Buvęs žuvusio saugumo pareigūno Juro Abromavičiaus vadovas Rimantas Bajorinas netiesiogiai atmeta versiją, kad saugumietis buvo nužudytas dėl jo vykdytų tyrimų.
"Jis išėjo savo noru ir iki žūties pusę metų nedirbo, J.Abomavičius su kontrabanda nedirbo, jis dirbo kitame poskyryje, kokiame, negaliu pasakyti", - antradienį žurnalistams Seime sakė R.Bajorinas, praėjusiame dešimtmetyje buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) Kauno skyriaus viršininku.
R.Bajorinas antradienį liudijo laikinajai Seimo komisijai, kuri tiria buvusio savanorio ir VSD pareigūno J.Abromavičiaus žūties 1997-aisiais aplinkybes.
Anksčiau Seimo komisijai liudijęs 1993 metų savanorių maišto Pakaunėje dalyvis Jonas Maskvytis pareiškė, kad J.Abromavičius galėjo būti nužudytas būtent jo vykdytų cigarečių kontrabandos tyrimų.
Anksčiau žiniasklaidoje buvo teigiama, kad J.Abromavičius 1996 metais pats išėjo ir iš VSD, nesutapus jo ir tiesioginio viršininko požiūriams į operatyvinį darbą.
R.Bajorinas sakė neturėjęs ir jokių J.Abromavičiaus esą darytų garso įrašų, kuriuose savanoriams buvo siūloma sprogdinti geležinkelį. Apie tokių įrašų perdavimą ir jų dingimą yra tvirtinęs pats J.Abromavičius.
"Aš įrašų iš viso neturėjau, tai vienas dalykas. Jei darbuotojas rašo pranešimą ir nori pridėti nuotraukas, garso ar vaizdo įrašą, rašo lapą su žodžiu "Priedas" ir niekas to nepaslėps", - teigė buvęs saugumietis.
J.Abromavičiaus našlė Jūratė Abromavičienė paliudijo girdėjusį vyro skundų, kad "VSD Kauno skyriaus vadovybė jo pateiktai medžiagai nedavė tolesnės eigos", o pateikti garso įrašai dingo.
R.Bajorinas anksčiau prokurorams teigė neprisimenantis, ar J.Abromavičius jam buvo perdavęs garso įrašų apie tilto per Bražuolės upelį sprogdinimą.
Antradienį komisijos posėdyje dalyvavęs Generalinės prokuratūros atstovas Rolandas Stankevičius pateikė duomenis apie ikiteisminį tyrimą, tačiau nuo komentarų susilaikė.
J.Abromavičius žuvo 1997 metų sausio 31-ąją Kaune, sprogus jo automobiliui. Nusikaltėliai po automobiliu "Volkswagen Passat" buvo pritvirtinę maždaug 500 gramų sprogstamosios medžiagos heksogeno, dar vadinamo jūros mišiniu.
Generalinė prokuratūra ikiteisminio tyrimo metu nustatė, kad sprogstamąjį įtaisą pagamino ir po J.Abromavičiaus automobiliu pritvirtino asmuo, kuris vėliau atsitiktinai pats susisprogdino.
Generalinei prokuratūrai nutraukus ikiteisminį tyrimą įtariamųjų atžvilgiu, Seime kilo iniciatyvos atlikti parlamentinį.
Seime kartą jau buvo sudaryta laikinoji komisija, tyrusi saugumo pareigūno žūtį. Tokia komisija dirbo 1997 metais.