• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaikai nenukentėjo

Giedrė POTELIŪNAITĖ

- Laiminga nelaimė - taip apie gaisrą, įvykusį Tauragės vaikų globos namuose "Šaltinėlis", sako jo direktorė Regina Judzinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

"Šaltinėlio" globos namams Tauragėje jau 15 metų, tačiau nieko panašaus į tai, kas įvyko praėjusį penktadienį nėra nutikę. Globos namuose dabar gyvena 45 vaikai, o visą parą su jais būna vaikais besirūpinantis personalas.

REKLAMA

"Gyvename kaip viena darni šeima - tvarkingai, draugiškai. Nelaimė buvo skaudi, tačiau, ačiū Dievui, baigėsi laimingai", - pasakoja direktorė.

Apie ketvirtą valandą ryto, kai visi globos namų gyventojai buvo giliai įmigę, vaikų prižiūrėtoja nubudo nuo keisto kvapo. Kvapas nebuvo labai aštrus, bet rodėsi, jog sklinda iš koridoriaus. Tik žvilgtelėjusi į jį, moteris įsitikino, kad nuojauta jos neapgavo - koridoriuje įsiplieskęs gaisras. Nieko nelaukdama ji pažadino kitas dvi prižiūrėtojas, kurios su 23 vaikais buvo kaip tik tame korpuse, kurį ugnis ir tiršti juodi dūmai atkirto nuo pagrindinio pastato. Juodi, kenksmingi dėl nuo karščio besilydančių plastikinių langų dūmai greitai plito po visą pastatą. Nedelsdamos prižiūrėtojos prikėlė vaikus ir liepė kuo skubiau išeiti iš pastato. Jauniausiajam vaikui tebuvo 8 mėnesiai. Tarp vaikų buvo ir neįgalus, vežimėlyje sėdintis berniukas.

REKLAMA
REKLAMA

"Darbuotojams yra vedami įvairūs kursai apie darbų saugą ir juose dažnai aiškinama, kaip elgtis gaisro atveju. Tačiau labiausiai nustebino tai, kad vaikai išliko labai ramūs - nesiblaškė, nepanikavo - elgėsi taip lyg ir jie būtų ne tik tuose kursuose dalyvavę, bet ir ne viename gaisre pabuvoję", - tesė pasakojimą R. Judzinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Po evakuacijos daugelis vaikų lauke atsidūrė vienais baltinukais, o kai kurie - tik su "pampersais". Naktis buvo šalta, tačiau niekas nerizikavo lįsti į pastatą ir ieškoti šiltesnių drabužių, nes matėme kaip staigiai plinta ugnis. Vyresniosios mergaitės Ernesta, Sandra ir kitos net nesuabejoję puolė gelbėti mažuosius. Jos ne tik kūdikį išnešė, bet padėjo ir neįgaliems vaikams. Mergaitės - tikros šaunuolės, bet kitą vertus, negaliu įsivaizduoti, kad jos būtų galėję pasielgti kitaip - jau minėjau, mes gyvename lyg viena didelė šeima," - sakė direktorė.

REKLAMA

Vaikai buvę pirmame aukšte iš degančių namų išbėgo pro duris ar išlipo pro langus, o antrąjame aukšte buvusiems prireikė ugniagesių pagalbos. Jų nutiestomis kopėčiomis, prilaikomi tvirtų ugniagesnių rankų, jie nulipo į kiemą. Septyniolikmetė Ernesta kopėčiomis lipo su mažiausiuoju globos namų gyventoju ant rankų.

REKLAMA

Sužalojimų pavyko išvengti. Vaikai tik šiek tiek išsigando. Visi jie buvo nuvežti į ligoninę ir ten apnakvindinti. Jau kitą rytą visi grįžo į namus. Dabar jiems tenka gyventi kiek susispaudus, nes kol remontuojamas apdegęs koridorius, vaikai glaudžiasi patalpose, kurių ugnis nepalietė.

Labai operatyviai dirbo ir ugniagesiai.

"Pranešimo sulaukėme 3 valandą 57 minutės. 4 valandą įvykio vietoje jau buvo 5 autocisternos. Kai atvykome, koridorius degė atvira liepsna. Antrame aukšte girdėjosi vaikų balsai. Buvo sudarytos 2 darbo kenksmingoje aplinkoje grupės, po 2-3 žmones. Pirmieji lipo į pastato vidų ir pamokė vaikus, kaip saugiai išlipti pro langą ir leistis kopėčiomis. Vaikai buvo tikrai ramūs ir drausmingi. Kiek vėliau į "Šaltinėlį" buvo nusiųsta ir šeštoji autocisterna. 4 valandą 40 minučių gaisras buvo visiškai užgesintas, tačiau vykdėme visų patalpų pakartotinę žvalgybą, jog įsitikintumėme, kad visi vaikučiai saugūs ir pavojaus nebėra, - pasakojo Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas Gintautas Ačas. - Jau aišku, kad gaisras įvyko dėl elektros instaliacijos avarinės būklės".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Šaltinėlio" globos namuose elektros instaliacija įvesta dar 1974 metais ir nuo tada nebuvo keista. Nors įstaigoje dirbęs elektrikas atidžiai prižiūrėjo elektros ūkį, bet sienoje, po kartono plokštėmis pakištus laidus atydžiai ištirti labai sunku. "Nuo tų laikų labai pasikeitė ir elektros panaudojimas - dabar apkrovimas daug didesnis, nes namuose yra ne viena skalbimo mašina, kompiuteriai, televizoriai. Kartais, sujungus daugiau aparatų, elektros saugikliai iššokdavo, - paaiškino globos namų direktorė. - Pirmas dalykas, kurį dabar padarysime - tai įrengsime priešgaisrinę signalizaciją, kurios iki šiol neturėjome. Gaisras įvyko prieš numatomą globos namų renovaciją, kuriai vienas norvegų fondas yra skyręs apie 2 milijonus litų. Tikimės, kad po remonto tokių nelaimių nebebus.

REKLAMA

Šis įvykis, kuris laimingo atsitiktinumo dėka nepareikalavo aukų, priminė apie pernai metais Sarajeve vaikų namuose įvykusį gaisrą, per kurį žuvo 5 kūdikiai ir dar 19 smarkiai nukentėjo. Gaisras kilo naktį, todėl įmigę prižiūrėtojai laiku jo nepastebėjo. Gaisro metu smarkiai išdegė ne tik pastato vidus, bet ir išorė.

"Vaikų globos, senelių namuose ir kitose vietose, kur gyvena savimi negalintys pasirūpinti asmenys elektros instaliacija turi būti atidžiai prižiūrima, o sena - pakeista į naują su priešgaisrine signalizacija. Kitą kartą nelaimė gali būti skaudesnė, todėl rizikuoti nevalia", - tvirtino G. Ačas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų