Ankstesniame "Akistatos" numeryje buvo rašyta apie Palangoje nužudytą dailininką mėgėją Aleksandrą Šupčinskį (44 m.). Nelaimėlio kūnas (plaktuku suknežinta galva ir sulaužyta ranka) buvo aptiktas jo garaže Sodų gatvėje. Vyriškiui buvo suduota daugybė smūgių, taikant į galvą. Šalia garažo stovėjo dailininko automobilis "Nissan", kurio bagažinė buvo prikrauta jo tapytų paveikslų, inkrustuotų gintaro gabalėliais. Nužudytą tėvą aptiko jo pasigedęs ir ieškoti į garažą atėjęs sūnus Viktoras. Viktoras pirmasis teisėsaugininkams užsiminė, jog A. Šupčinskio nužudymą galėjo organizuoti jo motina Galina Šupčinskaja. Prieš metus Aleksandras su žmona išsiskyrė, ir šioji su dukra apsigyveno Klaipėdoje. Pasak V. Šupčinskio, motina po skyrybų nuolat terorizavo buvusį vyrą, reikalavo iš jo pinigų. Palangiškį grasinta sumušti ir net nužudyti. Pavasarį Aleksandras dėl to buvo nuėjęs pasitarti į Palangos policijos komisariatą. Rudens pradžioje buvo išdaužtas dailininko mašinos langas ir pradurtos padangos. A. Šupčinskis neabejojo, kad tai buvusios žmonos darbas, tačiau tą kartą į teisėsaugininkus nesikreipė. Vyriškis turto dalybomis nepatenkintai buvusiai sutuoktinei ne kartą siūlė parduoti Palangoje esantį dviejų kambarių butą, kurio vienas kambarys priklausė Galinai, ir pasidalinti pinigus, tačiau ši nesutiko. Moteris nemokėjo už savo kambarį mokesčių, dėl to Aleksandras ne kartą skundėsi namų bendrijos buhalterei ir kaimynams. Po skyrybų žinoma dailininkė pradėjo dažnokai lankytis uostamiesčio restoranuose. Kartais jai kompaniją palaikydavo ir nepilnametė dukra. Alkoholiui reikėjo pinigų, kurių G. Šupčinskaja tikėjosi išsireikalauti iš tvarkingai gyvenusio buvusio vyro.
Užsakovė "skilo" areštinėje
Apklausiama Galina Šupčinskaja kategoriškai tvirtino, kad su vyro žūtimi nėra susijusi, tačiau teismas leido suimti ją vienam mėnesiui. Baimintasi, kad, būdama laisvėje, dailininkė gali paveikti bendrininkus ir trukdyti žmogžudystės tyrimui. Galina areštinėje "skilo" jau po kelių parų, nors nenujautė, kad policijos pareigūnai sulaikė kelis įtariamuosius A. Šupčinskio nužudymu. Dar išvakarėse savo nekaltumą garsiai deklaravusi ir "neteisėtais" policijos pareigūnų veiksmais ketinusi skųstis moteris prisipažino, kad jau seniai norėjo atkeršyti ją palikusiam vyrui ir per tarpininkus ieškojo asmenų, galinčių tą padaryti. Vienas Galinos pažįstamas suvedė ją su niekur nedirbančiu klaipėdiečiu Andriumi Koroliovu (22 m.), kuris už 300 litų apsiėmė įvykdyti Galinos "užsakymą". Dar 2001 metais A. Koroliovas buvo sulaikytas už žmogaus sumušimą, tačiau jam iškelta baudžiamoji byla buvo nutraukta Andriui susitaikius su nukentėjėliu.
"Įklampino" mobilusis telefonas
Apžiūrint nusikaltimo vietą, šalia negyvėlio buvo aptiktas kruvinas plaktukas, Kuriuo, kaip manoma, ir darbavosi vienas iš žudikų. Pavyko nustatyti, jog nusikaltėliai pasiėmė A. Šupčinskio telefoną ir automobilio raktelius. Tyrėjai nustatė, kad telefonu naudojasi klaipėdietis Algimantas Akavickas (27 m.), kuris sulaikytas neneigė, jog šį daikčiuką už 450 litų nusipirko iš Andriaus Koroliovo. Vyriškis prisipažino, kad žmogžudystės dieną jis savo automobiliu buvo atvežęs įtariamuosius į Palangą, o vėliau parvežė juos atgal. Tačiau kol kas nenustatyta, ar A. Akavickas žinojo apie savo bendrakeleivių užmačias, todėl šioje byloje jis veikiausiai liks tik liudininku.
Atsikratė pagrobto paveikslo
Galina Šupčinskaja su savo nusamdyta "baudžiamąja komanda" susitiko Klaipėdoje ir apie 17 valandą 30 minučių A. Akavicko automobiliu atvažiavo į Palangą. Andrius Koroliovas į talką buvo pasikvietęs Laivininkų mokykloje besimokiusį savo nepilnametį brolį. Jaunėlis buvo pasiėmęs teleskopinį aliumininį vamzdį, o Andrius apsiginklavo lazda. Atvykėliai automobilį pasistatė taip, kad galėtų stebėti A. Šupčinskio garažo duris, patys būdami nematomi. Laukti teko ilgiau kaip valandą. Buvo jau gerokai sutemę, kai grįžo A. Šupčinskis ir pasistatė mašiną šalia garažo durų. Atsirakinęs garažą ir atsidaręs bagažinės gaubtą, vyriškis pradėjo nešti vidun neparduotus paveikslus. Paskui palangiškį į garažą nusekė ir abu broliai. Pirmasis Aleksandrą užpuolė A. Koroliovas, kuris, neištaręs nė žodžio, smogė savo aukai per kojas. Suklupusį vyriškį abu broliai talžė medine lazda, aliuminio strypu bei plaktuku. A. Šupčinskis bandė degtis galvą ranka, tačiau keliais smūgiais nusikaltėliai ją sulaužė ir toliau mušė gulintį dailininką. Kai vyriškis jau nebejudėjo, broliai pasiėmė jo mobilųjį telefoną, automobilio raktelius ir, išsirinkę vieną jiems patikusį A. Šupčinskio tapytą bei gintaro gabalėliais inkrustuotą paveikslą, nuskubėjo pas automobilyje jų laukusią Galiną. Ši patikėjo "baudėjų" žodžiais ir nėjo įsitikinti, ar jos duota užduotis įvykdyta deramai. Bevažiuojant egzekutoriai sumojo, kad pasiimtas paveikslas gali tapti įkalčiu, ir pakeliui jį išmetė. Dar neatvykus į Klaipėdą, Galina atidavė A. Koroliovui "homorarą" - suderėtus 300 litų. Uostamiestyje visi išsiskirstė.
Leido suimti trims mėnesiams
Sulaikomi broliai tikino, kad Klaipėdoje, gatvėje, sumušė kažkokį vyrą, iš kurio ir atėmė mobilųjį telefoną. Tik iš pareigūnų sužinoję, kad jų užpultasis palangiškis nebegyvas, jie prisipažino įvykdę ir šį nusikaltimą bei "įdavė" žmogžudystės užsakovę. Beje, Andrius, dar nežinodamas, jog jaunėlis jau prisipažino dalyvavęs nužudyme, net teisme bandė jį gelbėti, meluodamas, jog A. Šupčinskį mušė drauge su nepažįstamu partneriu. Palangos apylinkės teismas abu įtariamuosius leido suimti trims mėnesiams.