintų privalumų, dar ir saugo nuo vėžio, gerina uoslę ir net… padeda pasiekti pasaulinę taiką. Tačiau šios teorijos nėra iki galo įrodytos.
Žmogui naudingas ne tik pats lytinis aktas, bet ir bučiniai: išsiskiriančios seilės apsaugo dantis nuo ėduonies ir dantų akmenų susidarymo.
Meilės aktas – moters grožio paslaptis
Kas vyksta moters organizme mylintis? Išsiskiria hormonai, kurie skatina meilės jausmą partneriui ir, žinoma, pagerina psichologinę savijautą. Mylėtis naudinga ir dėl išvaizdos: daugėja moteriško hormono estrogeno, padarančio odą sveiką ir švelnią, o plaukus - blizgančius.
Seksas tampa ypač svarbus menopauzės ir vėlesniu laikotarpiu, nes padeda išlaikyti vaginos audinių elastingumą ir drėgmę, kurie mažėja dėl hormoninių pokyčių. Aktyvų lytinį gyvenimą gyvenančios moterys rečiau kenčia nuo migrenos, joms sumažėja priešmenstruacinio sindromo simptomai.
Seksas – geriausia prostatos ligų prevencijos priemonė
Vyrų kūne per seksą padaugėja vyriško hormono testosterono, kuris stiprina kaulus bei raumenis. Taip pat išsiskiria ir kiti ypač svarbūs organizmo imuninei sistemai hormonai.
Vyrams, kurie mylisi ne rečiau kaip 3 kartus per savaitę, sumažėja rizika susirgti prostatos ligomis. Gydytojai sergantiems prostatitu pataria kuo dažniau užsiimti seksu, nes vykstant ejakuliacijai išsivalo prostata. Žinoma, nuo lytinių santykių nebuvimo nesusergama, bet aktyvus seksualinis gyvenimas mažina problemų atsiradimo riziką.
Mokslininkai, 10 metų stebėję grupę vyrų, nustatė, kad tarp tų, kurie patirdavo daugiau orgazmų, buvo 50 proc. mažiau mirties atvejų! Kitas tyrimas parodė, jog paauglystėje daugiau masturbavęsi vaikinai rečiau susirgdavo prostatos vėžiu vyresniame amžiuje.
Mylėkite ir mylėkitės!
Ne mažiau svarbi nei fiziologinė yra ir psichologinė lytinių santykių pusė. Būtina, kad žmonės jaustųsi saugūs su partneriu, nes tuomet atsirandantis laimės jausmas taip pat turi įtakos gerai sveikatai bei jaunai išvaizdai.
Intymumo ir pasitikėjimo stoka tarp vyro ir moters arba vienkartiniai lytiniai santykiai sukuria priešingą efektą – seksas tampa prastėjančios savijautos priežastimi dėl patiriamų nerimo ir baimės.