• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei siaučiant ekonominei krizei netekote darbo, nepasiduokite panikai ir gerai apgalvokite tolimesnius veiksmus. Galimybių iš tiesų yra daugiau, nei manote.

REKLAMA
REKLAMA

1. Pretenduokite į keletą pareigų

Šiuo metu verta pretenduoti ne į vienas, o į keletą įvairaus profilio pareigų. Pretenduojant į skirtingas pozicijas reikia sukurti atskirus gyvenimo aprašymus, kur atitinkamai skirtųsi ir pageidaujamas atlyginimas. Pavyzdžiui, pretenduodamas į departamento vadovo postą žmogus nurodo vienokį pageidaujamą atlyginimą, o pretenduodamas į departamento specialisto vietą - kitokį.

REKLAMA

2. Pakeiskite veiklos sritį

Būtina įvertinti, kiek jūsų profesinė sritis nukentėjo ekonominės krizės metu, ir ieškoti darbo, kuris būtų artimas jūsų specializacijai, bet priklausytų mažiau nukentėjusiai sričiai. Reikėtų į rinką žiūrėti plačiau ir bandyti pritaikyti savo žinias bei gebėjimus mišriose verslo atšakose.

REKLAMA
REKLAMA

3. Pakeiskite specializaciją

Jei verslo sritis, kurioje dirbote, ekonominės krizės metu patyrė didelį nuosmukį, reikia pagalvoti ir apie specializacijos keitimą. Vis dėlto tai nėra lengvas procesas. Greičiausiai krizė nesitęs ilgiau kaip 1-1,5 metų, o maždaug tiek laiko ir reikia įgyti naują kvalifikaciją. Visgi geriau už nedidelį atlyginimą padirbėti naujoje sferoje, nei visai neturėti darbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Kelkite kvalifikaciją

Jei krizei užsitęsus jums tinkančių pasiūlymų nerandate, galite daugiau dėmesio skirti kvalifikacijos kėlimui. Atliekamus pinigus krizės metu geriausia investuoti į išsilavinimą. Tai padės rasti naujų būdų realizuoti savo gebėjimus, o ekonominei krizei pasibaigus dėl įgytos kvalifikacijos, jūsų, kaip specialisto, vertė bus kur kas didesnė.

REKLAMA

5. Ieškokite papildomo uždarbio

Galite padirbėti laisvai samdomu darbininku. Tai padės papildyti šeimos biudžetą krizės metu. Vis dėlto, kad rastum papildomą darbą, reikia turėti didelę darbo patirtį. Krizę išgyvenančios kompanijos nėra linkusios samdyti naujų darbuotojų, tačiau tikram profesionalui net ir tokiu sudėtingu metu darbo turėtų būti.

REKLAMA

6. Sutikite su pažeminimu pareigose

Jei matote, jog tokio darbo už panašų atlyginimą rasti nepavyks, galite sutikti, kad jus pažemintų pareigose. Žinoma, jeigu jus tenkina kiti faktoriai - kolektyvas, vadovas ir pats darbas. Pažeminimas pareigose nėra labai blogas variantas, jei žmogus iš tiesų turi rimtą darbo patirtį, nes praleistas progas jis galės išnaudoti pagerėjus ekonominei situacijai.

7. Pradėkite savo verslą Krizė - geriausias metas pradėti savo verslą, apie kurį seniai svajojote. Daugelis didžiųjų kompanijų, pavyzdžiui, „Microsoft“ar „Apple“, buvo įkurtos ekonominio nuosmukio metu. Taigi, kada, jei ne šiandien?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų