Šiaulių tardymo izoliatoriuje įkalintam panevėžiečiui mėginta perduoti pliušiniame žaisle paslėptų psichotropinių medžiagų, o Alytaus pataisos namų pareigūnai nuteistajam siųstos striukės rankovėje aptiko džiovintų kanapių.
Siuntiniai į Šiaulių tardymo izoliatorių iš pašto buvo atgabenti trečiadienį. Tarp jų buvo ir sukčiavimu kaltinamam 18 metų Modestui N. adresuotas smulkus paketas. Jame buvo sveikinimo atvirukas ir minkštas žaisliukas.
Iš Panevėžio atėjusio paketo turinį tikrinusiam prižiūrėtojui įtarimą sukėlė žaislinė žirafa be kaklo. Praardęs siūlę pareigūnas žaisle rado nedidelį polietileno maišelį su baltos spalvos milteliais, kaip įtariama psichotropine medžiaga amfetaminu.
Žaisliuke rasta apie pusantro gramo šių kvaišalų. Dukart teistas panevėžietis Modestas N., kuriam buvo atsiųstas žaislas, dabar įkliuvo dėl sukčiavimo. Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartimi jam skirtas dviejų mėnesių suėmimas baigiasi šią savaitę.
Radinys perduotas ekspertams, dėl šio įvykio tardymo izoliatoriaus Vidaus tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Taip pat trečiadienį iš pašto į Alytaus pataisos namus buvo atgabentas siuntinys, adresuotas nuteistajam Rolandui B. Siuntinį tikrinusiam prižiūrėtojui įtarimą sukėlė striukė. Truputį atardžius jos šiltą pamušalą rankovėje rasta įsiūtos žalios spalvos augalinės kilmės medžiagos. Sprendžiant pagal aštrų specifinį kvapą, tai turėtų būti džiovintos kanapės ir jų dalys. Šios narkotinės medžiagos svėrė apie 3 gramus.
Iš uostamiesčio išsiųstas siuntinys su kvaišalais buvo adresuotas nuteistajam 36 metų Rolandui B. Septynis kartus teistas klaipėdietis šįkart laisvės daugiau nei 2 metams neteko dėl vagystės.
Pasak Kalėjimų departamento, pataisos įstaigos pareigūnai mano, kad niekuo neišsiskiriančio ir įtarimo nekeliančio Rolando B. pavarde paprasčiausiai pasinaudojo kitas nuteistasis.
Jau daugiau kaip metai nuteistieji, atliekantys bausmę laisvės atėmimo vietose, negauna pašto bei perduodamų siuntinių. Tačiau šis įstatymo pakeitimas netaikomas suimtiesiems, kurie laikomi tardymo izoliatoriuose ir kuriems apkaltinamasis teismo nuosprendis dar neįsiteisėjo.
Tokių asmenų laikymo sąlygas reglamentuoja ne Bausmių vykdymo kodeksas, kurio pakeitimo ir papildymo įstatymą Seimas priėmė praėjusių metų balandį, o Kardomojo kalinimo įstatymas.
Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomi asmenys, suimti teismo sprendimu, taip pat bausmę atlieka areštu nubausti vyrai. Šiuo metu įstaigoje yra apie šešis šimtus tokių asmenų.