Astronomai pirmą kartą už Saulės sistemos ribų aptiko deguonies ir anglies - šių elementų rasta vienos planetos atmosferoje.
Orbitoje skriejančiu Hubble`o (Hablo) kosminiu teleskopu nustatyta, kad deguonies ir anglies yra milžiniškoje dujinėje planetoje, kuri sukasi aplink žvaigždę, nutolusią nuo Žemės per 150 šviesmečių. Astronomai, vadovaujami Alfredo Vidalo-Madjaro (Alfredo Vidalo-Madjaro) iš Paryžiaus astrofizikos instituto, ištyrė, kad deguonis ten egzistuoja savaime - jo neišskiria jokie augalai.
Šis atradimas rodo, kad galima sėkmingai ištirti netgi už daugelio šviesmečių esančių planetų atmosferos cheminę sudėtį. Mokslininkai mano, kad vieną dieną šie mokslo pasiekimai leis aptikti gyvybės pėdsakų kokios nors tolimos žvaigždės planetų sistemoje.
Planeta, kurios atmosferoje buvo aptikta deguonies, priklauso dujinių planetų grupei, kurios dėl to, kad skrieja labai arti savo žvaigždės, dar vadinamos "karštaisiais jupiteriais".
Tokios aukštos temperatūros dujose negalėtų egzistuoti jokia gyvybės forma. Tačiau jei astronomai deguonies būtų aptikę toliau nuo savo žvaigždės skriejančioje planetoje, jis būtų tapęs tvirtu tame dangaus kūne egzistuojančios gyvybės įrodymu.
WENN-BNS