• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaiko pradėjimas yra vienas svarbiausių gyvenimo etapų ir jis yra lydimas įvairiausių mitų bei liaudies įsitikinimų. Deja, sekimas šiais išsigalvojimais, dažnai trukdo pastoti ir pradėti sveiką vaiką. Klausykite savo širdies, o ne paskalų.

REKLAMA
REKLAMA

Mitas 1. Atsipalaiduok, negalvok apie tai ir pastosi. Deja, kliniški tyrimai nėra atlikti. Stresas – tik vienas iš labai retų atvejų, neigiamai veikiantis ovuliaciją. O štai palankių dienų sekimas ir kontrolė čia tikrai jums padės.

REKLAMA

Mitas 2. Daugiau sekso – daugiau šansų pastoti. Seksas kiekvieną dieną arba netgi 10 kartų per dieną nepadidina šansų pradėti vaiką, jei jūs su savo partneriu nesimylite dienomis, kai vyksta ovuliacija.

Mitas 3. Užsiimti seksu šviesoje. Šis mitas pagrįstas tyrimais, kurie įrodo, jog spermos kokybė yra geresnė rytais. Tačiau ar įjungus šviesą kokybė pagerės – įrodymų nėra. Gali būti, kad tai tik suteiks didesnį proceso malonumą.

REKLAMA
REKLAMA

Mitas 4. Pradėjimas iki ovuliacijos – gims berniukas, o po ovuliacijos – mergaitė. Y chromosomos spermoje neplaukios greičiau ar lėčiau dėl vykstančios ovuliacijos.

Mitas 5. Labai stipriai norint ir padarius viską, ko reikia, tikrai pastosi. Deja, vis dėl to yra neišgydomų ligų, kurios iššaukia nevaisingumo priežastis. Kai kuriais atvejais ir gydytojai čia negali padėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitas 6. Dauguma moterų gali lengvai pastoti. Praktiškai kas dešimta pora turi problemų su nėštumu. Po 27 metų moterų gebėjimas pastoti mažėja. Moteris po 30 metų turi apie 20 proc. galimybių pastoti kiekvieną mėnesį, o po 40 metų – apie 5 proc. Be to, turi reikšmės ir individualios bei fizinės savybės.

REKLAMA

Mitas 7. Pridėję ledo prie vyriškų genitalijų, gali padidinti jo galimybę pradėti vaiką. Spermatozoidai iš tikrųjų yra veiklesni esant žemai temperatūrai. Todėl nerekomenduojamos karštos vonios ir ilgos maudymasis jose, taip pat pirtys, saunos, ankšti drabužiai. Tačiau kad žemos temperatūros paveiktų teigiamai spermatozoidus – tokiai procedūrai reiktų 2-jų mėnesių.

REKLAMA

Mitas 8. Važinėjimas ant dviračio sumažina vyro gebėjimą pradėti vaiką. Pati mažiausia tikimybė galima tik tuo atveju, jei jūsų vyras – dviračio sporto čempionas. Tačiau ir čia reikia pabrėžti, kad nėra atlikta tokių tyrimų, kurie patvirtintų šį mitą. Taigi, belieka tik svarstyti, jog šiluma ir trynimas gali sumažinti spermatozoidų kiekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitas 9. Nevaisingumas – tai psichologinė problema. Tiesa, yra toks dalykas kaip psichologinis nevaisingumas. Tačiau ši liga nėra labai paplitusi, kaip kad fizinis nevaisingumas. Todėl svarbiausiai, ką reiktų išskirti – tai fiziologines problemas, o tik paskui peržiūrėti ir psichologinius galimus faktorius.

REKLAMA

Mitas 10. Vyrai beveik neturi problemų su nevaisingumu. Pagal statistiką tiek moterys, tiek ir vyrai vienodai susiduria su nevaisingumu. Apie 20 proc. nevaisingumo problemas patiria abu partneriai, apie 10 proc. – nežinomos nevaisingumo priežastys.

REKLAMA

Mitas 11. Vyrai palieka moteris, jei yra nevaisingumo problema. Visų pirma, vyrai, kaip ir minėta aukščiau, taip pat turi vaisingumo problemų. Antra, dauguma šeimų, nepaisant gydymo streso, sukuria dar stipresnius šeimyninius ryšius, praeidami kartu daug išbandymų. Viskas priklauso nuo abipusio supratimo, vienas kito pajautimo, mokėjimo neskaudinti vienas kito, nesuteikiant emocinio spaudimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitas 12. Jei jūs įsivaikinote vaiką – būtinai pastosite. Tik apie 5 proc. porų, įsivaikinusios, paskui pradeda savo vaiką. Tačiau lygiai tiek pat porų ima lauktis vaiko, neįsivaikinę ir jau susitaikę su tuo, kad neturės vaikų.

Mitas 13. Šeima be vaikų nėra laiminga. Nevaisingumas suteikia porai labai stiprų negatyvą. Tačiau svarbu išgyventi krizę ir atrasti naują susidomėjimą bei gyvenimą kartu. Koks tai bus būdas – turi atrasti pati šeima. Galima įvairiais būdais realizuoti savo tėvišką meilę: įsivaikinti, globoti našlaičius, lankytis vaikų namuose, remti vargšus ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų