Vilniuje penktadienį (05.02) po pietų vyks Vilniaus psichiatrijos ligoninės veiklos 100-mečio minėjimas.
Vilniaus psichiatrijos ligoninė - viena seniausių iš dabar veikiančių tokio profilio ligoninių šalyje. Kasmet į ligoninę gydytis ar konsultuotis atvyksta apie 13 tūkst. pacientų iš visos Lietuvos.
Pasak specialistų, šiuo metu nauji vaistai skirti psichikos ligoms gydyti leidžia medikams daugiau pacientų gydyti ambulatoriškai namuose, todėl per dešimtmečius Vilniaus psichiatrijos ligoninė persitvarkė ir net tris kartus sumažino lovų skaičių.
Dabar ligoninėje funkcionuoja 700 lovų ir dirba daugiau kaip 780 žmonių, tarp kurių ne tik gydytojai ir slaugytojai, bet ir psichologai, socialiniai darbuotojai. Ligoninėje gydomi ne tik suaugę, bet ir vaikai.
Šiuo metu ligoninėje, be medikamentinio gydymo, pacientams vis plačiau taikoma psichoterapija, psichologinis konsultavimas, psichosocialinė reabilitacija ir kiti naujoviški gydymo metodai.
Prieš šimtmetį - 1903 gegužę atidarytai Psichiatrijos ligoninei vadovavo garsus to meto ukrainiečių kilmės psichiatras profesorius Nikolajus Krainskis. Jam vadovaujant, Vilniaus psichiatrijos ligoninė viena pirmųjų Rusijos imperijoje atsisakė viduramžiškų psichikos ligų "gydymo" metodų, tokių kaip kraujo nuleidimas ar vidurius paleidžiamųjų vaistų skyrimas bei kitų, kurie žemino ne tik ligonio, bet ir mediko orumą.
BNS