• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įvairios teroro grupuotės vis dažniau savo veiklai finansuoti naudoja iš prekybos piratine produkcija, tarp jų ir už muzikos įrašus ir videožaidimus, gautas lėšas, trečiadienį (07.16) JAV įstatymų leidėjams pareiškė Interpolo vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

"Interpolas su nerimu stebi, kaip nusikaltimai prieš intelektinę nuosavybę įvairioms teroristinėms grupuotėms tampa vis svarbesniu jų veiklos finansavimo šaltiniu", - Interpolo generalinis sekretorius Ronaldas Noble’as (Ronaldas Noblas) pasakė JAV Atstovų rūmų Tarptautinių santykių komitete.

REKLAMA

Organizuotas nusikalstamumas tradiciškai yra siejamas su nusikaltimais prieš intelektinę nuosavybę - pirmiausia su prekyba piratinėmis garso ir vaizdo kasetėmis, programine įranga ir kitomis prekėmis, sakė R. Noble’as. Tačiau dabar lėšos iš nelegalios prekybos piratine produkcija taip pat patenka šiitų musulmonų pogrindinei grupuotei "Hizbollah", čečėnų separatistams ir Šiaurės Airijos ekstremistams. Kai kuriais atvejais šios grupės net prekiauja ar tiesiogiai platina suklastotus gaminius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot R. Noble’o, apie 5-7 proc. globalinės prekybos sudaro padirbtos produkcijos pardavimai juodojoje rinkoje, kurių apimtis siekia apie 450 mlrd. JAV dolerių.

Paklausa šioms prekėms yra didelė, kadangi daugelis žmonių nesuvokia, kad pirkdami piratinį garso ar vaizdo įrašą daro nusikaltimą, pabrėžė Interpolo vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, yra sunku susieti teroristines grupes su pasipelnymu iš prekybos piratine produkcija ir tam reikia geresnio globalaus teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo.

R. Noble’as pateikė JAV įstatymų leidėjams kelis pavyzdžius: Pietų Amerikoje gyvenantis libanietis, kuris buvo suimtas pernai, pinigus, gautus prekiaujant piratiniais muzikos įrašais bei vaizdo žaidimais, pervesdavo "Hizbollah" ir su ja susijusioms organizacijoms, o Šiaurės Afrikos "fundamentalistinių teroristų" rėmėjai iš piratinės produkcijos pardavimo gautus pinigus perduodavo įvairioms ekstremistinėms grupuotėms.

Muzikos pramonės atstovai Tarptautinių santykių komiteto posėdyje patvirtino, kad maždaug 40 proc. visame pasaulyje parduotų muzikos įrašų sudaro piratiniai įrašai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų