• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geriausi žmonijos protai nemiegojo kiauras paras, rengė pavojingus eksperimentus, sudorojo tonas vanilinių ledų – ir visa tai tam, kad šiandien galėtų pasidalyti su tavimi naujausiais atradimais sekso srityje.

REKLAMA
REKLAMA

Juk žinia, kad vartotojų poreikiai auga, jau nepakanka, kad produktas būtų skanus, o užsiėmimas – įdomus. Tiesiog būtina, kad jie ne tik didintų naudingųjų medžiagų kiekį organizme, bet ir vytų lauk laisvuosius radikalus. O uolūs mokslininkai įrodė, kad seksas daro ir viena, ir kita...

Nuo peršalimo

Vaikine, visi tie skiepai – ne tau. Mylėdamasis dukart per savaitę, imunoglobulino A lygį kilsteli 20 proc. O juk tai tie patys antikūnai, kovojantys su peršalimo ir kitomis virusinėmis infekcijomis.

Iš tyrimų matyti, kuo energingesnis seksas, tuo mažiau galimybių pasičiupti kokią bjaurastį. Seksoterapeutai vienu balsu tvirtina, kad imunitetą stiprina intensyvi veikla ir džiaugsmas, tad nebijok judėti ir ieškoti naujų pozicijų.

Prieš senėjimą

Jaunystės šaltinis – po tavo antklode. Poros, kurios mylisi mažiausiai keturis kartus per savaitę, sulaukusios 40-ies atrodo tarsi 30-mečiai. Lemiamą vaidmenį stengiantis išsaugoti jaunystę vaidina sekso metu patiriamas malonumas, kuris užlieja po adrenalino, dofamino ir noradrenalino pliūpsnio, aiškina Edinburgo karališkosios ligoninės neuropsichologai. Be to, seksas skatina augimo hormono, kuris kovoja su laisvaisiais radikalais organizme, gamybą, ir tai saugo odos ląsteles, atpalaiduoja raumenis, tad ir raukšlių atsiranda mažiau.

Liaukis ieškojęs draugužės vienai nakčiai – naudingiausia mylėtis su nuolatine partnere. Atsitiktinis seksas paprastai neatsiejamas nuo baimės ir nesaugumo, o tai tikrai nėra jaunystės garantija. Nuolatiniai partneriai meilės preliudijai ir glamonėms iki suartėjimo ir po jo teikia ypatingą reikšmę. Beje, kad organizme prasidėtų cheminis jaunėjimo procesas, šios glamonės turi trukti mažiausiai 15 minučių.

Nuo nemigos

Kokie saldūs cheminiai procesai vyksta tavo kūne po sueities! Orgazmo metu išsiskiria oksitocinas – hormonas, padedantis užsnūsti, ir jam neprilygsta jokie migdomieji.

Naudingas patarimas: jei trūksta oksitocino, vartok produktus, stimuliuojančius serotonino gamybą, o šis savo ruožtu yra svarbiausias melatonino, miego hormono, sintezės dalyvis. Na, o jei kalbėsime dar konkrečiau, likus pusvalandžiui iki lipimo į lovą, suvalgyk rupių grūdų duonos ar kalakutienos.

Nuo skausmo

Orgazmas gali perpus sumažinti skausmingus pojūčius. „Per kelias minutes seksas trečdaliu padidina nuskausminamųjų savybių turinčių endorfinų kiekį“, – teigia Škotijos Peislio universiteto specialistai. Pasak jų, esama konkrečių įrodymų, kad seksas padeda įveikti nugaros skausmą ir migreną.

Jei tau ką nors skauda, venk nereikalingo aktyvumo, judėk ramiai. Britų specialistai pataria išbandyti jūrų žvaigždės pozą – gulėdami valeto poza, veidais į viršų, perpinkite kojas, pasinaudokite rankomis. Po tokių eksperimentų atgauti jėgas ir visiškai atsikratyti skausmo padės vaisiai: juodosios vynuogės ir apelsinai, gausūs kalio, vitaminų C ir B, kurie taip pat didina endorfinų kiekį organizme.



Prieš vėžį

Duosi valią savo libido dabar, vaisius skinsi ateityje. 20-mečiai vyrai, kurie ejakuliuodavo bent septynis kartus per savaitę, sulaukę brandos trečdaliu rečiau sirgo prostatos vėžiu, palyginti su tais, kurie per savaitę patirdavo vos tris orgazmus. Reguliarus ejakuliavimas saugo prostatos kanalus nuo onkogenų, sukeliančių vėžį, susidarymo.

Svarbu reguliarumas, o ne vienkartiniai maratonai. Kur kas naudingesnė kasdienė ejakuliacija, o ne daugkartinė su mėnesio pertrauka. Beje, ir tam partnerė nebūtina. Tad jei ją baugina kasdienis seksas, gali savimi pasirūpinti pats.

Ir nuo mirties

Lentutę „Netrukdyti“ ant kambario durų gerbia ne tik viešbučių kambarinės, bet ir giltinė. 10 metų trukęs Bristolio universiteto mokslininkų tyrimas parodė, kad mirties rizika net 50 proc. mažesnė tarp vyrų, praskaidrinančių gyvenimą dviem (ir daugiau) orgazmų per savaitę. Reguliarus seksas kelia testosterono ir kitų hormonų, kovojančių su laisvaisiais radikalais (vėžio ir širdies ligų kaltininkais), lygį.

Kuo ilgiau trunka orgazmas, tuo daugiau naudos jis duoda, tad balansuok ties riba, kad jis taptų intensyvesnis.

REKLAMA

 

Ir jai naudinga

• Seksas padeda užkirsti kelią endometriozei (ginekologinei ligai). Britų medikai teigia, kad moters seksualinis aktyvumas mėnesinių dienomis pusantro karto sumažina šios ligos riziką.

• Bent kartą per savaitę besimylinčių moterų menstruacinis ciklas tampa reguliaresnis, sumažėja rizika susirgti gimdos kaklelio vėžiu. Ir svarbu ne tiek pats orgazmas, kiek intymus artumas, teigia Kolumbijos ir Stenfordo universitetų specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Kontraceptinių priemonių istorija

3000 metų prieš mūsų erą

Vienintelė tuo metu žinoma kontraceptinė priemonė – nutrauktas lytinis aktas. Keista, bet jis neprarado aktualumo ir šiandien.

1500 metų prieš mūsų erą

Egipte naudojami kontraceptiniai tamponai iš krokodilo mėšlo, dervos ir medaus.

50 mūsų eros metai

Romėnėms rekomenduojama gerti gluosnio, augančio gojuje prie Prozerpinos šventyklos, žievės užpilą.

1700

Daktaras Condomas Britanijos karaliui Karoliui II sugalvojo daugkartinį maišelį iš gyvulių žarnų, kurį prieš naudojant reikėdavo išmirkyti piene. Ir nepasikuklino pavadinti išradimą savo vardu.

1843

„Goodyear“ kompanija išrado vulkanizuotą gumą – prezervatyvai tapo patogesni ir pigesni. Padangų gamybai ši technologija irgi pravertė.

1893

Atlikta pirmoji sterilizacija.

1960

Išrasta pirmoji kontraceptinė priemonė.

1990

Pradėta spalvotų ir aromatizuotų prezervatyvų gamyba. Sūrio kvapo gaminiai nėra populiarūs.

Dykai.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų