• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Velnio rupūžės

Neseniai mokslininkai rado fosilijų, kurios liudija apie prieš milijonus metų Žemėje gyvenusias didžiules varles. Spėjama, kad tarp dizonaurų anuomet gyveno ir maždaug boulingo kamuolio dydžio varlės - mokslininkai joms suteikė belzebufų arba "velnio rupūžių" vardą (graikiškai velnias - Belzebubas, o varlė lotyniškai - "bufo"). Spėjama, kad jos turėjo tvirtus šarvus ir aštrius dantis.

REKLAMA
REKLAMA

Paleontologas Deividas Krausas pirmuosius kaulų įspaudus surado Madagaskare dar 1993 metais ir nuo to laiko juos sėkmingai tyrinėja. Spėjama, kad fosilijoms - per 70 milijonų metų, o toje vietovėje jis rado ne tik varlių, bet ir dinozaurų, krokodilų fosilijų. Belzebufų artimiausi giminaičiai - Pietų Amerikoje gyvenančios didelės varlės, kurios taip pat turi plačią burną, tačiau be dantų.

Šis atradimas įrodo teoriją, kad anksčiau Žemė buvo beveik vientisa ir tik pradėjus tirpti ledynams atsirado vandenynai, žemynai. Mat sūriame vandenyje, koks yra vandenynuose, varlės negali ilgai išgyventi, o nuo Madagaskaro iki Pietų Amerikos - ilgas kelias būtent vandenynu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų