Per kelerius metus telefonas taps tokiu "protingu" prietaisu, kad pats galės pajusti, ar gali jo savininkas atsiliepti į skambutį. Jei jis bus labai užimtas, telefonas automatiškai pereis į užimtumo režimą arba įjungs atsakiklį.
Mažyčiai mikrofonai, kameros ir davikliai fiksuos žmogaus judesių kalbą, o speciali programinė įranga išanalizuos šiuos signalus, kurių pagrindu telefonas "nuspręs", ar savininkas gali atsiliepti į skambutį. "Protingasis" telefonas pastebės ne tik klaviatūros traškėjimą ar savininko pokalbį su kitu žmogumi, bet taip pat paros laiką ir biuro darbo režimą. Technologijos kūrėjai žada, kad kompiuterinė programa, kuri bus naudojama telefone, atsižvelgs į visus svarbiausius dirgiklius.
Technologiją, kuri visa tai turėtų paversti realybe, kuria Pensilvanijos valstijos Karnegi Melono universiteto mokslininkai Jamesas Fogarty ir Scottas Hudsonas. Pagal jų sumanymą, ši technologija bus naudojama tiek įprastiniuose biuro telefonuose, tiek bevielio ryšio telefonuose. Projekto mokslininkai mano, jog kompiuteris geriau už žmogų galės nustatyti, kiek iš tikrųjų yra užimtas abonentas.
Mokslininkai prognozuoja, kad rinkoje "protingieji" telefonai pasirodys per kelerius ateinančius metus.
“Reuters”-ELTA