Visos bėdos - per moteris
Irena ZUBRICKIENĖ
Marijampoliečio Irmanto Čiupkevičiaus (25 m.) kasdienybę aptemdė nemokšiškas bendravimas su moterimis. Vieną jis taip smarkiai sumušė, kad sunkią galvos traumą patyrusi nelaimėlė vos atsigavo ir iki šiol yra kamuojama skaudžių pasekmių, o kita kalta tuo, kad priėmė Irmantą būdama ištekėjusi - dėl to kilo mirtinas konfliktas. Už visa tai I. Čiupkevičius pasiųstas į "zoną".
Persistengė "auklėdamas" sugyventinę
Tris kartus už vagystes ir chuliganizmą teistas ir užgročio duonos ragavęs Irmantas, turėjęs ir daugiau įvairių problemų dėl savo nuotykių, pastaruoju metu gyveno su Birute B. (26 m.), augino sūnelį Mantą. Kai poros kasdienybę užvaldė nesantaika, Irmantas, anot Birutės, atėmė iš jos sūnelį ir patikėjo jį prižiūrėti savo motinai. Mat vyras turėjo įvairių priekaištų sugyventinei - esą ir tvarkingesnė galėtų būti, ir paklusnesnė, ir mažiau gerti.
Praėjusių metų birželį, kai susipykusi pora gyveno jau atskirai, Irmantas pakvietė Birutę į savo namus esą pasimatyti su Mantuku. Tačiau mažylio bute nebuvo. Pora kalbėjosi, aiškinosi, vaišinosi alkoholiu. Anot Birutės, jai buvo neleista išeiti - užrakintos durys. Kitą dieną Irmantas, vėl išgėręs, pradėjo mušti savo sūnelio motiną - spardė ir daužė partrenkęs ant lovos. Galiausiai moteris, apsivaliusi kraują ir akis paslėpusi po tamsiais akiniais, išėjo į savo namus. Irmantas, matydamas sugyventinės ištinusį ir mėlyniuotą veidą, liepė jai visiems, kas klaus, sakyti, kad buvo užpulta nepažįstamųjų, kai ėjo per tiltą.
Tačiau Birutė savo namuose broliui, mamai ir kaimynei pasisakė, kas jai nutikę. Netrukus jai prireikė rimtos medikų pagalbos: ištiko koma, Kauno medicinos universiteto klinikose buvo atlikta galvos operacija. Ligonė ilgai tikino mažai ką teprisimenanti, tačiau visą laiką tvirtino, kad ją sumušęs Irmantas.
Pareigūnų užkluptas Irmantas savo kaltę neigė ir aiškino, kad dėl sūnelio nepriežiūros buvusią sugyventinę "auklėjo" tik vienu delno smūgiu per veidą. Nuo to sunkus sužalojimas esą neįmanomas. Anot Irmanto, Birutė pas jį atėjusi jau sumušta ir teigusi, kad tai - jos brolio Mariaus darbas.
Kol Birutė pamažu sveiko ir kol vyko tyrimas, Irmantas nebuvo suimtas. Vyras dirbo įmonėje "Montuotojas", matydavosi su savo motinos prižiūrimu jo sūneliu ir nevengė naujų pažinčių su merginomis bei moterimis.
Laidotuvėmis pavertė gimtadienį
Viena iš tokių moterų buvo Marijampolėje Irmanto sutikta simpatiška, jauna dviejų mažylių mama Jolanta Menkauskienė (27 m.). Moteris neslėpė esanti šeimos žmogus, tačiau tikino, kad su vyru nebesutaria ir tuoj skirsis, nes šis esą turi kitą moterį. Sutuoktiniai dar gyveno kartu - pačiame Marijampolės centre, išsinuomotame bute. Apie jų planuojamas skyrybas artmiausi giminaičiai nežinojo.
Pernykščio rugsėjo 18-ąją Jolanta susiruošė namuose atšvęsti savo dukrelės gimtadienį. Ji patarė savo vyrui Kęstučiui Menkauskui (33 m.) atsivesti į vaišes savo naująją draugę, kad visi susipažintų, o pati pasikvietė Irmantą, prieš tai matytą vos vieną kartą, bet jau laikytą artimu draugu. Tiesa, vaikinas, turėdamas kažkokių tamsių minčių, Jolantai buvo prisistatęs Dainiumi.
