Ketvirčio milijono litų kyšio iš bendrovės "Lukoil Baltija" prezidento Ivano Paleičiko ir dar dviejų verslininkų reikalavęs buvęs Vilniaus miesto tarybos narys Algis Baranauskas sulaukė nuosprendžio už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. Vilniaus apygardos teismas buvusį politiką pripažino kaltu ir 3 metus uždraudė dirbti valstybės tarnyboje bei dalyvauti rinkimuose į savivaldybių tarybas, Seimą.
Baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Lemežis nuosprendyje pažymėjo, kad A. Baranauskas veikė kaip Vilniaus miesto tarybos narys ir pažeidęs politikų elgesio kodeksą pasinaudojo savo įtaka. A. Baranauskas siekė tapti I. Paleičiko vadovaujamos bendrovės akcininku, o šiam planui nepavykus, pinigų reikalavo iš kitų verslininkų.
Kaltinimai A. Baranauskui iš kyšininkavimo į piktnaudžiavimą buvo perkvalifikuoti, nes buvęs politikas iš tikrųjų I. Paleičikui buvo pateikęs savo verslo viziją ir ketino siekti jo vadovaujamos bendrovės akcininku. "Kai A. Baranausko pasiūlytas planas nebuvo įgyvendintas, šis pareikalavo sumokėti už darbą ir pateiktas idėjas", - teigiama teismo nuosprendyje.
Vilniaus apygardos teismo nuosprendį dar galima apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.
Vilniaus apygardos prokuratūra A. Baranauską siūlė skirti 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose.
A. Baranausko nusikalstama veika paaiškėjo, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) operatyviniai darbuotojai klausėsi vieno verslininko pokalbių. "Šį verslininką nuo baudžiamosios atsakomybės išgelbėjo tai, kad jis pinigų politikui nedavė", - sakė valstybės kaltintojas.
Politikas kyšio reikalavo už pritarimą detaliojo plano projektui bei už netrukdymą jį patvirtinti miesto taryboje. Tyrimas buvo pradėtas dėl sklypo, kuris priklausė bendrovei "Naujininkų sveikatingumo kompleksas". Pagrindinė jo akcininkė buvo viena su I. Paleičiku siejama įmonė "Pajaras", be to, daugelį reikalų dėl šio sklypo savivaldybės tarybos narys tvarkė būtent su naftos magnatu.