• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyliau, žuvims reikia ramybės!

Amerikos mokslininkai ištyrė, kad auksinės žuvelės ypač jautrios triukšmui. Jų plaukiojamoji pūslė veikia kaip stiprintuvas, kuris priima garso bangas, o jos perduodamos į vidinę klausą.
Garsi muzika ir bosų dudenimas, kuris vandenyje sukelia vibraciją, kenkia akvariumo gyventojoms. Ką nors intensyviai gręždami ar kaldami iš proto išvesite ne tik savo kaimynus, bet ir žuvis. Lygiai taip pat kenkia intensyvus gatvės triukšmas, taigi savo pelekuotų augintinių bent jau nelaikykite prie pat lango.
Užtenka 10 minučių intensyvaus triukšmo, kad žuvies klausa sutriktų. Jos ima nebegirdėti tylių garsų. Jei galvojate, kad kurčios žuvys jums netrukdo, žinokite, kad klausos sutrikimų pasekmė – pablogėjusi orientacija ir poravimasis. Be to, žuvytės patiria stresą.
Delfinai ir banginiai taip pat kenčia nuo klausos sutrikimų. Juos sukelia povandeniniai sprogdinimai, laivų motorai, naftos siurbliai ir kita technika, kurios žmogus nesidrovi kišti į jūrą. Mokslininkai spėja, kad po kiek laiko vandenyse tik dar labiau padaugės banginių su sutrikusia orientacija.
Jei žuvytės neramiai plaukioja po akvariumą, ėda neįprastai mažai arba nuolat baimingai slepiasi, reikėtų pasidomėti, koks triukšmo šaltinis taip veikia jų elgesį.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų