Ginčą dėl neprivatizuotos, o vėliau Birštono savivaldybei perleistos "Versmės" sanatorijos Vilniaus apygardos teismas ketina pradėti nagrinėti lapkričio mėnesio pradžioje.
Vienintelė "Versmės" privatizavimo konkurso dalyvė ir laimėtoja Lietuvos invalidų sporto draugija, atstovaujama verslininko Arvydo Stašaičio, privatizavimo proceso atstovų teiginius dėl jos finansinio nepajėgumo pirkti sanatoriją tikisi paneigti audito išvadomis dėl jos pačios ir priklausančių įmonių, tarp kurių yra "Girstupis", "Girstupio prekyba", "Menotyra ir restauracija", "Švaros būstinė", "Ekolinija".
"Mes specialiai padarėme auditą, kad įrodytume, jog galime pirkti "Versmę", - “Eltai” sakė A. Stašaitis.
Už 81,30 proc. sanatorijos akcijų paketą Lietuvos invalidų sporto draugija siūlė 3,7 mln. litų kainą - 1 mln. litų daugiau už pradinę. Privatizavimo komisija, sudaryta iš finansų, ekonomikos specialistų, valdžios institucijų pareigūnų, Seimo narių, nepritarė privatizavimo sutarties projektui ir nutraukė sanatorijos pardavimą.
Pirmasis teismo posėdis dėl "Versmės" šią savaitę neįvyko, nes atsakovo - Privatizavimo komisijos - atstovai neatvyko ir teismas nežinojo, ar apie posėdį komisija iš viso yra informuota. Tačiau lapkritį posėdis įvyks bet kuriuo atveju.
Pasak A. Stašaičio, atsakovo klausimas dar gali būti kvestionuojamas, nes Privatizavimo komisija teigia nesanti įregistruotas juridinis asmuo, kuris galėtų prisiimti atsakomybę.
Verslininko teigimu, teismo procesui yra nusiteikta rimtai, kadangi netiesiogiai "Versmės" sanatorijos privatizavimo procese dalyvavo ir partneriai iš Šveicarijos, vėliau turėję tapti 33 proc. sanatorijos akcijų paketo savininkais. Šios kompanijos pavadinimas yra neatskleidžiamas, teigiama, kad ji specializuojasi teikti invalidų reabilitacijos paslaugas, yra įsigijusi panašaus profilio bendroves Bulgarijoje ir Čekijoje.
Po to, kai "Versmės" sanatorijos privatizavimas buvo nutrauktas, ji buvo išbraukta iš privatizavimo objektų sąrašo ir Vyriausybės sprendimu šiemet perleista Birštono savivaldybei. 1975 metais įkurta "Versmė" teikia reabilitacinio ir sanatorinio gydymo, poilsio bei turizmo paslaugas. Sanatorijoje yra 350 vietų, iš jų 10 liukso apartamentų ir 30 vienviečių kambarių su visais privalumais, dvi konferencijų salės su visa reikalinga organizacine technika bei infrastruktūra. Birštono sanatorijoje iš viso dirba beveik 200 žmonių.
Įstatinis "Versmės" kapitalas yra 11,893 mln. litų, nominali valstybei priklausančių akcijų vertė - 9,7 mln. litų. Privatizuoti valstybei priklausančias jos akcijas nesėkmingai bandyta privatizuoti kelis kartus.
ELTA