Elgeta ar milijardierius - tai tas pats žmogus. Jis suvaidins bet kurio rolę, kad tik pavogtų milijonus... * Neaukštas brunetas su ūsiukais. Puikus kostiumas, brangūs driežo odos batai. Taip apsirengęs savimi labai pasitikintis asmuo 2002-ųjų rugpjūčio 13-ąją įeina į vieną juvelyrinių dirbinių parduotuvę, esančią Prancūzijos pietų pakrantės rytinėje dalyje. Jis prisistato esąs Saudo Arabijos princas ir įsakmiai paliepia pardavėjai išimti iš vitrinos tai, kas gražiausia ir brangiausia, nes norįs apžiūrėti iš arčiau. Pardavėja paklūsta. Jis viskuo persisotinusio žmogaus žvilgsniu apžiūrinėja ant prekystalio padėtus nuostabius papuošalus. Rodydamas deimantų vėrinį staiga paklausia: "Ar turite tokio pat dydžio neįmontuotų deimantų?" Pripratusi prie turtuolių fantazijų pardavėja nubėga jų atnešti. Princas patikrina atneštų deimantų spindėjimą prieš šviesą, o paskui tingiai ištraukia iš kišenės pundelį po 500 eurų ir padeda šalia brangakmenių. "Turiu pasitarti su savo žmona. Ji lauke, automobilyje. Tuojau grįšiu..." Ir vyras išeina. Slenka minutės, o jis nepasirodo. Nejaugi pamiršo savo pinigus? Nustebusi pardavėja žvilgteri pro langą, tačiau gatvėje nėra jokio automobilio. Nėra ir paties gražiausio bei brangiausio penkiolikos karatų akmens! Jis įvertintas 150 000 eurų... Tariamasis Ben Abdulazizas al Saudis pardavėją apgavo. Kaip ji galėjo įtarti žmogų, ant prekystalio paliekantį kelis tūkstančius eurų? Na, iš "princo" pusės tai buvo maža auka, palyginus su suma, kurią jis įsidėjo į kišenę.
Telefonu įspėta Nicos žandarmerija žaibu atvyko į įvykio vietą ir peržiūrėjo parduotuvės apsaugos vaizdajuostes. Ji lengvai identifikavo vagį. Tai buvo ne Saudo Arabijos princas, o 1956-aisiais Italijoje gimęs Žanas Herina. Herina (Emyras arba Sultonas), yra vienas didžiausių šio amžiaus vagių ir sukčių. Tam tikra prasme - vagių princas... Kilęs iš neturtingos Paryžiaus priemiesčio šeimos, XX amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigoje jau buvo įvykdęs daugybę vagysčių ir turėjo savitą darbo stilių. Jis ėmė vaidinti nuostabų personažą - princą Ben Abdulazizą al Saudį. Neramus vagišiaus gyvenimas jį išmokė puikiai kalbėti prancūziškai, angliškai ir arabiškai. Puošni ir elegantiška apranga padėjo įgyti aukų pasitikėjimą. Prisidengdamas nauju vardu jis siaubė didžiausias Europos juvelyrinių dirbinių parduotuves...
1998 metais jis nuvyko į "Hotel des Bergues", esantį Šveicarijoje, prie Lemano ežero. Čia "princas" susitiko su pačios prestižiškiausios juvelyrinės parduotuvės direktoriumi M. Bertranu. Pastarasis jam parodė pačių gražiausių kūrinių nuotraukas ir abu susitarė susitikti tos pačios dienos popietę. Susitikimo metu princas buvo prastos nuotaikos, tačiau M. Bertranas tai palaikė milijardierių kaprizu. Jis raukėsi prieš visas brangenybes ir, direktoriaus nusivylimui, išvyko nieko nepirkęs. Kai vakare personalas dėliojo brangenybes į seifus, paaiškėjo, kad "išgaravo" du 251 580 eurų vertės deimantai.
Tos pačios dienos popietę tariamasis princas privačioje bendrovėje užsisakė telefonu lėktuvą į Sardiniją. Palikęs minėtą M. Bertraną, jis sėdo į savo limuziną ir nuvyko į tą oro paslaugų bendrovę. Ten jis pasisakė turįs pinigų, kuriuos norėtų pakeisti į Šveicarijos frankus. Tarnautojas "princą" maloniai nuvedė prie seifo ir pakeitė prašomą pinigų sumą. Jis nepastebėjo, kad klientas stovi labai arti banknotų pundų... Gavęs pakeistus pinigus princas padėkojo ir pridūrė prieš kelionę dar turįs sutvarkyti keletą reikalų Ženevoje. Priminė, kad lėktuvas jo lauktų sutartu laiku. Suprantama, jis nesugrįžo, nes į jo kišenę "perlipo" 100 000 eurų. Įspėta policija iš karto nustatė šių dviejų vagysčių ryšį, tačiau šaukštai buvo po pietų... Po tokios sėkmingos dienos Sultonas išvyko iš miesto traukiniu.
Toliau sekė ilga vagysčių serija. Žanas Herina apgaulės būdu pavogė penkiolika brangių žiedų Hamburge, prabangų 217 000 eurų vertės žiedą "Tu ir aš" Ženevoje. Pasirodė Londone, "dirbo" Montrė mieste. Kuo toliau, tuo jis buvo drąsesnis, tačiau nesugaunamas...
Galiausiai policija gavo slaptą pranešimą, kur bus galima rasti Sultoną. Jis buvo suimtas ir perduotas Paryžiaus administraciniam teismui. Tačiau suveikė jo įgimtas sugebėjimas įtikinti ar kas kita, nes teisėjai pasirodė labai maloningi ir jį nuteisė kalėti tiktai vienerius metus. Tokia bausmė išėjus į laisvę neatgrasė nuo įprastos veiklos. 2001 metais Žanas atsidūrė Honkonge, kur pavogė du dviejų milijonų vertės deimantinius žiedus. Monake jis įsidėjo į kišenę nepaprastą "Chopard"markės laikrodį. O šių metų rugpjūčio mėnesį pavogė penkiolikos karatų deimantą minėtoje "Saint Jean Cap Ferrat" parduotuvėje Prancūzijos pietrytinėje pakrantėje prie Viduržemio jūros. Šį kartą laimė nusisuko. Sukčius buvo atpažintas ir areštuotas Paryžiuje, kur gyveno su jauna mergina Marlena. Pasirodo, sugyventinė nieko nežinojo apie savo brangiausiojo veiklą. Kai policija įėjo į butą, vyras griebėsi už širdies ir susmuko ištiktas širdies priepuolio. Skubiai iškviestas gydytojas nustatė, kad tai apsimetėlis... Šiuo metu Žanas Herina kalėjime laukia teismo. Panašu, kad laimė nusisuks. Tačiau jis turi garantuotą pamainą. Jo 26 metų amžiaus sūnėnas Nordinas užsiima tuo pačiu brangenybių vogimo "amatu". Šis vyrukas jau pavogė deimantų maždaug už 10 milijonų eurų. Nordinas įtrauktas į dešimties labiausiai FTB ieškomų žmonių sąrašą.