• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausia Skandinavijoje ryšio operatorė "TeliaSonera" pareiškė neatsisakanti veiklos trečioje pagal dydį Rusijos mobiliojo ryšio bendrovėje "MegaFon", nors skandinavams gali prireikti nemažai laiko perimti rusų įmonės valdymą. "TeliaSonera" taip pat pasinaudotų galimybėmis padidinti savo akcijų paketus Baltijos valstybių ryšių bendrovėse.

REKLAMA
REKLAMA

Stokholme įsikūrusios "TeliaSonera" vadovas Andersas Igelis sakė, kad įmonė neketina atsisakyti 43,8 proc. "MegaFon" akcijų bei, nepaisydama akcininkų nesutarimų, ir toliau dalyvaus jos veikloje.

REKLAMA

"Nemanau, kad artimiausiu metu Rusijoje (įmonėje "MegaFon") galima tikėtis perimti valdymą, - Ženevoje vykstančioje Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) parodoje sakė A. Igelis. - Tačiau tai gali būti įmanoma tolesnėje perspektyvoje. Ilgalaikiu požiūriu reikia pasilikti erdvės ir toliau stiprinti verslą Rusijoje".

REKLAMA
REKLAMA

Rusija yra sparčiai auganti "TeliaSonera" rinka, kurioje sausio-rugpjūčio mėnesiais "MegaFon" klientų skaičius padidėjo 84 proc. - iki 5,4 mln. Šiemet "TeliaSonera" savo bendrus pardavimus tesitiki padidinti 1,7 proc.

Tačiau kilo nesutarimų dėl 25,1 proc. "MegaFon" akcijų ir gandų, esą Rusijos akcininkė "Alfa" svarsto galimybę sujungti operatorę su antra pagal dydį šalies mobiliojo ryšio bendrove "Vimpelcom".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Igelis viliasi, kad "Alfa", kuri taip pat valdo "Vimpelcom", ir Bermudų salose įsikūręs investicinis fondas IPOC artimiausiu metu išspręs ginčą dėl minėto "MegaFon" akcijų paketo priklausomybės. Suomijos ir Švedijos "TeliaSonera" šiame ginče tikisi likti neutralia stebėtoja.

REKLAMA

"Žinoma, esame susirūpinę ta prasme, kad norime visiško aiškumo, kas valdo bendrovę", - aiškino A. Igelis. Vis dėlto jis pridūrė, kad dėl nesutarimų nesikonsultuojama nei su "Alfa", nei su IPOC. Pastarosios savo ginčą sprendžia britų Mergelės salų, Šveicarijos ir Bermudų salų teismuose. "Į ginčą nesikišame, - tvirtino"TeliaSonera" vadovas. - Palauksime, kaip jis išsispręs".

REKLAMA

"TeliaSonera", kuri susiformavo pernai pirmąkart susiliejus dviems buvusioms valstybinėms monopolininkėms, taip pat žvalgosi įsigijimų kitose rinkose. Šiuo metu koncernas veikia Švedijoje, Suomijoje, Danijoje, Norvegijoje, Baltijos šalyse, Turkijoje, Rusijoje ir Vidurinės Azijos valstybėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jei, kaip manome, atsirastų galimybių, tai (potencialūs įsigijimai) gali būti susiję su akcijų paketų didinimu Baltijos valstybėse, - sakė A. Igelis. - Taip pat, jei būtų galimybių, įsigytume didesnę dalį Danijoje".

"TeliaSonera" vadovas pakartojo, kad 37 proc. paketas Turkijos telekomunikacijų bendrovėje "Turkcell" tėra finansinė investicija ir neatmetė galimybės, kad šios akcijos gali būti parduotos.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų