Smurtą šeimoje užbaigė tragedija
Irena ZUBRICKIENĖ
Regina (47 m.) ir Česlovas (48 m.) Matušaičiai, labai anksti šeimą sukūrę kauniečiai, kartu pragyveno beveik 30 metų. Reginos motinos Marijos Bakanienės teigimu, pora nuolat tvirtindavo, kad myli vienas kitą, todėl apie jų problemas nebuvo žinoma. Tačiau 2005-ųjų lapkritį Matušaičių bendras gyvenimas baigėsi tuo, kad Česlovas Matušaitisper konfliktą taip primušė savo žmoną Reginą, jog šioji po pusdienio mirė.
Tą dieną sutuoktiniai svečiavosi pas savo dukterį Ingą, kur buvo švenčiami jos vyro ir dukros gimtadieniai. Inga pastebėjo, kad tėvai buvo pernelyg nervingi vienas kito atžvilgiu, barėsi, tačiau iki muštynių nepriėjo.
Kaip teisme pasakojo Česlovas Matušaitis, parėjus į namus konfliktas tik aštrėjo. Vyras, vengdamas barnio, gana anksti nuėjo miegoti, tačiau žmona nerimo - esą priekaištavo Česlovui dėl neva neištikimybės. Raminama ji neatlyžo - mėtė puodus sutuoktinio link, nežiūrėdama, kur pataikys. Tuomet pakilęs Česlovas pradėjo žmoną mušti. Jis aiškino, kad sudavė tik kelis kartus, tačiau vėliau ekspertai nustatė, jog ant nužudytos moters kūno buvo mažiausiai 14 smūgių žymių. Kaltinamasis bandė tai neigti - esą nuo jo rankos tiek smūgių tikrai negalėjo būti. Jis pasakojo, kad "paauklėta" žmona miegojo kartu, bet naktį jai pasidarė blogai, ji esą lipo per jį iš lovos, susverdėjusi užkliuvo už stalo ir griūdama trenkėsi galva į krosnį.
Česlovas nesidomėjo ant grindų likusia tysoti sumušta žmona - esą manė, kad ji apsimetinėja. Kai po kelių valandų vis dėlto prie jos palinko, moteris jau nekalbėjo. Sutrikęs Česlovas naktį paskambino dukrai Ingai, kad šioji skubiai atvyktų. Ingos iškviesti medikai išgabeno leisgyvę Reginą į ligoninę, tačiau kitos dienos popietę nelaimėlė mirė. Teigiama, jog mirtis ją ištiko dėl galvos traumos ir komplikacijų.
Nors apkaltintas Česlovas tikino, kad neblaivi žmona pati išprovokavo esą eilinį šeimos barnį, nes visada taip darydavo, kai tik būdavo išgėrusi, tačiau ekspertai nužudytosios kraujyje alkoholio pėdsakų neaptiko. Galbūt dėl to teismo proceso dalyviai abejojo ir kitais Česlovo teiginiais. Kita vertus, vyras kaitaliojo savo parodymus: tai sakė, kad jų konfliktas kilo dėl nugerto vyno butelio, tai tvirtino, kad dėl žmonos nepagrįstų kaltinimų neištikimybe. "Nurašyti" žmonos galvos traumą smūgiui į krosnį teisiamajam nepavyko, nes teismo medicinos specialistas patikino, jog tokia sunki patirta Reginos trauma nebūdinga pargriuvus vieną kartą.
Minėtos šeimos liūdną istoriją išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas nustatė, kad barniai ir smurtas Matušaičių kasdienybėje daugybę metų buvo įprastas reiškinys, kuris vieną kartą ir turėjo baigtis tragiškai. Už žmonos nužudymą Česlovui Matušaičiui buvo paskirta 8 metų laisvės atėmimo bausmė. Pirmą kartą į teisiamųjų suolą patekęs ir iki tol teigiamai charakterizuotas vyras, paskelbus nuosprendį, iškart buvo suimtas teismo salėje ir pasiųstas atlikti bausmės.