Lietuvos apeliacinis teismas pripažino Panevėžio teisėją Oną Laurišienę kalta dėl tarnybinių pareigų neatlikimo ir skyrė jai 50 minimalių gyvenimo lygių (MGL) - tai yra 6 500 litų piniginę baudą.
Po Apeliacinio teismo sprendimo nuosprendis įsiteisėjo.
Prezidento dekretu teisėja O.Laurišienė buvo nušalinta nuo pareigų, nes Seimas buvo davęs leidimą, kad teisėja būtų traukiama baudžiamojon atsakomybėn dėl jai inkriminuojamų nusikalstamų veikų
Apeliacinio teismo kolegijos nuomone, nagrinėdama skyrybų bylą nepatikrinusi vieno iš asmenų tapatybės, O.Laurišienė neatliko savo tarnybinių pareigų, dėl to nukentėjusiajam šioje byloje V.M. kilo didelė žala - jis neteko buto.
Panevėžio teisėja į pareigūnų akiratį pateko prieš metus pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo. Skandalas kilo paaiškėjus, kad sutuoktinius teisėja išskyrė vyrui net nedalyvaujant teisme. Tuo metu jis buvo suimtas, o apie skyrybas sužinojo tik išėjęs į laisvę. Panevėžietė Jūratė Machankovienė į posėdį buvo atsivedusi kitą vyrą, kurį pristatė kaip savo sutuoktinį.
Teisėjos bylą liepos 2 dieną išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas ikiteisminį tyrimą šioje byloje pavadino neobjektyviu ir šališku, o jai pareikštą kaltinimą - prieštaraujančiu logikai. Tada buvo vertinama, kad teisėjos veiksmuose yra tik drausminio pažeidimo požymių, nes ji nepatikrino besiskiriančių asmenų dokumentų.
Tačiau su išteisinamuoju nuosprendžiu nesutiko prokuratūra ir jį apskundė Apeliaciniam teismui.
Baudžiamasis įstatymas numato, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, dėl neatsargumo neatlikęs savo pareigų arba atlikęs jas netinkamai, jeigu dėl to valstybė arba fizinis asmuo patyrė didelę žalą, atsako baudžiamąja tvarka.
Apeliacinis teismas taip pat priėmė nutartį pranešti prokurorui apie tai, kad J.Machankovienės veiksmuose galimai yra sukčiavimo požymių. Tai konstatavo ir pirmosios instancijos teismas.