Britanijos specialistų tyrimai parodė, jog vyrai ir moterys, neturintys nuolatinių partnerių, pernelyg daug vartoja alkoholio, nereguliariai maitinasi, per daug dirba, o blogiausia - emociškai nestabilūs. To nepasakytum apie daugelį šeimos žmonių.
Mokslininkai, 10 metų stebėję 10 tūkstančių britų vyrų ir moterų (nuo 30 iki 40 metų amžiaus) nustatė, kad vienatvė turi blogos įtakos gyvenimo trukmei ir kokybei.
Tačiau nesuprantama, kodėl vienatvė taip pavojinga, kaip ir rūkymas. Pasak mokslininkų, vienišiai linkę į mažiau sveiką ir labiau rizikingą gyvenimo būdą. Be to, jie neturi partnerio, kuris padėtų "susitvarkyti" su susikaupusia emocine įtampa. Profesorius Endriu Osvaldas teigia: "Santuoka žmogų laiko lyg plūduras ir jos poveikis - didžiulis. Mirtingumas tarp nesusituokusių žmonių - toks pat, kaip nuo rūkymo".
Per 10 tyrimo metų iš 10 tūkstančių dalyvių mirė 600 žmonių. Lyginant statistinius duomenis paaiškėjo, jog nevedusių arba išsiskyrusių tyrimo pradžioje vyrų mirtingumas buvo 10 procentų didesnis. Netekėjusių ar tyrimo pradžioje išsiskyrusių moterų mirtingumas buvo 4,8 procentų didesnis. Visa tai lyginama su 5 procentais didesne mirties rizika, kuriai save pasmerkia rūkaliai.
Lankasterio universiteto profesorius Čarlis Liuisas mano, jog didelę įtaką daro skyrybos: "Skyrybos sukelia tokį pat stresą, kaip artimųjų netektis, tačiau daugeliu atvejų dar gresia ir konfliktų su partneriu tęsinys. Vyrai, išgyvendami skyrybas, kenčia dėl streso, negalėjimo būti su savo vaikais, be to, išsiskyręs vyras netenka ir moteriškos globos".