• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žolynai nėščioms moterims

Gydymo vaistažolėmis privalumas - pigu ir prieinama. Tačiau yra viena svarbi sąlyga: augalai turi būti ekologiškai užauginti. Be to, jie turi būti tinkamai paruošti ir vartojami pagal paskirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Gydant vaistažolėmis būtina tiksli diagnostika. Jos gali sukelti alergiją ir kitus pašalinius reiškinius. Jų šalutinis poveikis nėra taip visapusiškai ištirtas, kaip sintetinių preparatų. Taigi, prieš gydantis vaistažolėmis, būtina pasitarti su fitoterapeutu arba vaistininku. Labai svarbu nevartoti mažai žinomų ir neištirtų vaistažolių.

REKLAMA

Nėštumo metu būtina vengti lėtinių ligų paūmėjimo. Nėščia moteris turi žinoti, kokių augalų reikia vengti nėštumo metu. Akušerijoje vaistažolės vartojamos raminamajam poveikiui, šlapimo išsiskyrimui skatinti, skrandžio ir žarnyno veiklai reguliuoti, širdies ir inkstų darbui, vegetacinei nervų sistemai ir t.t.

REKLAMA
REKLAMA

Seilėtekis, vėmimas, pykinimas - nėščių moterų negalavimai. Paprastoji sukatžolė ir valerijonas raminamai veikia vegetacinę nervų sistemą. Raminančiai, spazmolitiškai, antiseptiškai veikia pipirmėtė.

Trikertė žvaginė jau viduramžiais buvo žinoma kaip kraujavimą stabdanti vaistažolė. Iš jos pagaminti preparatai sutraukia gimdos tiesiuosius raumenis ir periferines kraujagysles, stabdo kraujavimą iš gimdos, skrandžio, plaučių, inkstų, kepenų, susižeidus, skatina virškinimo trakto liaukų sekreciją. Nors ir kaip teigiamai apie ją atsiliepiama, nėštumo metu ji skiriama tik mažomis dozėmis ir mišiniais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaistinė medetka turi raminamąjį, priešuždegiminį, regeneruojamąjį, spazmolitinį ir tulžies išsiskyrimą skatinantį poveikį.

Balinis ajeras ir trilapis puplaiškis pasižymi virškinimo sistemos motorinę ir sekrecinę funkcijas gerinančiu, reflektoriniu, analgetiniu poveikiu.

REKLAMA

Žindančių motinų pieno sekrecijai padidinti vartojama paprastasis pankolis, paprastasis krapas, kvapusis mairūnas, vaistinė melisa, paprastasis raudonėlis, paprastoji kiaulpienė, didžioji dilgėlė.

Kartais norima sumažinti pieno sekreciją. Tokiu atveju tinka vaistinis šalavijas, graikiško riešutmedžio lapai, apynių spurgai.

Paruošė Ona NARUŠEVIČIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų