"Esu studentė ir vieniša mama, - rašo laikraščio skaitytoja S. K. iš Kauno. - Prieš nėštumą nedirbau. Kiek man yra žinoma, anksčiau vienišoms motinoms priklausydavo socialinė pašalpa, kurią sudarė 90 procentų skirtumo tarp valstybės remiamų pajamų šeimai ir vidutinių šeimos pajamų per mėnesį. Todėl norėčiau sužinoti, kokio dydžio valstybės parama man priklausys pagal dabar galiojančius įstatymus? Taip pat domina klausimas, ar nuo šių metų rugsėjo mėnesio padidės šeimos pašalpa ir kitos išmokos?"
Nuo šių metų liepos 1 dienos įsigaliojus Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymui anksčiau vadinta šeimos pašalpa tapo išmoka vaikams. Pagal šį įstatymą vaikams iki trejų metų mokama 93,75 lito per mėnesį, o vyresniems, t. y. nuo trejų iki septynerių metų, - po 50 litų per mėnesį. Dėl šios išmokos reikėtų kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos skyrių.
Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos padidėjo draudžiamosios pajamos (iki tol jos buvo 901 lito dydžio, o dabar - 990 litų). Vidutinės mėnesio draudžiamosios pajamos yra visų apdraustų asmenų draudžiamųjų pajamų vidurkis, tenkantis vienam apdraustajam. Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės teigimu, padidėjus draudžiamosioms pajamoms išaugs socialinio draudimo senatvės, invalidumo ir našlaičių pensijos. Taip pat didės iš "Sodros" mokamos draudimo pašalpos bei kompensacijos, išmokamos ligos, motinystės (tėvystės), nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinės ligos atvejais.