Telefoniniai aferistai iš Lietuvos nutarė lengvatikių paieškoti ir Vokietijoje. Sukčiai pinigus vilioja iš rusiškai kalbančių asmenų.
Praėjusį ketvirtadienį Lėbenšteto miestelyje Šiaurės Vokietijoje gyvenantis 48 metų vyras sulaukė netikėto skambučio. Skambinęs asmuo prisistatė jo sūnumi ir susijaudinęs ėmė pasakoti, kad sukėlė autoavariją ir yra sulaikytas. Jis padiktavo telefono numerį - esą juo paskambinęs vyras sužinos daugiau.
Paskambinus atsiliepė neva policijos skyrius. Vyriškis sužinojo, kad jo sūnus gali būti paleistas už 10 000 eurų (34 500 litų). Tėvas teturėjo 2000 eurų (6900 litų). Tariamas policininkas sutiko paleisti sūnų ir už tokią sumą. Jis pranešė, kad pasiimti pinigų ateis avarijoje nukentėjusio asmens brolis.
Netrukus prie vyriškio namų iš tiesų sustojo taksi. Iš jo išlipęs vyras paėmė pinigus ir nuvažiavo tuo pačiu taksi automobiliu. Po penkių minučių Vokietijos gyventojas prisiskambino savo sūnui. Paaiškėjo, kad tas nebuvo įsipainiojęs į jokią avariją.
Išsiaiškinta, kad telefono numeris, kuriuo aferistas nurodė paskambinti neva į policijos nuovadą, yra iš Lietuvos.
Vyras, netekęs 2000 eurų, greičiausiai nebuvo skaitęs Žemutinės Saksonijos policijos įspėjimo, išplatinto spalio 2 dieną. Pareigūnai skelbė, kad Vokietijoje padaugėjo telefoninių sukčių. Jie nurodo lietuviškos kortelės, o kartais ir lietuvišką laidinio telefono numerį, kuriuo prašo paskambinti. Apgavikų triukas visada toks pat: skambinantieji apsimeta šeimos nariais, kurie neva atsidūrė Lietuvoje ir pateko į bėdą,dažniausiai avariją, kurioje nukentėjo žmonių arba padaryta didelė materialinė žala.
Paskambinus lietuvišku numeriu, atsiliepia neva policijos pareigūnas. Jis patvirtina informaciją ir teigia, kad nelaimės kaltininko laukia kalėjimas. Vėliau sukčius paaiškina, kad išvengti kaltinimo vis dėlto galima - reikia sumokėti kelis tūkstančius eurų.
Vokietijoje, daugiausia šiaurinėje jos dalyje, nuo telefoninių sukčių iš Lietuvos jau nukentėjo keletas žmonių. Visi jie kilę iš Rytų Europos.
Spalio 2 dieną sukčius Braunšveigo mieste panašiu būdu išviliojo 800 eurų (2760 litų) iš aštuonmetės mergaitės.
Hanoveryje telefoniniai sukčiai trimis skambučiais iš žmonių išviliojo 9000 eurų (daugiau kaip 30 000 litų) - vienas nukentėjusysis už giminaičių "išgelbėjimą" sumokėjo 5000, o kiti du - po 2000 eurų. Šiame mieste du kartus sukčiams nepasisekė: žmonės namie neturėjo pinigų, tad ir "giminaičiams padėti" negalėjo.
Du sukčių bandymai nesėkmingai baigėsi ir Štrausbergo miestelyje. 76 metų moteris, kuriai paskambinęs giminaitis rusiškai pasisveikino "Labas, močiute" ir paprašė 10 000 eurų neva automobiliui pirkti, netrukus suabejojo, ar tikrai skambina peršalęs anūkas. Ji padėjo ragelį ir iš karto surinko policijos numerį. Tą pačią dieną panašaus skambučio sulaukė kitas šio miestelio gyventojas - ir jam giminaičio balsas pasirodė įtartinas.