• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tragiško skrydžio paslaptis

Praėjusią savaitę į Šarm el Šeichą, kur katastrofą patyrė aviakompanijos "Flash Airlines" boingas, atvyko daugiau kaip 100 lėktuvo katastrofos aukų šeimų narių iš Prancūzijos. Prieš jiems išskrendant prezidentas Ž. Širakas pats atvyko į oro uostą pareikšti užuojautos.

REKLAMA
REKLAMA

Gedulinga ceremonija buvo surengta Šarm el Šeiche, ant kalvos jūros pakrantėje, netoli katastrofos vietos. Pasibaigus katalikų, protestantų, musulmonų dvasininkų maldoms, visų žuvusiųjų šeimų atstovai buvo pakviesti įminti į jūrą po rožę. Egipto ir Prancūzijos pareigūnai sakė, kad kol kas visi požymiai rodo, jog ši lėktuvo katastrofa buvo nelaimingas atsitikimas. Tikslų atsakymą duos prietaisų iššifravimas lėktuvo "juodosiose" dėžėse, tačiau jos guli beveik 1 000 metrų gylyje. Pasitelkus robotą tikimasi per 10 dienų dėžes iškelti, o kol kas sklando įvairūs gandai. Kai kurios smulkmenos - šiame straipsnyje.

REKLAMA

Mobilusis telefonas jį pažadino iš gilaus miego. Tamsoje vyrukas apgraibomis susirado ant staliuko prie lovos padėtą aparatą ir mieguistu balsu sumurmėjo: "Alio"... Atsiliepė žvalus balsas. Jis iš karto atpažino savo tetą Fatimą. Ryšys buvo toks aiškus, toks švarus, kad galėjai pagalvoti ją esant už poros žingsnių nuo jo Paryžiaus priemiestyje. Tačiau Mohamedas žinojo, kad ji yra už tūkstančių kilometrų. "Ar manęs nepamiršai? Prisimeni, kad atskrendu į Roisį 9 valandą?" "Nesirūpink. Nusistačiau žadintuvą ir būsiu laiku..." Kalbėdamas su teta Mohamedas įjungė elektrą. Laikrodis rodė 4 valandas 30 minučių. Teta poilsiavo Egipte ir šiuo metu turėjo būti pakeliui į lėktuvą. Mohamedas dar kartą ją nuramino nepavėluosiąs pasitikti ir ryšys nutrūko. Jis išjungė naktinę lemputę prie lovos ir vėl nugrimzdo į gilų miegą.

REKLAMA
REKLAMA

Tą sausio 3-iosios naktį keleiviai Egipte sėdo į lėktuvą "Boeing 737-300", turintį juos parskraidinti į Prancūziją. Lėktuvo ekipažą sudarė 13 egiptiečių. Tarp keleivių buvo viena marokietė ir japonė, o visi kiti - 133 prancūzai. Fatima Hjiaj - viena iš jų, tik ką kalbėjusi telefonu su savo sūnėnu. Ši 47 metų amžiaus išsiskyrusi moteris 2004-uosius nusprendė sutikti Šarm el Šeicho kurorte Egipte. Šarm el Šeichas yra tikras turistų rojus prie Raudonosios jūros. Vanduo visus metus būna 28 laipsnių šilumos, o jūra ideali povandeniniam plaukiojimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išliko tik vyriausias sūnus

Dižono advokatų kolegijos narys, tarptautiniu mastu pripažintas 66 metų amžiaus advokatas Filipas Fušaras atvyko į Egiptą sutikti 2004-ųjų su visa šeima: žmona, buvusia Dižono licėjaus literatūros dėstytoja, ir kitais devyniais savo šeimos nariais. Taigi vienuolika šios šeimos narių mėgavosi Egipto saule ir šiltu vandeniu. Tiktai vyriausias sūnus Davidas liko namuose. Panašiai pasielgė žuvų augintojų pora iš Orno. Ji į turistinį rojų pasiėmė savo keturis vaikus. Erias ir Valeri Vialė, inžinierius ir grafikė, atvyko su savo trimis vaikais: trylikamete Paulina ir aštuonerių metų dvynukais Antuanu bei Lora. Pagaliau - kiti devyni vienos šeimos asmenys iš Grenoblio. Tarp poilsiaujančių turistų buvo ne viena garsių gydytojų, įmonių vadovų pora ir daug pavienių asmenų, tokių kaip minėtoji Fatima Hjiaj. Būtent Fatima prieš sėsdama į lėktuvą paskambino savo sūnėnui Mohamedui. Deja, nei ji, nei kiti "Boeing 737-300" "Flash Airlines" keleiviai nenujautė, koks žiaurus likimas jų laukia...

REKLAMA

Sprogimas?

Netrukus Fatima Hjiaj vėl paskambino savo sūnėnui. Jiems besikalbant vyrukas išgirdo kitą, tikriausiai stiuardesės, balsą. Arabų kalba ji liepė jai prisirišti diržu. Mohamedas nustebo, kad lėktuvo pakilimo metu personalas leidžia naudotis mobiliaisiais telefonais. Po to ryšys nutrūko, o vaikinas vėl užsnūdo. Kai atsimerkė, pamatė, kad Fatima dar kartą skambino. Mohamedas išklausė įrašą:

REKLAMA

"Iš pradžių aš išgirdau riksmus. Paskui - trinktelėjimas, tarytum mobilusis telefonas kristų ant žemės. Tuojau po to sekė sprogimas, riksmas ir šauksmai. Aš aiškiai išgirdau vaikų verksmą. Galiausiai teta kelis kartus suriko mano mažybinį vardą Momo, kuriuo mane paprastai vadindavo. Dar buvo sunkus, duslus kritimo garsas, o paskui - tyla", - pasakojo Mohanedas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nejaugi Mohamedas tarsi dalyvavo tiesioginėje "Boeing 737-300" katastrofoje? Kol kas žinoma tik tiek, kad viskas įvyko žaibišku greičiu. Egipto civilinės aviacijos ministras Ahmedas Chafikas teigia:

- Lėktuvas nepriekaištingai pakilo į 1 500 metrų aukštį ir atliko numatytą viražą į kairę. Paskui kažkas atsitiko ir jis virpčiodamas skrido tiesiai. Po to padarė nenumatytą posūkį į dešinę. Dar po septynių sekundžių trenkėsi į jūrą.

REKLAMA

Akivaizdu, kad lėktuvo gedimas pasijuto tuojau po pakilimo, tačiau lakūnas nespėjo apie tai pranešti ir "Boeing 737-300" sudužo už 12 kilometrų nuo kranto.

Sausio 3-iosios rytą Mohamedas Hjiajas susiruošė vykti į Roisį pasitikti savo tetą.

- Aš žinojau, kad kažkas atsitiko, tačiau net nepagalvojau apie tragediją. Važiuodamas įjungiau radiją, bet apie tai neskelbė jokios informacijos. Nė viena stotis nekalbėjo apie aviakatastrofą. Oro uoste taip pat niekas nieko nežinojo, - sakė Mohamedas.

REKLAMA

Sunku patikėti, kad praėjus kelioms valandoms Roisio oro uoste nežinojo apie Šarm el Šeiche įvykusią tragediją. Tik 9 valandą 15 minučių lentoje sumirgėjo žodis: "Vėluoja". Deja, tai buvo melagingas raminimas. Netrukus keleivių laukiantys asmenys buvo pakviesti ateiti prie didžiojo pano salės gale ir jiems pranešta siaubinga naujiena. Suprantama, aukų artimiesiems prireikė gydytojų, psichiatrų, medicinos seserų pagalbos. Radijas irgi prabilo apie katastrofą. Dabar į Roisį skubėjo ir tie, kurie nebuvo numatę sutikti savo gimines ar draugus. Dalis žmonių atsiduso su palengvėjimu, nes tragiškame sąraše nebuvo jų artimųjų. Jie turėjo atskristi kitais lėktuvais.

Mohamedas nenorėjo patikėti, kad teta Fatima žuvo. Vyrukas ketino vykti į Egiptą, kad atpažintų jos palaikus. Ir tada jis dar kartą išklausė mobiliojo telefono įrašą. Vaikinas aiškiai išgirdo sprogimą prieš lėktuvui trenkiantis į vandenį. Dabar jis buvo tikras: lėktuve sprogo bomba. Keleiviai tapo pasikėsinimo aukomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų