Sportiškų vokiškos markės automobilių vairuotojų reputacija artimiausiu metu į teigiama pusę greičiausiai nesikeis. Šį kartą akmenį į savo daržą jie metė patys – po Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo, kurio metu vairuotojų buvo klausiama, kaip dažnai jie naudojama garsinį signalą pasitvirtino įtarimai, kad įžūliausi yra būtent BMW vairuotojai – rašo telegraph.co.uk.

Webuyanycar.com portalo užsakytoje apklausoje, kurioje dalyvavo du tūkst. respondentų, 53 proc. BMW vairuotojų prisipažino, kad kur nors važiuodami nors vieną kartą panaudoja garsinį signalą. Tai yra beveik tris kartus daugiau nei šalies vidurkis, kuris tyrimo duomenimis siekia 18 proc. Priešingoje skalės pusėje atsidūrė „Nissan“ vairuotojai – 95 proc. jų tvirtino, kad niekada nenaudoja signalo arba daro tai tik iškilus avarinei situacijai.

Didžiausių mėgėjų spausti garso signalą gretose taip pat atsidūrė „Jaguar“ vairuotojai – 45 proc. jų nesusivaldo nepatriukšmavę kiekvieną kartą kur nors važiuodami, toliau sekė „Fiat“ vairuotojai, iš kurių 43 proc. laiko ranką ant signalo. Toliau seka „Audi“ ir „Saab“ vairuotojai – atitinkamai 39 ir 29 proc. jų linkę triukšmauti.

Kaip skelbiama tyrimo rezultatuose, svarbiausios priežastys, dėl kurių vairuotojai yra linkę signalizuoti yra priešais juos užlendantis kitas automobilis (52 proc. apklaustųjų) ir kuomet kita transporto priemonė nepajuda iš vietos užsidegus žaliam šviesoforo signalui (51 proc.). Įdomu tai, kad įspėti apie galimą pavojų kitus eismo dalyvius signalą naudoja tik 29 proc. apklaustųjų.

REKLAMA

Vairuotojai taip pat pripažino, kad garso signalą naudoja matydami kolegas už vairo kalbančius mobiliaisiais telefonais, kuomet kelyje maišosi dviratininkai arba siauruose užmiesčio keliukuose įspėdami apie tai, kad artėja link posūkio.

Daugelis respondentų taip pat negalėjo tiksliai atsakyti, kam gi iš tiesų turėtų būti naudojamas garso signalas. 10 proc. atvirai prisipažino, kad tiesiog nežino to, 52 proc. buvo įsitikinę, kad signalas reikalingas norint įspėti kitus eismo dalyvius ir pėsčiuosius apie pavojų, o 51 proc. pareiškė, kad jis gali būti naudojamas tiktai dieną.

Šeši proc. apklaustųjų manė, kad signalas turėtų būti naudojamas tiktai pykčiui išreikšti, tiek pat taip pat tvirtino, kad jis reikalingas įspėti kitiems apie tai, kad jie atvažiuoja arba kažko laukia. Dar trys proc. pažymėjo, kad signalas naudojamas norint atkreipti pažįstamų žmonių dėmesį.


Rašyti komentarą...
Q
Qkas
2012-01-28 00:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
"Bimbalistai" niekada nerodo posūkio signalo, nes jų IQ nesiekia iki tokio "sudėtingo" veiksmo supratimo, todėl garsinis signalas tinka visiems gyvenimo atvejams :D . Vairuoti BMW - tai ne gyvenimo būdas, bet diagnozė ;)
Atsakyti
0

T
To Qkas
2012-01-28 12:23:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
o tavo IQ nesiekia "Bimbalistu" lygio :DDD
so shut up n00b
Atsakyti
0

B
ByEmdeblJU
2012-01-28 22:31:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
PYYYYYYP. PYYYYYYYYYYP. Von ish chia. PYYYYYYYYYP
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų