Paslaptingai Portugalijoje iš viešbučio Praja da Luso kurorte prapuolusios britų mergaitės istorija prasidėjo dar gegužę, bet atomazgos nematyti. Atvirkščiai, mergaitės paieškos kone kasdien nuspalvinamos naujomis sąmokslo teorijomis.
Dingusioji 4 metų Madeleinė įvairiose vietose jau esą buvo pastebėta daugiau nei 50 sykių. Paskutinį kartą, tiesa, kaip ir anksčiau, klaidingai - Maroke.
Bylą tiriantys portugalų pareigūnai skelbė įvairias teorijas - rugsėjo pradžioje mergaitės tėvus Katę ir Gerį Makanus jie įvardijo įtariamaisiais, teigė, kad Madeleinei buvo duota per didelė raminamųjų vaistų dozė.
Galva trenkėsi į laiptus?
Pastarosiomis dienomis jau atrodė, kad nuo Makanų pasitrauks kaltinimų ir apkalbų šleifas. Mat portugalų tyrimai ne kartą buvo kritikuoti kaip neišsamūs ir apskritai neprofesionalūs.
Vis dėlto portugalai vėl pateikė naujausią versiją - mergaitė esą nukrito nuo laiptų ir mirtinai susižalojo, o išsigandę tėvai neva paslėpė mažylės kūną.
Tėvai ne pirmą kartą kaltinami tuo, kad nuslėpė atsitiktinę Madeleinės mirtį. Prieš kelias savaites Portugalijos detektyvai tvirtino maną, jog pora davė mergaitei raminamųjų, kad galėtų ramiai papietauti. Dozė esą buvo per didelė, tad Madeleine mirė. Bijodami, kad po skrodimo paaiškės, jog jie, nors ir netyčia, nužudė savo dukrą, Makanai esą paslėpė kūną. Vėliau, išsinuomoję automobilį, jie Madeleinę neva įmetė į bagažinę ir, nuvežę į nežinomą vietą, užkasė.
Tiek britų spauda, tiek pats prokuroras Portugalijoje abejojo menkai pagrįstais tyrėjų svarstymais. Tačiau versija, kad dėl mergaitės mirties kalti būtent tėvai, portugalams lieka pagrindinė.
Patys Makanai nuo panašių kaltinimų atsiginti negali, nes, vis dar būdami įtariamieji, negali viešai kalbėti. Būtent tai, artimųjų tvirtinimu, juos labiausiai ir gniuždo.
Tiesa, šiomis dienomis imtasi tirti ir kitą Madeleinės dingimo versiją. Spėjama, kad mergaitę galėjo pagrobti apartamentuose dirbusi kambarinė, taip keršydama už atleidimą iš darbo. Tokia informacija - nurodant tikslų tariamos pagrobėjos vardą ir pavardę - pasirodė į Velso princo Čarlzo tinklalapį atsiųstoje elektroninėje žinutėje. Kodėl žinutė buvo atsiųsta ne portugalams, o princui Čarlzui? "Kad ir kas siuntė šį laišką, tas žmogus, matyt, nepasitiki Portugalijos policija", - teigė britų dienraščio "Daily Mail" šaltinis.