BNS, "Akistata"
Aukščiausiojo Teismo išplėstinė teisėjų kolegija patenkino buvusios Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjos Onos Laurišienės skundą ir paliko galioti jai anksčiau paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį. Tokį nuosprendį buvo priėmęs ir Šiaulių apygardos teismas, tačiau Apeliacinis teismas pripažino, kad O.Laurišienė, dirbdama Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja, dėl neatsargumo neatliko savo pareigų ir dėl to buvo padaryta didelė žala valstybei bei Viktorui Machankovui. Po tokio Apeliacinio teismo nuosprendžio prezidentas Valdas Adamkus atleido teisėją iš pareigų.
2005-aisiais Panevėžio miesto apylinkės teisme buvo nagrinėjama civilinė byla dėl santuokos nutraukimo tarp panevėžiečių V.Machankovo ir Jūratės Machankovienės ir santuokos nutraukimo pasekmių.
O.Laurišienė nepatikrino proceso metu dalyvaujančių asmenų tapatybės. Vietoj V.Machankovo, kuris tuo metu buvo suimtas, pasirašė kitas asmuo, kurį į bylos nagrinėjimą buvo atsivedusi J.Machankovienė.
Santuoka buvo nutraukta abipusiu susitarimu, turtas padalytas J.Machankovienės naudai. Sugrįžęs į laisvę vyriškis sužinojo, kad yra išsiskyręs, o turtas priteistas žmonos naudai.
Apeliacinio teismo nuosprendžiu buvo pripažinta, kad savo veiksmais teisėja O.Laurišienė dėl neatsargumo neatliko savo pareigų ir padarė didelę žalą nukentėjusiajam V.Machankovui - šis neteko buto.
Taip pat teisėja O.Laurišienė padarė didelę žalą valstybei, nes diskreditavo teismo ir teisėjo autoritetą.
Lietuvos apeliacinis teismas kalta pripažintai Panevėžio teisėjai buvo skyręs 50 minimalių gyvenimo lygių (MGL) - 6500 litų - piniginę baudą.
Manoma, kad dabar šalies vadovui V. Adamkui teks padaryti tai, ko iki šiol nėra buvę - atšaukti dekretą dėl teisėjų atleidimo iš darbo. Pati teisėja žurnalistams sakė, kad ji tikėjosi išgirsti sau palankų sprendimą ir nori bent vienai dienai grįžti į darbą.