Ir kitose pasaulio valstybėse tolerancija gėjams kelią skynėsi ne vienus metus. Tik 1791 metais Prancūzijoje buvo panaikinta kriminalinė atsakomybė už homoseksualius santykius. Prireikė net 40 metų kol jos pavyzdžiu pasekė Belgija, Liuksemburgas, Olandija, Brazilija.
1836 metais Didžiojoje Britanijoje buvo įvykdyta paskutinė egzekucija už homoseksualius santykius, tačiau tik 1967 metais Anglijoje ir Velse buvo panaikinta kriminalinė atsakomybė. Škotija šį įstatymą patvirtino 1980, o Šiaurės Airija - 1982 metais.
Tuo tarpu mūsų didžioji kaimynė Rusija ilgą laiką už homoseksualius santykius baudė iki 5 metų tremties į Sibirą. Slėptis seksualinės mažumos turėjo ir Lietuvoje.
Lenkiją šių metų gegužę pasmerkė net Europos Žmogaus Teisių Teismas. Už tai, kad uždrausdama gėjų paradą ši šalis pažeidė tris Žmogaus teisių konvencijos straipsnius - 11-ąjį, reglamentuojantį susibūrimų ir pažiūrų laisves, 13-ąjį - užtikrinantį teisę į veiksmingą teisinės gynybos priemonę, bei 14-ąjį - draudžiantį bet kokią diskriminaciją.
Čekoslovakija ir vengrija homoseksualius santykius legalizavo 1961 metais, o Latvija, Estija, Rusija ir Lietuva Baudžiamojo kodekso 122 straipsnį, kuriame už homoseksualius santykius buvo numatyta bausmė.
Kol Rytų Europos gėjai dar vis kovoja už savo teises, Vakaruose žengiama vis toliau. 2005-aisiais įregistruojamos pirmosios civilinės partnerystės sąjungos. Per tuos ir kitus metus vien Jungtinėje Karalystėje tokią partnerystę įregistravo apie 18 000 porų. Apie 60 procentų tokių porų sudarė vedybos tarp vyrų, o apie 40 procentų - vedybos tarp moterų. Belgijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir Švedijoje ne tik registruojamos vienos lyties asmenų santuokos - bet jie gali įsivaikinti ir vaikus.
Lietuvoje vis dar atsiranda homofobiškai nusiteikusių politikų. Už replikas "Homoseksualumas - iškrypusių kultas", "Homoseksualumas propaguoja pedofiliją, skatina ŽIV bei hepatito C plitimą" bei panašias Latvijos parlamento nariui Leopoldui Uozuoliniui buvo iškelta civilinė byla. Lietuvoje tokius politikų posakius visi nuleidžia negirdomis. Dar prieš 3 metus Vyskupų konferencijos vadovybė laišku kreipėsi į Seimą ir šalies vadovybę, ragindami keisti įstatymus ir numatyti baudžiamąją atsakomybę už "netradicinės lytinės orientacijos formavimą".
Homoseksualizmas ilgus amžius buvo toleruojamas senovės Indijoje, Graikijoje, Romoje ir tik dėl religijos įtakos vos ne iki pat XXI amžiaus buvo laikomas nukrypimu, ištvirkimu arba psichikos liga.