Kęstučio draugė į puotą neatėjo, o Irmantas-Dainius nepabūgo. Jis atsinešė sidro, kuriuo pats ir sutuoktiniai mėgavosi. Vyrai, galima sakyti, konkurentai, nesipyko, vienas kito piktais žvilgsniais nevarstė, Kęstutis buvo įnikęs į mobilųjį telefoną - susirašinėjo su savo drauge. Kartu pašventę šeimos vaikai vakare buvo suguldyti miegoti. Vaišių būta gana kultūringų - be stipriųjų gėrimų.
Vėlų vakarą buvo nutarta parsinešti daugiau svaigalų. Išėjo visi trys. Grįžtant Kęstutis susitiko naktį dirbantį pažįstamą taksistą Darių ir liko su juo. Vyras dar siūlė žmonai ir Irmantui sėstis kartu, tačiau Jolanta, pastebėjusi, kad sutuoktinis lyg ir pasikeitęs, kažkoks nesavas bei suirzęs, atsisakė. Menkauskų namų link naujoji pora patraukė pėsčiomis, o Kęstutis ją pasitiko jau prie namų, bet liko sėdėti taksi automobilyje. Čia jis prabuvo gerą valandą, leidęs žmonai vienai pabūti su jos bičiuliu.
Gerokai po vidurnakčio Kęstutis, paleidęs taksistą ir parėjęs į butą, piktokai nurodė Irmantui eiti į savo namus. Svečias neskubėjo paklusti. Tuo pat momentu Kęstutis trenkė ranka per veidą savo žmonai. Irmantas puolė ginti savo naujosios draugės, tad abu vyrai susimušė. Netrukus Kęstutis išbėgo į lauką, pasiuntė žinutę taksistui Dariui, kad atvažiuotų, ir tuoj į butą sugrįžo kartu su bičiuliu. Virtuvėje abu Jolantos vyrai iškart susigrūmė: Irmantas švaistėsi nuo stalo pagriebtu peiliu. Tuo metu Darius bandė apglėbti ginkluotą peštuką, kad atitrauktų nuo savo draugo. Deja, Kęstutis jau buvo sužalotas peiliu: išėjęs į laiptinę jis sukniubo silpdamas. Taksisto iškviesti medikai išvežė Kęstutį į ligoninę, tačiau vyras netrukus mirė dėl vidinio nukraujavimo, nes vienintelis dūris į pilvą buvo pažeidęs vidaus organus.
Konfliktą sukėlė pavydas?
Irmantas buvo sulaikytas policijos pareigūnų, vos tik parėjo į savo namus, prieš tai dar naktį susiradęs bičiulį ir su juo išgėręs svaigalų. Jis tikino, kad Jolantos vyrą sužalojo gindamasis. Įtariamasis buvo iškart suimtas.
Manoma, kad dviejų vyrų konfliktą sukėlė pavydas. Nors Jolanta tikino, kad Kęstutis nebuvo pavydus, tačiau neslėpė pastebėjusi, kad tą naktį vyras elgėsi kiek keistai. Lemtingąją naktį mašinoje su Kęstučiu bendravęs taksistas Darius irgi pasakojo, jog Kęstutis jautėsi nemaloniai ir neįprastai. Esą įsėdęs į automobilį, vyras apmaudžiai ir ironiškai pratarė taksistui pasižiūrėti pro mašinos langą, kur ėjo jo "boba su meilužiu", o paskui vis niršo, kad "to ožio" naktį neįmanoma išprašyti iš namų. Galiausiai, anot Dariaus, Kęstutį apėmęs didelis pyktis tada, kai žmonos draugas per pirmąsias muštynes paženklino jį pirmaisiais smūgiais - juk nukentėta savuose namuose, kai jau norėta pailsėti, išsimiegoti prieš rytdienos darbą.
Į visa tai dėmesį atkreipusi Kauno apygardos teismo trijų teisėjų kolegija, teisiamojo elgesį lemtingąją naktį pavadinusi amoraliu, nepatikėjo jo gynybos versija ir nuteisė Irmantą Čiupkevičių laisvės atėmimo bausme: už abu su moterimis susijusius nusikaltimus marijampoliečiui teks 8 metus ir 6 mėnesius "zonoje" pagyventi visiškai be moterų. Be to, iš nuteistojo priteista per 2000 litų nužudytojo broliui Sigitui už laidotuves ir per 2000 litų Valstybinei ligonių kasai - už Birutės gydymą.
Nuotrauka iš policijos archyvo:
- Irmantas nuteistas jau ketvirtą kartą
Eugenijaus NAIKELIO nuotr.:
- Šiame name kilo mirtinas vyrų konfliktas dėl moters